Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Durván akarom magam fejleszten...

Durván akarom magam fejleszteni, pszichológiai ismeretek terén. Mit/miket olvassak?

Figyelt kérdés

Pszichológia alatt az emberekkel kapcsolatos bánásmódot értem. Szeretném érteni őket, ismerni mozgatórugóikat, reagálni rájuk, adott esetben segíteni nekik.


Persze ez a gondolat nem hirtelen jött, van már némi alapolvasottságom a témában. Ettől függetlenül arra kérlek benneteket, ajánljatok irodalmat. Ha kell, lehet szakirodalom is. Blogok, cikkek... Vagy ha úgy vélitek van más út is, tapasztalati, akkor írjátok azt, hogy azt hogyan, s merre induljak...


Köszönöm nektek!


2011. júl. 7. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

wááá

Popper Péter és Csernus Imre könyvei elég jók!

2011. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Aronson - Társas lény
2011. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bármit is olvasol,a fejlődés hosszú idő.Nagyon hosszú és állandó folyamat.
2011. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 acelsziv ***** válasza:

Ha ismerni akarod a különböző emberek viselkedésének okait, meg akarod tudni jósolni a reakciójukat és győztesen akarsz kikerülni bármilyen idegállapotú emberrel folytatott kommunikációból:

[link]

A webshopon csak hangoskönyvként van meg, de kapható papírformában is. Hihetetlenül hasznos.

2011. júl. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, Aronson-tól a Társas lényt már be is szereztem, a többin is rajta leszek!


De jöhetnek még írások a témában... Nem is csak könyvek, hanem például vélemények, hogy hogyan fejlesztheti ezen képességét az ember a hétköznapokon:)

2011. júl. 12. 14:47
 6/7 anonim válasza:
Van egy barátnőm, őt is érdeklik az ilyen témák, hát ő aztán belelát a vesémbe, és rögtön tudja ha valami bajom van. No meg aztán olyan emberek is megnyíltak előtte akiket el sem hittem. Szerintem az is hasznos lenne ha ismerkednél emberekkel, beszélnél velük, és a különböző helyzetekből tanulhatsz, így rájössz az emberek érzéseinek kifejezésére. Nagyon tudom neked ajánlani ezt a fajta "tanulást" is. Ha gondolod velem is beszélgethetsz valahol:) Amúgy hány éves vagy?:)
2011. júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ó, ez igazán kedves tőled, ifjú hölgy:)

Megkockáztatom, a gyengébbik nemet képviseled(!?), én egyébiránt férfi vagyok, s nemrégiben lettem 24. Az ajánlott módszeredet már alkalmazom, több-kevesebb sikerrel, no de akkor majd erről mesélek... "valahol":)

2011. júl. 13. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!