Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagy hangulatingadozásaimat...

Nagy hangulatingadozásaimat higyan regulálhatnám? Már engem zavar.

Figyelt kérdés
Sport, zene... mi lenne hatásos? 23 L
2011. ápr. 24. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt tudtad, hogy saját magad is befolyásolni tudod a hangulatodat? :) Ha azt szeretnéd, hogy rossz hangulatod legyen az nem nehéz, de erre nem mondok praktikákat.

Viszont ha érzed, hogy jön a rossz hangulat, akkor tegyél ellene. Kiröhöghetsz, de pl.: csoki, forrócsoki, kakaó, szesz. Ezek nekem is beváltak, persze nem kell alkoholistának lenni, én forrócsokit iszom. Csoki boldogság hormont termel, tehát nagyon jó hangulat javító. (Étcsokikat hagyjuk..)

Ha meleg vízzel zuhanyzol, akkor azt mostantól be is fejezheted. Langyos vízzel kezdj zuhanyozni, majd egyre hidegebb legyen. Majd a legvégén teljesen hideg vízzel egy gyors mosakodás.

Reggeli mosakodást hideg vízzel. Kizárólag hideg vízzel mosd meg az arcod, ez is frissítő hatással van.


Nekem ezek beváltak. Ha még eszembe jut valami, akkor írok.

2011. ápr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De rendes vagy, köszi! A csokit-kúrát azt én is próbáltam már :P :)
2011. ápr. 24. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Az is kérdéses, hogy mi okozza a rossz hangulatodat. Reális, megoldandó problémák? Mert akkor azokat egyszerűen csak meg kell oldani. De ha olyan dolgok, amik ellen nem tudsz tenni, akkor tényleg a hangulatodat kell megtanulni uralni - bár szerintem időnként tudni kell átélni a rossz hangulatot is, ez is az élet része -, és tudatosan elterelni róla a figyelmed. Zenével pl. Gondold végig, mi a legeslegvidámabb zene, amit csak ismersz? Nekem pl. ha ezt meghallgatom jópárszor, akkor egy idő után tényleg jó kedvem lesz ( http://www.youtube.com/watch?v=l_RyWwHNM6c ), akkor is, ha előtte nagyon rossz volt. Valahogy úgy meg tud nyugtatni. Persze mindenkinek más, nekem pont ez, de mondom, azt gondold végig, hogy neked mi az a zene, ami felvidít, megnyugtat, vagy felpörget. Nekem az a taktikám, hogy amikor nagyon bánatos vagy ideges vagyok olyan dolgok miatt, amiket én nem tudok befolyásolni, akkor elkezdek zenét hallgatni, és tényleg csak arra figyelek, ugraburgrálok hozzá meg énekelek, az se számít, hogy hamisan meg nem tudom mindenhol a szöveget, na és? Ha egyszer nem elég, meghallgatom mégegyszer. Ha az se elég, akkor újra. Egy idő után már tök jó :)


A másik ilyen, ezt még nem próbáltam, csak olvastam róla valahol, hogy kezdj el nevetni. Akkor is, ha nincs hozzá semmi kedved, egy idő után a nevetéstől is jó kedved lesz. Szóval állítólag ez fordítva is működik, nem csak a jókedvtől nevetsz, hanem a nevetéstől is jó lesz a kedved.

2011. ápr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A párom orvosa a gyógyszeres kezelést javasolta. Frontin-t írt fel neki és működik. Ha gyógyszeres kezelés indokolt, szerintem működik ez a tabletta.
2011. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok.


Én hozzátenném azt, hogy a gyógyszert egyenlőre hagyd. Viszont eszembe jutott, hogy herbáriákban lehet kapni orbáncfű teát, pár száz forint. Nagyon hatásos, már a kezdetektől. Interneten utána olvashatsz, hogy mi a lényege, de nagyon jó hangulat javító az is, nagyon sokan ajánlják. Szerintem egy próbát megér, és nem nevezhető gyógyszernek vagy drognak, csak egy tea.

2011. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ilyen gyógynövényes cuccokból a Cirkulum Valeriana drazsét próbáltam (de abból is az enyhébbiket), ebben ugye valeriána van meg komló. Nekem nagyon jól bevált, mert nem álmosít, ugyan úgy tudtam végezni a dolgaimat, csak egyszerűen könnyebb volt elterelni a gondolataimat arról, ami a szorongást kiváltotta.
2011. ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos én is ilyen vagyok, mint te, egyszer kiugranék a bőrömből a jókedvtől, máskor meg olyan világvége hangulatom van, hogy legszívesebben meghalnék.


Szerintem az első lépés az lenne, hogy kiderítsd, mi okozza ezt. Problémák vannak az életedben? Mert akkor - ha megoldhatóak - azzal kellene kezdeni. Az is lehet, hogy egy orvosi kivizsgálás is jó ötlet lenne, hátha valamilyen zavar, betegség áll a háttérben.


A gyógyszereket azonban szerintem is egyelőre még ne vesd be. A csoki nagyon jó ötlet. De jó lehet a zöld tea is, ez lassan fejti ki a "felpörgető" hatását, és egészséges is, ha ideges/nyugtalan vagy, akkor esetleg a citromfű tea, ez pedig nyugtató hatású.


A sport is nagyon jó, valami olyan mozgás, amit szeretsz. Ha semmihez nincs kedved, akkor tedd be a kedvenc zenéidet, vagy valami jó tombolós zenét és táncolj rá. A friss levegőn séta is tök jó rossz hangulat ellen.


Ami még nekem jó szokott lenni: finom illatú habfürdővel egy jó fürdő, olvasás vagy film, sorozat (mert a történetre figyelek, nem magamra), a macskáim tutujgatása (ezt helyettesítheted a saját hobbiddal).


Remélem, valamennyit segítettem. :)

2011. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!