Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet kitörni a magányból?

Hogyan lehet kitörni a magányból?

Figyelt kérdés

Itt vagyok, idestova 30 évesen, és teljesen egyedül vagyok. Nincs párom, nincsenek barátaim, pár családtagon kívül senkivel nem tudok beszélni.


Nincs egy értelmes dolog, amivel el tudnám foglalni magam, egész nap a hülye gép előtt ülök, de ki nem állhatom, legszívesebben kihajítanám és rá se néznék többet. Csak az a baj, hogy ez az egyetlen kapcsolatom a külvilággal.


Jó lenne, ha lennének körülöttem emberek, ha néha eljárhatnék társaságba, de nem ismerem a módját, hogy miként tehetném ezt meg. Az ember nem szólítgat le ismeretleneket az utcán, hogy akar-e a barátja lenni.


Tudom, hogy bennem van a hiba, de fogalmam sincs, hogyan tehetnék ellene.


2011. jún. 27. 15:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Látod milyen ügyes vagy! Már el is kezdtél "beszélgetni" emberekkel... Hajrá csak így tovább!
2011. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Élőben jobb lenne. Az interneten rengeteg emberrel kommunikálok, de nem szeretnék a gép előtt élni.
2011. jún. 27. 15:26
 3/19 anonim ***** válasza:
Mi tart vissza attól, hogy akikkel gép előtt beszélsz személyesen is találkozz??
2011. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egyébként: Szia! Laci vagyok :D
2011. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Szia, Laci! Javarészt külföldiek a világ minden tájáról, akikkel csak úgy összefut az ember fórumokon és efféle helyeken. El lehet velük társalogni, de valójában idegenek, több ezer kilométerre.
2011. jún. 27. 15:54
 6/19 anonim ***** válasza:
Magyarokkal nem is beszélsz? (mármint rajtam kívül) Magyarországon nincs távolság :D
2011. jún. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Érdekes módon nálunk az emberek valahogy félnek az internet használatától. Nagyon sokan meg nem is értenek hozzá. Leginkább gyerekeket lehet találni, akik írásjelek helyett is xD-ket írnak. Ezért kommunikálok javarészt külföldiekkel, fejlettebb országokból.


Ezen az oldalon névtelenségbe burkolózunk, itt nehéz bárkit is találni. Egyszer leveleztem innen egy lánnyal, és úgy alakult, hogy akár barátságnál jóval több is lehetett volna belőle, de sajnos az élet közbeszólt, és nem lett belőle semmi. Rossz tapasztalat, megfontolnám, hogy megpróbálom-e újra.


Valójában nem is ez a lényeg, mert inkább olyan ötletek reményében írtam ki a kérdést, hogy mit tehetnék a való életben, hogy emberek, társaság közelébe kerüljek. Szórakozóhelyekre nem megy az ember egyedül, meg az nem is az én világom. Alternatívák viszont nem nagyon jutnak eszembe.

2011. jún. 28. 10:00
 8/19 anonim ***** válasza:

én szívesen beszélgetek, ismerkedek veled, ha akarod és el tudsz fogadni.


próbáld ki az utcánleszólítgatóst is, de szerintem nem működik, mégpedig azért mert semmilyen előzetes kapcsolatod vagy közös pontod nincs az illetővel.


egyébként nekem is hasonló problémám (csak szerintem az emberek zárkózottak, vagy éppen annyira unalmasak, hogy nem lehet mit kezdeni velük).


írhatsz privátot

2011. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"Érdekes módon nálunk az emberek valahogy félnek az internet használatától. Nagyon sokan meg nem is értenek hozzá. Leginkább gyerekeket lehet találni, akik írásjelek helyett is xD-ket írnak." Ebben azért nagyon el vagy tévedve! Konkrétan én is a te korosztályod vagyok és az én ismeretségi körömben szinte teljes az internethasználat. Még a 85 éves nagyapámat is rávettük, hogy üljön le a gép elé a távoli rokonnal MSN-en videó-beszélgetni és teljesen elégedetten állt fel! (mondjuk egyedül valóban nem használná ez tagadhatatlan) Szerintem te rossz helyen keresel, ha csak gyerekeket találsz... Hozzáteszem manapság az XD nem csak a tinik sajátja.... persze ők sokkal többször használják. Más: te párt szeretnél találni vagy barátokat, netán is is?
2011. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
11:10: Érdekes, láthatóan különböznek a tapasztalataink. Személy szerint nem ismerek nagyobb magyar online közösségeket, de talán bennem van a hiba, és tényleg rossz helyen keresgélek. A kérdésedre a válaszom az, hogy az egyik nem működhet a másik nélkül, tehát természetesen is-is.
2011. jún. 28. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!