Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet a humorérzéket...

Hogyan lehet a humorérzéket fejleszteni?

Figyelt kérdés
Például mondjuk van az "Én még soha" játék. Hogyan lehetne fejleszteni magam, hogy ne csak ilyen gagyi dolgok jussanak eszembe, hanem mondjuk viccesek is?
2011. szept. 3. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
szerintem sehogy. a humorérzék az egy adott dolog. Olyat lehet, hogy nézel vígjátékokat, vagy vicces emberekkel beszélgetsz és rádragad néhány poén, vagy vicces reakció, de csak jó humorérzékkel tudod ezeket elsütni, meg jó humorérzékkel érzel rá hogy mikor válik unalmassá valami.
2011. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
lehet fejleszteni a humorérzéket, csak nézd meg a stand-up-osokat, ők is fejlődnek, egyesek vissza, mások előre. Azt nem tudom, hogy hogyan, de ebben az irányban keresgélj.
2011. szept. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
A poén, a vicc az adott vagy improvizált. Egy rossz poént is el lehet sütni jól. A lényeg szerintem az arcmimikában a hangszínben és a testbeszédben rejlik. Amikor valaki viccesen ad elő valamit akkor gyakorlatilag ott is színészkedik. Ezt a képességet kell fejleszteni szerintem, fontos hogy jól gesztikulálj, jó hangszínnel add elő de azért ne vidd túlzásba se. Ja és ne mesélj fárasztó favicceket :) és ami talán a legfontosabb ne ismételd sokat ugyanazokat a poénokat. Pl ha minden második mondatodban ott van hogy gangam style...NEM VICCES, hanem idegesítő. Mellesleg fájdalomból születnek a legjobb poénok, próbálkozz azzal, hogy minél viccesebben meséld el egyik élményedet :D Pl.: "És képzeld, úgy beáztunk a kiváló minőségű német, hiper-szuper vízálló sátorban, hogy olyan vizes fejjel ébredtünk mintha a Niagara vízesés alatt aludtunk volna..." JA és még valami, fontos az időzítés. És ne bánts meg senkit a vicceddel. Azt hiszem röviden ennyi. Bocs ha hülyeségeket zagyváltam össze vissza esetlegesen összefüggéstelen mondatokat kreáltam de így késő este nincs kedvem novellát írni :D
2012. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, de itt igazából nem magának a viccnek az elsütésével van a baj, hanem azzal, hogy nincs is vicc, ami eszembe jutni. Szóval egy unalmas, üres ember vagyok kb.
2012. nov. 22. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Olvass vicceket, vicces történeteket és alakítsd át.
2013. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!