Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Teljesen félresiklott az...

Teljesen félresiklott az életem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, 2 éve szorongásos panaszokkal pszichiáterek kezelnek , kétszer voltam pszichiátrián hónapokig, a gyógyszer kezelés nem vált be, totál félrekezeltek. Megváltozott az énem, elmebetegség gyanúja áll fenn, mert olyat tettem, amitől hosszas huzavona után ki akarnak tenni az amúgy egyházi iskolából. Megutáltattam magam mindenkivel, holott nem is emlékszem tettemre, pedig én voltam. Szüleim szerint szétverem a a családot, az iskola szerint az iskola hírnevét rontom, az osztályközösség összetartását teljesen tönkreteszem. Már másodjára járom a 9. osztályt, mert kórházi bentfekvésem miatt nem sikerült elsőre, és talán emiatt most se fog, mert ugye ki vagyok tiltva az iskolából. Zongorázok, zenét szerzek, verseket írok és sokak szerint hajlok arra, hogy ámokfutást rendezzek az iskolában, holott ez teljesen hamis. Többször megfordult már a fejemben az önkivégzés, de még nem tettem meg. Ezek után van még értelme, hogy folytassam?
2011. ápr. 13. 18:49
 1/5 szamóca. ***** válasza:

van hát. mármint értelme.

talán neked most jót is tenne a környezetváltozás, bár attól függ szorongás milyen típusával küzdöttél, ha nem félsz az ilyen fajta változásoktól, talán az segíthet.

elmész egym ásik iskolába, és lényegében új életet kezdesz. ott már nem fogják tudni amit itt tudnak, nem lesznek előítéleteik.

ha zenélni szeretsz, próbálj meg elmerülni benne. egy együttes esetleg, vagy valamilyen társas dolog. ne hagydh ogy lemagányosodj, járj emberek közé, és találj valakit akit a bizalmadba fogadhatsz.

2011. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ilyen önkivégzéssel ne foglalkozz,hiszen az élet még előtted áll,te ne törödj hogy mit mondanak mások,hallgass a jó szóra és szórakozz ,foglald le magad,az nem baj ha vesztesz 1-2 évet az isiből,de megkell mutassad a közösségnek hogy te is olyan gyerek vagy mint a többi.Fel a fejjel,gyerek és ne búsuly,arra kell gondolnod hogy te is megkell mutasd az életnek hogy te is a közösség embere vagy.
2011. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
NE!!öngyilkos SOSE légy!!!szerintem jó lenne, ha egy másik agyturkászhoz mennél.a családoddal kellene beszélned.már ha tudsz velük.ha jól értem , egy csomó olyan dologal vádolnak, amire nem is emlékszel.viszont ha tényleg egy elmebeteg gyogyós lennél, akkor nem írtad volna ide le a problémádat.felismerted,beláttad, hogy van vmi betegséged,és az elmebetegek ezt nem teszik.biztos van vki, akivel tudsz beszélgetni, (nagy)szüleid, testvéred, barátod,barátnőd, vagy egy tényleg jó pszihológus.tuti, hogy vmi tud neked segíteni, higgy nekem!!és az önkivégzés gondolatát VERD KI a fejedből.igen, van értelme folytatnod az életet, fiatal vagy, még sok van előtted.ne add fel, kitartás!!bocsi, de nem vagyok a szakmában jártas, ezért nem tudtam olyan sokat segíteni.minden jót kívánok!!
2011. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó szavakat, valóban jót tenne a környezetváltás, jobb lenne mindenkinek. Ha gondolok is néha öngyilkosságra, annak elkövetését még sosem akartam véghezvinni. Tudom, hogy nem szabad feladni és most is ezen leszek. Köszönöm a bíztatást...:)
2011. ápr. 13. 19:39
 5/5 zsanda válasza:

Elötted az élet!!Fiatal vagy,és csatlakozom az elöttem szólokhoz..

Környezetváltozás.uj iskola uj emberek megismerése.stb változtni tessék.

Sok sikert!!!

2011. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!