Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek irigyek rám van...

Szerintetek irigyek rám van bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Röviden annyi a történetem, hogy elég sokan utálnak az osztályban. Tizedikes vagyok, gimnazista. Amit most írni fogok, azt nem nagyképűségből írom, ezt szeretném leszögezni. Kitűnő tanuló vagyok, szeretnek a tanárok. Versenyszerűen sportolok mellette, országos eredményeim vannak. Ha marad időm, még kórusban is énekelek, mert az ének tanárom mondta, hogy tiszta hangom van. Sokan emiatt minden nap csípős megjegyzésekkel illetnek, anélkül, hogy én bármi sértőt mondanék rájuk. Köszönök reggel az osztályban, erre kb. 10 ember: "na mivan, van még időd ide járni?" "Milyen érzés kedvencnek lenni?" stb. szöveggel illet. A külsőmet is támadják, és nem azért mert nagy orrom lenne vagy bármi okuk lenne rá. Fintorognak rám nézve és ilyeneket mondanak pl. Miért ilyen undorító zöld van rajtad? Nem öltözködöm kihívóan, az iskolán kívül megvannak a barátaim akik szeretnek. Én próbálok mindenkihez kedvesen viszonyulni, amikor sértegetnek vagy beszólnak akkor sem szólok rá semmit. De néha azt mondom magamnak, én ezt már nem fogom tovább tűrni és tanárhoz fordulok. Érdemes? Mert egyedül vagyok ebben az osztályban, nem véd meg senki és ennyi ember ellen nincs esélyem. Iskolát erre a két évre nem szeretnék váltani, mert a tanítás jó és a tanárok többsége is. Az osztályunk a tanárok körében rossznak számít, nem is szeretnek minket. Ti mit csinálnátok a helyemben? Az emberi irigység tényleg nem ismer határokat? (főleg a lányok viselkednek velem így, mintha minden nap velem foglalkoznának, amit nem is értek, mert én nem törődök velük)
2011. ápr. 8. 14:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
+VAGY bennem van a hiba
2011. ápr. 8. 14:58
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtad, hogy vannak barátaid? Akkor ők mért nem védenek meg? Ezen érdemes lenne gondolkodni...
2011. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szamóca. ***** válasza:

lehet hogy az adatlagos dolgaid mellett van veled más probléma, amit te nem ltász. túlbuzgóság, s*ggnyalás etc.

aztán leeht hogy irigyek, kitudja.

a másik: ne fordulj a tanárhoz. ak özépiskola olyan mint egy safari park:D vagy kiküzdöd a többiek tiszteletét, vagy felzabálnak elevenen. ha tanárhoz mész csak újabb pont amin tudnak b*sztatni.

2011. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, azt hangsúlyozom, hogy nem az osztályból kerül ki a baráti köröm. Az osztályban nincsenek barátaim, vannak akik nem hagynak békén és vannak akikkel semleges a viszonyom. A barátaim meg nyilván nem jönnek be az osztályomba, hogy elkezdjenek veszekedni az osztálytársaimmal. Tiszteletet maximum azzal tudnék kivívni magammal, ha én is napi szinten cigiznék, innék és részeg lennék mint ők. Mivel én ezt nem teszem, nem hagynak békén. Talán ezzel adtam okot a piszkálódásra. Tényleg utálnak minden egyes ötösömért, volt hogy kidobták a kukába a dolimat, csak mert nekem lett ötös, nekik nem. Akkor tényleg bennem van a hiba? Ha tanárhoz szerintetek ne forduljak, akkor mégis mit csináljak? Direkt rontsam le a jegyeimet vagy énekeljek hamisan, hogy megszeressenek? Ha idáig fajul a dolog, akkor nagy baj van ebben a világban...
2011. ápr. 8. 15:27
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem szoktam senkinek nyalni, ha nem kaptam ötöst valamiből, egy szó nélkül elfogadtam. Ha más osztályból kérnek tőlem segítséget (pl tanulás) szó nélkül segítek és még csak nagyképű sem vagyok, azoknak is köszönök akik bántanak. Ezek után kérlek mondjátok meg mit csinálok rosszul..?
2011. ápr. 8. 15:28
 6/13 szamóca. ***** válasza:
50%

valamit megsúgok neked.

a bulizós cigizős általad "menőnek" íhvott réteg abszolút lesz*rja azt a réteget, amiylennek te leírod magad. úgyhogy hidd el nekem, nem a jegyeid vagy a hangod miatt utálnak. valami más gond van ott.

2011. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha versenyszerűen sprotolsz elmondom mit kell tenned(mit tennék) egy ilyen dolikidobós helyzetben. Odamész, ráordítasz, hogy "Anyádé dobod ki!" vagy hasonló, majd ha valamit akar válaszolni úgy arconvágod, hogy beleférjen a kukába. Aztán, amikor már legyőzted, hátat fordítasz és elsétálsz, esetleg odasúgod, hogy "ha nem azt mondod, hogy elestél, sulin kívül megbeszéljük" és kész. 1 Srác és az osztály nála gyengébb része lekapcsolva. Ki kell használni a fizikai erőt, mert máshogy nem boldogulhatsz. Én is csak a thaibox miatt éltem meg épp idegekkel a sulit, ha továbbtanulsz meg fogsz lepődni milyen sokat számítanak majd az énekkar meg ilyesmi. Ez, a jövő, amiért harcolni kell. Ha hagyod, hogy tönkretegyék az önbizalmad, nem lesz jobb sehol. Tanulj,énekelj,sportolj, de védd meg magad.
2011. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó tanácsot, hasznos volt. :-) Egyébként meg, ezek, akik szemétkednek velem, nem is ismernek, szinte semmilyen kapcsolatunk nincsen, így nem tudom elképzelni, hogy mi lehet az a más dolog, ami miatt ennyire nem bírnának hacsak nem az irigység. Ha annyira kibírhatatlan lennék, nem lenne egy másik, hasonló értékrendekkel rendelkező baráti köröm a sulin kívül. Akkor valószínűleg ők is utálnának. Verni nem fogok, de keményen visszaszólok és megvédem magam ezentúl.
2011. ápr. 8. 16:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként meg pont, hogy nem szarnak le. Ők az a réteg, akik mindenben sikertelenek, nincsenek céljaik, mindenben kudarc éri őket. Ezért fordultak a cigi meg a pia felé. Ha leszarnának akkor meg se látnának, nem szólnának hozzám. Ők meg épp ellenkezőleg: szinte minden órán velem foglalkoznak, azt lesik mivel bánthatnak meg, vehetik el az önbizalmam.
2011. ápr. 8. 16:22
 10/13 anonim ***** válasza:
ha tényleg nem nyalsz senkinek(amit a kitűnők egy része tesz, én is ismerek egy kis s*ggnyali b*zit, akit utálok), akkor csak irigyek rád
2011. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!