Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Folyton úgy érzem nincs...

Folyton úgy érzem nincs értelme az életemnek és nincs ami motiváljon. Van megoldás erre?

Figyelt kérdés

Olyan lány vagyok, akit megnéznek a fiúk, akit gyakran leszólítanak és talán sokan irigyelnek is. Főiskolára járok, tolmács szeretnék lenni, tolmács bizonyítványt meg is szereztem már egy nyelvből, de mégegyből szeretném. Nagy álmom volt a modellkedés, de csak részben sikerült megvalósítani (van 2 portfólióm, behívtak az RTL-hez a Királynő válogatásra tavaly, de a döntőbe nem jutottam be, voltam Schwarzkopf hajmodell, de más munkát nem kaptam).

Suli mellett dolgozok heti 3 napot (de utálom azt a melót mert egy mosópor gyárban dolgozok 12 órában), plusz ha van éppen munka, akkor néha hostesskedek hétvégén. Elvégeztem egy műszempilla építő tanfolyamot, de még nem sikerült beindítanom, pedig szeretném.

Szerelemben eddig nem volt szerencsém, volt 3 évig egy barátom, aki imádott engem, de én másfél év után már nem szerettem. Beleszerettem egy srácba, 1 évig érte küzdöttem, de folyton megalázott és nem szeretett. Most együtt vagyok végre egy normális sráccal, de annyira bonyolult minden, azt mondja még nincs túl a volt bnőjén. Már 5 hónapja együtt vagyunk, már heti 3-4 napokat alszok nála, egyre többet keres engem, egyre jobb a kapcsolatunk, érzem ő is érez irántam valamit, de mikor nem vagyunk együtt, akkor néha beleőrülök a hiányába. Akarom őt, ebben biztos vagyok, és ahogyan eddig küzdöttem érte, úgy ezután is fogok, de sokszor iszonyat nehéz!! Nagyon megtudom becsülni, ha egy jó emberrel hoz össze a sors. Ráadásul többet látok benne, mint a többi pasiban, igazi érzelmei vannak, mielőtt összejöttünk fél évig msn-eztünk és sok dolog kiderült belőle számomra. Egyre kevesebb ilyen emberrel találkozom manapság.

De mikor nem vagyok vele és elkezd hiányozni, akkor nagyon rossznak látok mindent, feleslegesnek érzem a munkát, hiszen az anyagi javak nem tesznek boldoggá, feleslegesnek érzek mindent, csak azt szeretném szeressenek őszintén és viszont szerethessek. Sokszor rám jön a depresszió és az eddig elért dolgaim sem érdekelnek, semmi a világon... Mit lehetne tenni? Egyre többet vagyok depis:(


2011. máj. 19. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Tedd fel a barátodnak a kérdést. Hogy szeret-e. Ha azt mondja nem akkor egy rendes ember, kábítanod sem kell magad tovább és te is tovább léphetsz. De valószínűleg igent mondd. Tudom, hogy fél év nem túl sok, de nem gondolkodtatok még az össze költözésen? Akkor nem is hiányozna annyit, mert tudnád, hogy otthon vár stb. Biztonságban éreznéd magad, míg távol vagy (dolgozol, iskolába vagy stb).

Mivel nem érdekel a pénz, a munka az előre haladás. Én csak a szerelemben látom a motivációs erőt. Ezért próbáltam evvel kapcsolatban segítséget nyújtani.

2011. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. utálod a munkádat (válts ha tudsz)

2. a mostani kapcsolatod miért nem tud motiválni téged?

Van egy elképzelésem: normális esetben az ember életét feldobja ha van valakije, arra vár hogy megint együtt lehessen vele és ezt vidáman teszi. Te viszont kínszenvedésnek éled meg a barátodtól külön töltött időt ("De mikor nem vagyok vele és elkezd hiányozni, akkor nagyon rossznak látok mindent, feleslegesnek érzem a munkát..." "...csak azt szeretném szeressenek őszintén és viszont szerethessek"), csak akkor vagy jól ha vele vagy, ha érzed az ő szeretetét.

Lehet hogy furán hangzik de ez engem a drogfüggőkre emlékeztet, ha nem kapnak anyagot akkor minden olyan rossz lesz számukra, ha megkapják akkor ideig-óráig(!) "rendben" vannak. Te ugyanígy vagy a szeretettel: ha egyedül vagy (éppen szeretet nélkül) akkor rád tör a "kell valaki aki szeressen mégpedig most azonnal" érzés (régebbi kapcsolatodban talán épp ezért voltál képes elfecsérelni egy teljes évet arra aki csak megalázott?). Normális esetben az ember nem szenved ha éppen egyedül van (vagy te ezt normálisnak találod? én nem).

Röviden: szeretetfüggő vagy (talán legbelül te nem szereted és fogadod el önmagadat eléggé? itt lesz a megoldás én úgy érzem...).

2011. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy még nem mondta ki, hogy szeret... És ezért vagyok depis.
2011. máj. 19. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg tőle.
2011. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez nem olyan dolog, amire csak úgy rákérdez az ember. Vagy ő mondja magától, vagy nem. De mivel még azt mondja nincs túl a volt bnőjén, így sejtem a választ. De én nem adom fel.
2011. máj. 19. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!