Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok mostanában...

Miért vagyok mostanában sokkal idegesebb? Félek.

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy mindig is általában ideges voltam belül, noha kívűlre nem is mutattam, mivel remekül kontrolláltam magam. Pár hete viszont az idegesség szintje megnőtt, a kontrollálási képességet meg majdhogynem elvesztettem magam fölött... Idegesít minden, néha hihetetlen dühöt és haragot érzek, és ami a legrosszabb hogy nem tudom magam tűrtőztetni az emberek között. Már rögtön a suli elején elsírtam magam az egész osztály előtt... De most már inkább tényleg a düh van bennem, és félek hogy mit fogok csinálni a suliban ha nem tudom kontrollálni magam :S


Légyszi írjátok le ami az eszetekbe jut!!! Bármit! Mert én próbálok megoldást találni....


18/L


2011. szept. 11. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem fog ez segíteni, de rá fogsz jönni egy idő után, hogy nyugodtnak lenni sokkal jobban megéri, mint idegeskedni és mérgesnek lenni minden miatt. És most ne buddhistákat meg ehhez hasonlókat képzelj el. Egy kiegyensúlyozott, nyugodt ember sokkal sikeresebb. Persze ez nem törvényszerű, de amint erre rájössz, tudni fogod magad kontrollálni. Nem olyan nehéz az, csak amikor dühbe gurunál, gondolj arra, hogy "minek idegeskedjek, nyugodtnak lenni sokkal jobb, senki nem fog idegbeteg p*csának nézni és még komolyan is vesznek"...
2011. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég ideges vagyok mióta az eszemet tudom, ebben sok minden közrejátszik, családi gondok, pénzügyi gondok stb. Én is sokszor érzem úgy hogy sírnom kell, szerencsére mások előtt ritkán sírom el magam, egyedül viszont annál többet sírok. Én mindig próbálom magamban tisztázni hogy mi is a baj, és megnyugtatni magam hogy ez nem is olyan nagy dolog. Arra gondolok hogy másoknak rosszabb.

És van még egy módszerem, nem is annyira megoldás, inkább a baj eltusolása, szedek ilyen nyugtatót (homeopátiás), a neve Nervenpflege, sztem nem rossz. Nem mindenki híve a gyógyszereknek, én sem, de néha már csak ez segít.

2011. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De ez most az érzelmekről szól... Hiába tudom olyan állapotban az eszemmel, hogy mi a helyzet, mégis elborul az agyam. Amúgy ezelőtt pár hónapja, mielőt ez kezdődött, elértem hogy teljesen nyugodt legyek és tényleg jó is volt. Tiszta büszke voltam magamra :D Most meg minden megváltozott, és igazán nem is értem hogy mitől...

Köszi a válaszokat!

2011. szept. 11. 23:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont azért van ez az egész mert eddig elfojtottad magadban az érzelmeidet ez pedig ha tetszik ha nem visszaüt. Általában azok hajlamosabbak a különféle mentális betegségekre is akik nem merik kimutatni az érzéseiket mert mit fognak szólni mások stb.

Meg kell tanulnod megélni és helyesen kifejezni ezeket az érzelmeket, ne csinálj úgy mintha nem lennének ott! Továbbá rendszeresen sportolj valamit, ez segít a már meglévő feszültséget kiadni magadból.

2011. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, feszültséglevezetés. Ha nem sportolsz, valami zombiölős játékot ajánlanék pl killing floor:D


És nézz sok filmet/sorozatot (akár kitalált akár valós alapúakat) akkor látod, hogy igazán nem nagy dolog ami veled történik.


Párat ajánlok a figyelmedbe (sorozatok): Dexter, True Blood, Game of Thrones, Lost, Szökés.


És hallgass sok zenét.


Találj magadnak célt.

2011. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!