Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olyan sóher lettem mostanában....

Olyan sóher lettem mostanában. Ez nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Nem voltam Én ilyen,de mostanában ezt jelzi Nekem a családom.

Minden élelmiszernek amit használunk,kapásból tudom,hogy melyik boltban mennyi az ára.Tudom a havi mennyiséget ami kell belőle.Ott veszem meg ahol megéri.

Inkább elpepecselek valamilyen étellel a konyhában,csak olcsóbban kihozzam.

Gyakran járok turiba,rengeteg ruhát ott vásárolok a gyerekeknek,meg hát magunknak is.

Most télre nem vettem a gyerekeknek bélelt nadrágot, inkább saját kezűleg bebéleltem azokat a nadrágokat amiket tavaszra úgy is kinőltek volna.STb...stb..

Szóval mindíg azt keresem,hogy hogyan oldhatnám meg olcsóbban.

Az ébrenlétem alatt a gondolataim fele biztos a spórolás körül forognak.

Ez nagyon gáz?


2009. febr. 26. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

A véleményem szerint van egy-két elem, ami már túlzás, talán már beteges. Én is sóher vagyok, mert a többsége igaz rám, főleg az első egy-két sor.


Szerintem a tudatod alatt a gazdasági világválságnak van ilyen hatása. Azonban ha tudsz, tarts néha szünetet es engedj meg magadnak valami luxuscikket. És ne az egészségeden spórolj például: az étrended legyen változatos és megfelelő (főleg a gyerekeké).

2009. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem az a gáz, hanem ami most folyik a világban a kormánnyal, a munkahelyekkel. Az csak jó, hogy fogod a pénzt ezért csak hálás lehet a családod!

Ha meg ezért leszólnak, mond nekik, hogy ellehet menni dolgozni olyan helyre ahol ennél jóval többet kereshetnek és ennyi, vagy osszák ők be amitek van.

Úgyhogy nem te vagy a hibás! ))

2009. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az jó dolog, hogy spórolsz, de ne ess túlzásokba. Én régebben voltam talán még nálad is "betegesebb". Emlékszem 10 éves korom körül már az összegyűjtött zsebpénzemet dollárba fektettem, és meggyőztem szüleimet, hogy tegyék be bankba, hogy kamatozzon is. Nem volt semmi célom, hogy mire kell a pénz csak gyűjtöttem. Képes voltam mindent megvonni magamtól. Aztán rájöttem, hogy így nem lehet élni. A mai napig fogom a pénzt, én is főzök otthon, minden hónapban lekötök, hogy ahhoz biztos ne nyúljak, magamnak alig veszek valamit. Viszont a gyerekemen és a kutyáimon nem spórolok. Próbálj meg lazítani egy kicsit, nem lehet ennyire fogni a pénzt!
2009. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hibás, igazából mi is ilyenek lettünk, főleg a romló forint miatt fizetünk lényegesen többet a kölcsönre, akkor többe kerül a gáz stb...

Úgy gondolom nem ciki sem a turi, sem a házikoszt, miért lenne? Rajtam most is turis nadrág van, 1000 Ft-ért vettem igazi Levis-t, vadonatújnak néz ki, meg is dicsérték, persze nem mondom meg, hogy honnan van :D

2009. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A családom hálás is Nekem,és ha akarok egy kis luxust akkor a férjem küldöm vásárolni,vagy rábízom a döntést,hogy vegyünk-e egy új hűtőt,de ha már itt vagyunk csapjunk mellé egy mosogatógépet is.

Aztán meg hetekig rágom magam,hogy jó volt-e rábízni a döntést.

Nem tudom a szüleim sem ilyenek,sosem volt összetéve 2 forintjuk sem,de nem is éltünk rosszul.

És nem a válsággal kezdődött,hanem jóval előtte.

Már előre beosztottam fél évre a fizunkat,hogy mikor mit tudunk megvenni.

2009. febr. 26. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

dehogy! a világ tesz minket ezzé, ez a helyzet..

meg amúgy is élelmesnek áll a világ, nem?;)

2009. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én is a fogamhoz verem a garast. nekem nincsen gyerekem még, egyetemre járok. amin tudok, én is spórolok ezerrel. mindenből az olcsóbbat veszem. új ruhát nagyon ritkán veszek magamnak. szép vagy nem szép, de utálom, ha lehúznak, letarhálnak mások. úgyhogy ritkán adok. folyamatos lemondás az életem nekem is. a mostani gazdasági helyzetet szívjuk sajnos, és amúgy se élünk nagy lábon itthon...
2009. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál, szerintem példa értékűek. Sok családnak így kéne csinálni. Biztos van egy olyan szint ami már sok, pl ha nélkülöznétek valamiban emiatt.
2009. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!