Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért baj, hogy normális tini...

Miért baj, hogy normális tini szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be az általános sulit,vasárnap töltöm be a 15öt,de még nem szeretnék bulizni...nincs egy jó társaságom akik normálisak,a volt osztálytársaim is cigiznek,isznak,meg mást is csinálnak...és ha én nem csinálom akkor természetesen le vagyok nézve,igy nem is tartom velük a kapcsolatot már több,mint egy hónapja.ma este egy szórakozóhelyen vv4 Béci lesz a vendég,és pár lány hiv(másik osztályól),hogy menjek,de úgy nincs kedvem menni...szüleim ill.nagyszüleim pedig kivannak rám akadva,hogy milyen besült gyerek vagyok,meg igy soha nem lesz barátom,mert nem megyek ismerkedni.Én nagyon nem akarok menni,hogy ott feszüljek vodkával a kezembe,hogy húh,menők vagyunk.Mit csináljak?Hogyan álitsam le szüleimet? 14/l
2011. júl. 8. 09:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok. Azt mondtam, hogy a szülőknek ez a baja vele.

Másrészről nem tudom, mi ebben a viselkedésben az egyedi, merthogy szinte minden tini szidja "a tinik 99%-át", aztán közben az a 99% csak három csaj az osztályból, akiket irigyel.

A cigi téma külön mókás. Nem lesz tőle az ember se jobb, se rosszabb. Jobb lesz attól, ha elmegy önkénteskedni, rosszabb lesz ha kirabol egy nénit. De a cigi nem oszt, nem szoroz. Elég szánalmas, amikor valaki ilyenek alapján ítélkezik. Nem divat ma dohányozni, ezért nézzük le a dohányosokat, ők rossz emberek. Nem. Ugyanolyan emberek, mint a nemdohányzók, csak néha kimennek egy cigiszünetre. Már ha érted a különbséget.

2011. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

Én is ilyen vagyok.. Aki mondja, hogy próbáljuk ki, annak mondanám:

Én személy szerint nem szeretek leizzadva lenni, a cigifüsttől felfordul a gyomrom, a részegektől meg félek xD (Nem attól, hogy bántanak, aki csak ül kussban, az is ijesztő..)

Nem szeretem mikor a tömegben kell nyomorogni, nekem a koncertek meg az ijenek inkább olyan helyek ahonnan menekülnék, nem hogy direkt is menjek oda..

A másik, hogy ne igyál. Oké, te józan leszel, mások nem, szóval ottvagy kb egyedül mint aki másik univerzumból érkezett..

Plusz én úgy vagyok vele, hogy ne azért jöjjön hozzám oda valaki, mert részeg, és részegen szépnek, vagy kedvesnek tűnök.. Ha józanon az utcán jönne oda, hogy szia, te is a buszra vársz-e, mehetnénk együtt stb, akkor teljesen másmilyen lenne..

Nekem a múltkor osztálytársam kérdezte meg az utcán, hogy nem-e akarok vele menni, anya rögtön elkezdett kontrázni, hogy igeeen, legalább egyszer próbáljam ki, az ilyen erőszakoskodásoktól meg rosszul vagyok, úgyhogy azóta is itthon töltöm az estéket:) Én úgy is jól tudom érezni magam, ha elmegyek valakivel sétálni, vagy átjön valaki megnézni egy DVD-t..

Ja és sztem teliberöhögnének ha elmennék farmer-póló párosításban, márpedig sem tűsarkút, sem miniszoknyát, se semmi ilyesmit nem fogok felvenni azért, hogy aztán szarul érezzem magam.

Most nem kell leoltani, mindenkinek szíve joga, hogy elmenjen, ez az én véleményem, aki meg jól tudja ott érezni magát, az érezze, senkinek nem kötelező..:)

2011. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

Kedves első és aztán sokadik válaszoló:

Igenis lenézem azokat a dohányosokat, akik képesek rágyújtani a buszmegállóban a tömegben, vagy egy liftben, lépcsőházban, aztán eldobálni a csikket. Basszus, egy közösségben élünk, ennyire ők is lehetnének tekintettel másra, én se sz*rok a kocsija mellé.. Nem azzal van baj, hogy otthon elcigizget, hanem hogy ennyire nincs tekintettel másokra. És most le lehet pontozni, hogy nagyképű vagyok, de szerintem elég gáz, hogy én 15 évesen felérem ezt ésszel, de más felnőtt korában sem..

2011. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Mindig van ilyen kétdimenziós gondolkodású ember, aki azt hiszi, hogy csak bulizás van vagy otthonülés, piálás vagy absztinencia, züllés vagy szent élet.

Számtalan kérdés kezdődik így: Mindenki bulizik és piál csak én nem, normális vagyok? Honnan tudhatná, ha nem is megy buliba? Sehonnan, csak nagyképű, elzárkózó, kívülálló, aki lenéz mindenkit, akit nem ismer, elítél mindent, amiről fogalma sincs. Na ez nem normális, és senki sem szereti az ilyen embereket.

Bulizni és inni jó dolog, ha jól érzi magát az ember közben. Ha neked ez nem felel meg, akkor ne csináld, de nehogy már ez alapján állapítsd meg valakiről, hogy normális vagy sem. Fel kell még nőnöd.

2011. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Olyan jó olvasni, hogy még vannak normális, csendes-ülős fiatalok is! Kedves Kérdező, a saját példámból kiindulva azt tudom mondani, hogy kemény menet lesz, igazi barátokat találnod, de a titka annyi, hogy a megfelelő helyen kell őket keresni. Ami a te esetedben nem a diszkó és hasonló helyek, hanem mondjuk egy könyvtár, zeneiskola vagy valamilyen szakkör esetleg sport. Szinte minden érdeklődési körnek megfelelően lehet találni közösségeket a bélyeggyűjtő kluboktól a kézműves csoportokig. Biztos vagyok benne,hogyha benéznél a világodnak megfelelő szabadidős körökbe, találnál hasonló gondolkodású fiatalokat. A szüleidnek is mondd el, amit nekünk mondtál, hogy számodra ez nem megfelelő és nem érzed jól magad ezen a szinten. Még örülni is fognak neki és talán segítenek is találni valami intelligensebb programot neked.
2011. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%
Ki mondta, hogy az alapján ítél bárki is, aki nem jár bulizni, hogy valaki meg jár? Milyen szent életről beszélsz, ember? Van nekemis olyan osztálytársam, aki sportoló, komolyan is veszi, hét éve nem telt még napja úgy el, hogy ne lett volna edzésen, igen, eljár bulizni, mindeki tudja kérdezés nélkül, hogy igenis a lány tudja hol a határ, tudja, hogy neki mit szabad.. Viszont van olyan osztálytársam, aki mindenkinek dicsekszik, hogy kiszívták a nyakát, ott cigizik szünetben, aztán kirak ilyen "tedd ki te is hogy büszke vagy rá hogy nem cigizel" szövegeket, mikor mindenki tudja, hogy milyen, folyamatosan azt hallgatjuk, hogy bebaszott, stb.. Igen, az ilyeneket NAGY POFÁVAL ELÍTÉLEM...
2011. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
már voltam egyszer buliba,de az sz*r volt.csak minimal szólt,de akik ott voltak azok úgy berúgtak ,hogy a szórakozóhely udvarában hánytak és lányok is voltak.dúrva volt.ma elmegyek,de ha cseszegetni fognak én többet nem megyek és kész!!!
2011. júl. 8. 10:46
 18/22 anonim ***** válasza:
Akkor ítélheted el "ember", ha te sem hazudtál még semmiben, és nem voltál még sosem képmutató. Addig nem a te dolgod. Ha zavar, távozol.
2011. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem, tudod ha csinálok valamit, azt felvállalom, vagy nem csinálom. Ez nem hazudás, csak sz*r dicsekvés. Biztos vagyok benne, hogy azért te is furának találod, hogy 15 évesen erre büszke valaki, lány létére, hogy hogy beb*szott tegnap este, meg hogy kivel smárolt, de nem is emlékszik, olyan részeg volt, stb.., csak mostmár nem mondasz ellent saját magadnak..
2011. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

nem kell velük foglalkozni, csak nem húznak kézenfogva a diszkóba...

mellesleg ha tényleg ilyenek a szüleid, az elég szomorú, hogy te 14 évesen értelmesebb vagy mint ők.


09:58

rossz nem, csak egészségtelen és hülye :D

helyzetfüggő hogy ki mire kötelez, de azért önálló döntésnek sem mondanám, amikor tinik ezekkel feszítenek.


10:00

erről van szó. felpontozva


stojkovic 10:00

ebben annyira nem lennék biztos. vannak alkoholista, láncdohányos szülők is.


10:04

ha azt nézzük, a normális=átlagos pont az, hogy a tini beöltözik, buliba jár, drogozik, stb. ilyenkor próbálják bizonyítani az érettségüket a "nagyok" utánzásával.


10:07

érthető, de egy olyan társaságban, ahol mindenki tekilázik meg vodkázik, szerintem büntetés józannak maradni :) akkor már jobb ha leiszod magad, vagy el sem mész (legalább is a lelki oldaláról megközelítve).

meg aztán elgodnolkodtató hogy milyen baráti társaság az ahol csak alkohol mellett érzed jól magad


10:08

fölösleges ilyen szavakkal dobálózni hogy gáz meg normális

mutatni kell neki egy dohányos tüdőt, elmondani a dohányzás következményeit, és majd maga eldönti mennyire gáz vagy menő dolog.


10:14

az első részével egyetértek, de lehet hogy csak nem járnak gykra a "három tinik" hanem most is diszkóznak, kocsmáznak :)

a dohányzással nem értek egyet. a dohányzás társadalmi szempontból káros szokás, de egyéni döntés is csak akkor lehetne ha nem kellene másoknak is szívni a füstöt.

tudom ilyenkor jönnek az autós példák meg egyéb kifogások, de sajnos a valóságban a dohányos emberek ártanak másoknak is.

tényleg nem divat ma dohányozni, bár sokan teszik még így is, de megjelent a társadalmi elutasítása. valamelyest pozitívnak is tartom, bár az elítés és a divat nem jó dolog magában, a végeredménye jó hatással lesz a szenvedő alanyokra.

gondolom te is dohányzol, hogy így véded őket, és ilyen alaptalan viszonyításokat hozol, mint hogy 5percenként cigiszünetre megy. a legtöbb nemdohányzót nem a cigiszünet zavarja, hanem az, amit a dohányos miatt neki is szívni "kell". még akkor is, ha ma gázálarcot kell hordani, ha egészséges akarsz maradni egy városban.

és sajnos ez a káros szokás divat még mindig bizonyos körökben.


10:22

teljes mértékben megértem/egyetértek. ezért nincs értelme olyan közösséget erőltetni a gyerekre, ami abszolút elüt a világától. a diszkósokat se akarjuk jótékonysági bálra meg operába cipelni, mert kipróbálni sincs sok értelme. tény hogy a sok részeg fazon között lesz majd aki jó érdekbarát lehet, de egyébként nincs kihatással az életre

ha írsz egy privátot, azt megköszönöm, kíváncsi lettem rád :)


10:30

teljes mértékben egyetértek. engem is lehet lepontozni :)

és mint látszik igazam volt. kulturált dohányosokkal senkinek sincs baja, csak ilyen nem igen létezik. persze mindig pont kivételbe botlunk, amikor a neten beszélünk eggyel :P


10:33

azzal egyetértek, hogy ez alapján emberi mértéket állítani fölösleges, de minthogy a normális szó nem volt megmagyarázva, értelmetlen bármilyen messzemenő következtetést is levonni


10:46

lehet hogy nem a hely típusával van baj hanem a konkrét hely konkrét embereivel. nem értem minek erőlteted ha úgyse szereted

2011. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!