Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság gyávaság?

Az öngyilkosság gyávaság?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 23:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

07:43vagyok


szerintem meg az is ostobaság

ennyi erővel bármi butaság az életben amit mások másképp csinálnának mint te magad. persze ehhez fel kellene fogni hogy az emberek különböznek és másképp élik meg a dolgokat, de manapság nem csodálkozok ezen hogy senki sem képes erre.

2011. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:

23:41

Az emberek különböznek és épp ezért nem egyezik a véleményünk. És ha Te elfogadod ezt, hogy különbözőek vagyunk, akkor miért írod, hogy ostobaság? Fel kell nőni? :) Nem fogok vitába szállni senkivel. Egy fél évet tanultam szociológiát főiskolán tölteléktárgyként csupán, és ott tanultunk erről a témáról. Durkheim foglalkozott vele ha jól emlékszem. Nézzetek utánna! Érdekes.

2011. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

07:43vagyok


15:44

ez meg az én értékrendem, véleményem. nincs igazság, csak domináns vélemény.

legalább is én többre tartok egy öngyilkost annál, mint aki butaságnak, gyávaságnak nevezi az öngyilkosságot.

ha már kivételt kell említeni, inkább 23:20


én el tudom fogadni a különbözőséget, viszont nem tűröm el bármilyen formáját - ezt a fajta hülyeséget, az általánosítást. amíg egy öngyilkos maga felett ítélkezik, a sok lehurrogó szerencsétlenek felett. e kettő közt pedig hatalmas különbség van.


de igaz, hogy az ostobaságot is fel lehet fogni szerencsétlenségnek. és a csend megtörését is gyermekségnek. de én nem vagyok "felnőtt" fajta, a hallgatás nem visz előbbre.

2011. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
Oké, te többre tartod őket, de biztos vagyok benne, hogy van valamiféle megoldás/segítség számukra. Az én normáim szerint (ami nyilván mindenkinek más) nem elfogadható. Vannak szakemberek, akik tudnak az ilyen dolgot fontolgatóknak segítséget nyújtani. Mindenki maga ítélkezik az élete fölött, hisz van szabad akaratunk. Ennek ellenére kár értük, akik megtették már.
2011. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Menekülés a problémák elől. Néha gyávaság, néha kiút....
2011. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

07:43vagyok


20:12

ha biztos vagy benne, te is olyan elvakult vagy, mint a többi.

elméleteket lehet gyártani, de gyakorlatilag vannak olyan helyzetek/döntések amikor lehet az a megoldás.

az egész téves ítélkezés alapja hogy élni kötelező, ami nem igaz.


néha pedig szakember sem tud segíteni


mi az hogy kár értük? meghalni kár? senki sem él örökké.

2011. júl. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Ha te így gondolod...
2011. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
31%
Gyávaság, és aki képes arra, hogy megtegye, az pusztuljon a világról, de ne írjon búcsúlevelet, ne hívogasson előtte senkit, hogy nagyobb legyen a szenvedés. Öngyilkosság csendben, magányosan, nem érdemli a figyelmet.
2011. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Gyáva gusztustalan dolog!Kibaxik a hátra hagyottakkal.

És nem kell hozzá bátorság,ugyanis beszűkült tudat mellett cselekszenek gépiesen!

2011. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
attól függ. ha a világ egyetlen ember aki szeret, akire számíthatsz és akinek fájdalmat okozol azzal ha meghalsz akkor igen. akkor nem csak gyáva, hanem önző dolog is. vannak olyan emberek, akik elvesztettek mindent és az öngyilkosságot választják. rosszul teszik. ha van egy csöpp eszed akkor harcolsz. küzdesz az életért, hogy legyen értelme!
2011. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!