Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért baj, hogy normális tini...

Miért baj, hogy normális tini szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be az általános sulit,vasárnap töltöm be a 15öt,de még nem szeretnék bulizni...nincs egy jó társaságom akik normálisak,a volt osztálytársaim is cigiznek,isznak,meg mást is csinálnak...és ha én nem csinálom akkor természetesen le vagyok nézve,igy nem is tartom velük a kapcsolatot már több,mint egy hónapja.ma este egy szórakozóhelyen vv4 Béci lesz a vendég,és pár lány hiv(másik osztályól),hogy menjek,de úgy nincs kedvem menni...szüleim ill.nagyszüleim pedig kivannak rám akadva,hogy milyen besült gyerek vagyok,meg igy soha nem lesz barátom,mert nem megyek ismerkedni.Én nagyon nem akarok menni,hogy ott feszüljek vodkával a kezembe,hogy húh,menők vagyunk.Mit csináljak?Hogyan álitsam le szüleimet? 14/l
2011. júl. 8. 09:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%

Gondolkozz és ne ess túlzásokba. A szüleidnek nem az a baja, hogy nem piálsz, hanem hogy otthon ülsz amgadban. Ráadásul lenézed a többieket. Elárulok egy titkot: sem a cigitől, sem attól a mértékű piától, amennyit fogyaszt egy tizenéves, nem lesz rossz ember.

A szórakozóhelyen senki nem kötelez rá, hogy igyál. Ennyi.


Valószínű az a baj, hogy nincs önbizalmad, de ezzel párhuzamosan fenn hordod az orrod. A szüleidnek ezzel van baja.

2011. júl. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem tök jó, hogy nem akarsz lezülleni. :) Ugyanakkor bulizni pia nélkül is lehet. Szerintem egy próbát megérne, hogy elmenj. Akkor anyudék sem szekálnálak, te is meglátnád, milyen, és hátha megismernél egy-két új arcot. Ha nem akarsz inni, akkor meg nem iszol, senki nem erőltetheti rád.

Mondjuk én a helyetekben inkább olyan szórakozóhelyet keresnék, ahol értelmesebb vendég lesz, mint "vvBéci". :)

2011. júl. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
ha a bulizás nem érdekel,akkor nem kell erőltetni,van azon kívül más szórakozási lehetőség is,máshol is tudsz ismerkedni
2011. júl. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Stojkovic ***** válasza:
85%
Nincs veled baj, csak nem találtad még meg azokat az embereket, akikkel jól kijössz. Lehet, hogy a saját korosztályod erre nem is alkalmas. A szüleid/nagyszüleid pedig a beszólogatás ellenére biztosan jobban örülnek annak, hogy ilyen vagy, mintha egy bulizós, ivós átlagtini lennél. Ne érdekeljen, hogy mit mondanak mások, az a lényeg, hogy csak azt tedd amihez kedved van (a szabadidődben).
2011. júl. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Szia! :)


Szerintem úgy állítsd le a szüleidet, hogy mondd el nekik is azt, amiket ide leírtál. Szerintem érzékelni fogják, hogy igazad van, még ha nem is azt mutatja majd a reakciójuk.


15 évesen nekem csak egy legjobb barátnőm volt, vele lógtam folyton, és még közelébe nem voltam a buliknak. (Most se.) Szerintem teljesen értelmesen gondolkozol, és inkább te vagy a normális. Ne hagyd, hogy a társadalom megváltoztassa az értékítéletedet (hogy mit tartasz helyesnek/nem, szépnek/csúnyának...stb.).


Egyszerűen légy önmagad, és ne akarj olyanok társaságában lenni, akik közt feszengsz, és nem lehetsz önmagad.

Ha szeretsz egyedül lenni, akkor tedd azt.

Ha társaságra vágysz, csak épp nem ilyen nyomorultakra, akkor meg menj könyvtárba, uszodába, táncolni... egyszóval értelmes helyekre, ahol valószínűleg nem alkoholista önmegjátszós hülyékkel futsz össze. :)


Halgass a megérzéseidre!


Üdv.: 20/L

2011. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Oké :D lehet,hogy elmegyek...ám múlt héten jerzy volt,most béci lesz,utána meg fluor úgyhogy értelmes vendég az van bőven :D
2011. júl. 8. 10:02
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj, hogy ma a normális szó sokaknál az átlagos, megszokott, dolgokat jelenti. Tehát egy tényleg normális lány nekik 'furcsa'.

A családod pedig csak jót akar, mert azt akarják, hogy a barátaiddal legyél, érezd jól magad, stb.! Mondd el nekik, hogy nem szeretnél menni, nincs kedved, aztán vagy megértik, vagy nem. Ettől még -vagy épp ezért- lehetsz normális felnőtt!

2011. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
67%
Szerintem jól gondolkozol és pont olyan fiatal lányokból, fiúkból kellene több, mint Te vagy!! Attól még persze szerintem is elmehetsz... Én is pont ilyen voltam, mint TE és bekerültem egy társaságb, egy munkahelyre, ahol ugynaz ment, mint középsuliban, csak épp meló után egy pizzázóba, vagy piáldába.. Én csak akkor mentem el, ha tudtam, h nem egy füstös lebuj a célállomás és nem vodkáztam, meg teqiláztam velük, mert nem is szeretem és nem is cseszem el a pénzemilyenekre. Ittam inkább citromos sört, nagyfröccsöt, boros kólát, koktélt, vagy üdítőt! A felnőttek körében már nem tesznek ezekre megjegyzést, hanem ha kicsit is normálisak, elfogadják.. Szóval élj velük, de ne úgy, ahogy Ők.. Legyél a társáság tagja és biztos van vki, aki közel ál majd hozád gondolkodásban és még barátok lehettek.. :) Jó bulizást, és amit nem szeretnél, azt soha ne is tedd meg, akárhogy cikiznek!!!!!!!
2011. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Ja, és még annyit mondanék, hogy lehet, hogy neked nincs túl sok önbizalmad, de idővel lesz. Viszont állítom, hogy azoknak sincs sokkal több, akik isznak. Ugyanis azt tudni, hogy az alkohol oldja a gátlásokat. Ha akkora májercsávók lennének a kortársaid, akkor nem lenne szükségük piára.


Ja, és az első kommentelő szerint baj, hogy lenézed a többieket. Szerintem meg egyáltalán nem baj. Mindenkinek meglehet a saját véleménye. Én meg tőből lenézem a dohányzó tinédzsereket, mert szerintem igenis gáz. Őrájuk vagy nem figyeltek eléggé a szüleik, vagy pedig azért cigiznek, mert azt látják a társadalomtól, hogy az menő, megnyugtat, felnőttebbé tesz. Hát te ne hagyd, hogy átmossák az agyad és a jóízlésed! :) Legyél egyéniség úgy, hogy kompromisszumképesen viszonyulj a társaidhoz. Fogadd el, hogy ők ilyenek, de ha nem kívánsz részt venni a mulatságaikban, akkor ne!

Találj ki magadnak hobbit. Vagy olvass. :)

2011. júl. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Gratulálni szeretnék a gondolkodásmódodhoz! Sajnos egyre kevesebb az ilyen szemléletű tini.Nem is kell még ilyen fiatalon,bulizni,inni,pasizni,arra később is ráérsz hisz sokáig fiatal vagy,jól csinálod,hogy gyerek maradsz ameddig tudsz.A szüleid nem bulizni meg inni,meg pasizni küldenek,hanem csak nem szeretnék,hogy magányos légy,szerintem menjetek el egy két barátnőddel,mozizni,sétálni,teázni,sütizni,rendezzetek csajos pizsama partikat filmnézős estéket,ezek jó szórakozási lehetőségek,és te sem leszel egyedül :)
2011. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!