Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejlesszem kommunikáció...

Hogyan fejlesszem kommunikációs képességemet?

Figyelt kérdés

zárkózott vagyok és csendes, ezért alig vannak barátaim és változtatni szeretnék ezen. mit tanácsoltok?

L/16


2011. ápr. 30. 17:22
 1/8 Snowpehely ***** válasza:
Udv a klubban. Tudom, pesszimistanak hangzik, de ha tudtam volna ilyen modszerrol, mar megtettem volna. Ossz-vissz 2 baratom van. Dumalni 1 percnel tovabb csak veluk vagyok kepes. Ajanlom, iratkozz be valami szinjatszokorbe, valami csoportos tevekenysegre, ott megno az onbizalmad, baratokat szerzel, es muszaj lesz kommunikalnod. :) Sok sikert,
2011. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nagyon egyszerű a válasz: beszélj minél többet, minél több emberrel. Beszél rokonaiddal sokat. Menj ki és szólíts le idegen embereket. Elején csak köszönj pár embernek, kérdezd meg, hogy mi merre van, kérdezd meg, hogy menni az idő, hol van a közelbe jó étterem stb. Közben említsd meg, hogy milyen rossz idő van stb csak találj ki valamit. Ugyanez egy tescoban, megkérdezed hol vannak az italok mert nem találod..

Ha már bátornak érzed magad, kérdezz olyat, amitől tulajdonképpen hülyének néznek. Érdekesek lesznek a reakciók, és megtanít kezelni a hasonló szituációkat.

Egy idő után természetes lesz, hogy emberekkel beszélsz, és nem fog ez problémát okozni.


És még valami, ami nálam probléma volt, nem tudom, hogy nálad ez jelen van-e. Mindig csináld azt ami először az eszedbe jut, és ne kezdj el gondolkozni, hogy az helyes, odavaló-e, csak csináld. pl: Egy társaságban nem szólalsz meg, mert ha eszedbe jut valami amit hozzáfűzhetnél, akkor nem mondod, hanem azon rágódsz, hogy mi van ha nem így van, mi van ha hülyeséget mondok stb.


19/F

2011. máj. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. nagyon igazad van. tulajdonképpen velem is ez van.

de odamenni emberekhez csak úgy? hát nemtudom... én hülyének néznék egy ilyen embert

2011. máj. 1. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Most ez hülyén fog hangzani, de beszélgess magaddal. Én is szoktam, és szerintem ez segít abban, hogy az embernek fejlődjön a kommunikációs készsége.

Ha mondjuk egyedül vagyok otthon, vagy akár a szobámban vagyok, és nincs ott senki, akkor felteszek magamnak egy kérdést úgy, mintha más kérdezné tőlem (mondjuk milyen könyveket olvassak el?) és akkor ajánlok neki valamit, hogy én ezt meg ezt olvastam, ilyen meg olyan volt.

Vagy hogy hová mégy szórakozni?

És akkor elmondom, hogy mit szeretek, mit nem...

És akkor ha valaki megkérdezi tőled ezeket, máris tudsz rá válaszolni! Meg kérdéseket is tudsz feltenni. Meg úgy általában szerintem segíthet.

Lehet, hogy ez nem mindenkinél működik, de nálam bevált :)

Sok sikert!

21/L

2011. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"de odamenni emberekhez csak úgy?"

jaja pont ez a lényeg, hogy kitörj a komfort zónádból és olyan dolgot csinálj, amitől olyan helyzetbe kerülj amit nem tudsz kezelni, gyorsan fejlődik az ember így, ha csak segítségért szólítasz meg emberek már az is sokat használ.

Ez ugyan az, mint amikor valaki fél a pókoktól, és a kezébe raksz egyet.

Sok sikert!


19/F

2011. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezelj minden embert úgy, mintha ismernéd, mintha a "barátod" lenne. Legyél udvarias, mosolyogj. A segítségkérés jó ötlet. Ha valakivel nap mint nap találkozol pl a boltban, buszon, vonaton, beszélgess vele, akár az időről is. Nem baj ha hülyének néz, előfordul, meg lehet szokni. :) Pontosan ezért kell ehhez egészséges önismeret. De hidd el a legtöbb ember jó, és kedvesen válaszol egy mosolygós lánynak. Igazi barátból meg bőven elég 1-2, úgy gondolom. Sokakkal beszélgetek én is, de barát az kettő van összesen, rájuk mindig számíthatok, így elég is :)
2011. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szió!


Na, hogy haladsz?

Gondoltam rákérdezek, most olvastam írásodat.

Remélem, már egyre jobban!;)


Amúgy a 19 éves fiúval értek egyet, beszélgess minél többekkel. Persze hogy furcsállod, mivel eddig nem csináltál ilyesmit (ezért is lettél zárkózott). Nincs benne a jelenlegi valóságodban, hogy csak úgy megszólíts embereket, s elbeszélgess velük. Pedig ez egy járható út, minden egyes emberrel, akinél saját bőrödön tapasztalod, hogy elcsevegni velük mennyire is egyszerű, s látod, hogy nem is harapnak meg érte, csökkenni fog ez a félelem érzeted...


Hajrá!:)

2011. jún. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

sztem elég jól haladok :)

meg most így nyáron többet mászkálok és sok emberrel találkozok.

amúgy köszi hogy megkérdezted :)

2011. júl. 5. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!