Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdjem le a középsőgye...

Hogyan küzdjem le a középsőgyerek szindrómát?

Figyelt kérdés
Egyedüli lány vagyok két fiú testvérem mellett, úgyhogy tényleg én vagyok a kakukktojás a családban. Nem éreztem különösebben soha, hogy elhanyagolnak a szüleim, viszont mindig ösztönösen versenyben állok a testvéreimmel. Olyan mértékben maximalista vagyok, hogyha valami nem az elképzeléseim szerint sikerül, akkor érzelmileg kikészülök. Gyakran vagyok minden látható ok nélkül depressziós. Nem tudok magamról képet alkotni, hol rámtör az egoizmus, hol az emberiség szemetének érzem magam. Az egészet még fokozza a stressz: 17 vagyok, nagyon különbözőek az elvárások a suliban, itthon, a korosztályomban. A pörgést nagyon élvezem, nem zavar, ha sokat kell tanulni, ezen kívül minden buliban ott kell lennem, viszont a nyári szünetben meg nem tudok mit kezdeni magammal. Amikor a barátaimmal vagyok, akkor tényleg jól érzem magam, viszont gyakran az az érzésem, hogy nem is érdemes felkelnem reggel, úgysincs értelme semminek.
2011. jún. 19. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Most akkor mi bajod van ?
2011. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyáriszünet van, menjél pörögni. Strand bulik, vagy valami meló, a vendéglátásban lehet bőven.

Mármint "pörögni", akkor nem lesz időd agyalni, és feleslegesen rágódni. lesz egy kis pénzed is, bulizni.

2011. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a középső gyere szindrómának, szimplán néha besokallsz a rengeteg elvárástól - melyek felét ráadásul te magad állítod fel.
2011. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!