Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezhetnék önbizalmat?

Hogyan szerezhetnék önbizalmat?

Figyelt kérdés

Sok barátom/barátnőm van a suliban, a sulin kívül is és az emberek nagy részével jól kijövök. Több mint egy éve vagyok újra párkapcsolatban és barátom is mondja, hogy szép, csinos vagyok, jó az alakom. Szüleim nagyon büszkék rám az iskolai teljesítményem miatt, a barátnőim pedig gyakran "irigykednek" a "formás" alakom miatt. De egyszerűen nem tudom elfogadni magam. Tudom, hogy nem vagyok kövér, de nagydarabnak (olykor böszmének/nem nőiesnek) érzem magam. Nem tetszik az arcom, pedig azt mondják szép. A testtömeg indexem szerint a normális kategória felső határát súrolom, amivel nem vagyok megelégedve. Az esetek 80 %-ban nem tudom magam teljesen elengedni emberek között, mert gyakran van kisebbségi komplexusom. Egyedül a szobámban engedem el magam, ott vagyok önmagam. De persze az önbizalom hiány nem csak a külsőségek miatt adódik, hanem a suliban is gyakran hülyén érzem magam... Félek, hogy becsavarodom vagy rosszabb esetben depressziós leszek, mit csináljak? :S


18/L


2011. máj. 10. 22:38
 1/3 A kérdező kommentje:
El is felejtettem a legfontosabbat. Gyakran érzem, hogy a barátomnak nem vagyok elég jó. A volt barátnőivel hasonlítgatom magam össze, normális ez? :( Tudom, hogy nem........
2011. máj. 10. 22:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Mit tehetsz? Nézz tükörbe, vedd magad szemügyre és ne a hibát keresd magadban. Pl: nem húúúú mekkora az orrom, hanem jééé milyen szép a szám, a szemem, van cicim de jó. Légy kedves magadhoz, magadtól kell a legtöbb pozitívat kapnod, mert az ér a legtöbbet. Persze fontos mit mond a környezet, de nem ér semmit önbizalom szempontjából.
2011. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"ha barátot akarsz, légy barát" mondá ofőm, és leordítá a fejünk... Naszóval a tények makacs dolgok (ahogy sztálin bácsi is bölcsen megjegyezte) és tény,hogy:

-a depresszió erősít- furán hangzik, de aki volt már igazán depis, az sokkal talpraesettebb;

-a lányok 90%-a túl kövérnek érzi magát;

-a barátod szeret, szépnek tart, és minek hazudna

keresztkérdés: ha tényleg a barátaid, velük hogyhogy nem vagy önmagad?

egyébként nekem is van hasonló problémám, és osztálykiránduláson a lányokkal beszélgettünk, és ők is(pedig mindenkivel tök jóba vannak) gyakran másnak, kívülállónak érzik maguk. Kicsit mindenki bezárkózik, fél, hogy ha önnmagát adná,nem fogadnák el. Hogy több önbizalmad legyen, legalább a barátod és a barátnőid előtt add önmagad!

2011. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!