Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy csomó apró dolog miatt...

Egy csomó apró dolog miatt feszült vagyok, egyszerűen nem tudok ellazulni. Ti mit tesztek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Pl. nem tudom élvezni a barátommal együtt töltött utolsó 1-1,5 órát, mert folyamatosan ott motoszkál a fejemben, hogy mindjárt haza kell mennem/mennie. Nem tudom elengedni magam szinte semmilyen helyzetben, mert mindig a következmények járnak a fejemben: mi lesz, ha anyukámnak nem tetszik, mi lesz, ha ezt vagy azt fogja erre mondani, stb. Minden helyzetben félek az emberek reakciójától, ezért állandóan feszült vagyok és igyekszem jól viselkedni, mindenkinek megfelelni, és így sosem merek természetesen viselkedni, emiatt pedig még rosszabbul érzem magam. Mit tegyek, hogyan szálljak ki ebből az ördögi körből?
2011. okt. 30. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Elösször is készülj fel előre...

Pl:kérezd meg anyudat hogy mi lenne ha... és akkor megtudhatod a tetted következményét és emiatt már nem kell majd izgulnod mert tudod hogy mi lessz majd... :)

A sok görcsölés nem jó!Mondanám hogy igyál sört,pezsit ,felest vagy akármit ,de tudod ez soha nem a legjobb megoldás...

Jó dolog hogy következetes vagy,bárcsak ilyen nőt találnék magamnak... :) de tudod ezt apró dolgokkal szemben nem kell túlzásba vinned...Pl ha barátoddal tudod hogy máskor is találkozol akkor engedd el nyugodtan mert tudod hogy rengeteg időt együtt tudtok még tölteni később,szal már egy izgulás pipa... :)

2011. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, és különben sem oszlathatjuk a feszültséget alkohollal mindig. Az a helyzet, hogy anyával hiába beszéltem már meg mindent, ami miatt vita alakulhat ki, tudom, hogy az adott dolog miatt nem harapja le a fejemet, mégis be vagyok rezelve, és ha meg is teszem azt, amire vágyok, akkor ott van bennem egy jó nagy adag görcs. Egyszerűen nincs olyan helyzet, amikor ne az járna a fejemben, hogy ő ehhez mit szólna. Nagyon elegem van ebből, mert fogalmam nincs, hogy merre induljak el és mit tegyek. Vele hiába beszélek, azt mondja, hogy "... de hát ha tudod, hogy nem piszkállak semmi miatt, akkor miért vagy feszült?" Sok kis semmiséget észrevesz, állandóan jár a szeme a szobámban, néha olyan kis dolgokba köt bele, amit más szülő észre sem vesz. Mit tegyek??
2011. okt. 31. 07:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Elösször is mennyi idős vagy?Én amolyan 15re tippelnék...

Anyukád annyi mindent észre fog még venni rajtad,a legjobb ha mindig őszinte leszel vele és inkább szólj előre...

Volt olyan barátnőm is aki nem mondott semmit az anyjáéknak hogy nem szűz az anyukája rájött,és nagyon egyszerű dolga volt mert csak egy óvatlan pillanatban kérdezett rá és a csaj meg köpni nyelni nem tudott :) de semmi baj nem származott belőle,max ha az apja megtudta volna...de ez olyan hogy ki hogy áll hozzáa dolgokhoz...

Mivel hogy lány vagy így anyud fog jobban megérteni,szal vele kell többet beszélgetned bizonyos dolgokról mert ő lesz az aki jobban megért majd téged!Ülj le vele beszélgess és lehet hogy meg leszel lepődve... de majd idővel te is belátod hogy anyukád is minden csesztetéssel csak jót akart neked....

2011. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!