Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezhetnék egy kis...

Hogyan szerezhetnék egy kis önbizalmat?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy szeretnék egy kis önbizalmat, mert elég kevés van..

Nem tom, hogyan lehetne "szerezni" , van erre vmi gyakorlat??


2010. ápr. 26. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

első lépésként szerintem a pozitív gondolkodás a legfontosabb. ha önbizalomról van szó, akkor magaddal kapcsolatban. nem tudom külsőleg vagy belsőleg van e magaddal bajod..

másrészt pedig szerintem mindenképpen meg kell keresned magadban a jó tulajdonságokat, képességeket, azokra fókuszálni, hogy büszke lehess magadra.

ha külsőleg vagy magaddal problémában, akkor a külsődben keress olyat, ami szép, amire büszke lehetsz.

mindenképp a jó dolgokat kell erősíteni, kiemelni. hogy sikereket elérjél, aztán erre fog épülni az önbizalom, mikor kívülről is fogsz kapni visszajelzéseket akár külső akár belső jegyeidre.:)

2010. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) sokak szerint szép vagyok... de valahogy nem tudom elhinni, ez a legnagyobb bajom. nem vagyok kövér, szőke haj, kék szem és nem is tudom miért nm bírom elhinni, ez olyan sz*r. :s
2010. ápr. 26. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden olyan tevékenység jó, aminek a végzése közben fejlődsz valamilyen téren. pl:

vmilyen sport - ügyesebb/erősebb/gyorsabb leszel

matekszakkör - ... :D

Légy kreatív! Biztos vagyok benne, hogy találsz magadnak valami ilyesmit.

2010. ápr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 LASFASF ***** válasza:

Ismerkedj új arcokkal, és ha bírják a burád, akkor az azt jelenti, hogy jó arc vagy, így nem nagyon van mitől tartani, ergo > lehet önbizalmad, nem kell félni.

Nem csak a külső számít, nyilván először azt nézi meg az ember, de ha látom, hogy igényes, és nem az a sarki k#va, akkor leszólítom és beszélgetek vele. Ha beszélgetésből lejön, hogy normális, akkor elkérem a telefonszámát, vagy esetleg e-mail címét, és innentől mehet a folytatás. Tehát nem kell önbizalom-hiányosnak lenni a külsőd miatt, csak legyen igényes kinézeted ;)

2010. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) kipróbálok mindent majd..
2010. ápr. 27. 14:30
 6/6 BlondieJedi válasza:

Sportolj (fuss) az noveli az onbizalmat. Ne

nezz szomoru filmeket, hordj divatos

ruhakat, meg ha nem is erzed jol magad bennuk,

majd megszokod, de ne vidd tulzasba! Kerd

ki szakertok velemenyet.

Kb.ennyi igy ismeretlenul. Ha akarod irj

privatban.

2013. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!