Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire téveszthetik meg az...

Mennyire téveszthetik meg az embert az érzelmei?

Figyelt kérdés

Magamról volna szó... tegnap eljutottam oda, hogy már épp itt lenen az ideje meghalni. Úgy gondoltam ,esetleg ma megteszem, és valahol feldobott a gondolat, hogy ma végre megteszem. Ezt tetézve megpróbáltam össze írni, milyen rossztól is szabadulhatok meg így. Azonban ahogy próbáltam összeírni, alig ment, és egyre erősebb lett bennem az érzés, hogy nem is olyan rossz a helyzetem, és a rossz dolgok nagy része sem komoly.

Lehet ez egyfajta felismerés? Vagy lehet csupán arról szó, hogy félek, és tudat alatt bemesélem magamnak az egészet?

Köszönöm...


2009. ápr. 7. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem amikor az ember feje felett összegyűlnek a viharfelhők, akkor még az apró dolgokat is elbagatelizálja, felnagyítja.

Főleg, ha még össze is gyűltek a rossz, szomorú dolgok.

Ilyenkor az ember az agyában keres egy kiutat, egy "B" tervet, és az öngyilkosság, a halál könnyűnek tűnhet, de ez azért nem megoldás, mert igen, soha semmi problémád nem lenne többé, ez igaz, de a jó dolgok sem történnének meg veled soha, illetve a családodat, barátaidat olyan szinten elszomorítanád vele, hogy valószínűleg egy életre megkeserednének.

Mindig mindent ésszel, racionálisan kell átgondolni, meg kell találni a középutat, nem a két végletben kell gondolkodni.

Szóval, hogy vagy nem foglalkozom vele, vagy öngyilkos leszek miatta.

Át kell gondolni, mi az, ami a probléma, ami miatt ideges vagyok, hogyan tudnék változtatni rajta, gondolkodj, próbáld minden oldalról megközelíteni, ha nem megy, kérj segítséget, család, barát, pszichológus, fúrumok, stb.

Ezeket azért írtam le, mert bár nem írtad, hogy gondjaid lennének, de azt gondoltam, hogy egy gondtalan, boldog embernek nem jár a fejében az öngyilkosság gondolata.

Hidd el, senkinek sem könnyű, tudnék mesélni,nem is keveset, nem is akármit....Fel a fejjel!! :D

2009. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Életösztön. Nem olyan könnyű ám öngyilkosnak lenni, igen komoly érzelmi válság kell, hogy ezt az ösztönt legyőzd. Te távolról sem vagy azon a szinten, hiszen akkor bevennél egy marék gyógyszert nem, listát írsz a rossz dolgokról. Ez inkább vágyakozás a gond nélküli életre, hogy mit nem szeretnél az életedben.


Tanácsként gondolkod el ezen: sajnálhatod magad, hogy neked milyen rossz, de végső soron egyedül vagy! Ha te nem teszel magadért, akkor holnap ugyanebbe a sz@r helyzetben/életben ébredsz. Ne várd a csodát, mert ne jön. Küzdj, és akkor legalább esélyed lesz egy jobb életre. Hameg elbuksz, hát legalább megpróbáltad, ráérsz akkor meghalni...

2009. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Te komolyan gondolod, hogy félsz, azért nem lettél öngyilkos?Nem édesem, te akkor féltél igazán, mikor úgy döntöttél, hogy öngyilkos leszel...Féltél, hogy a sok problémára nem találsz megoldást. És akkor megtaláltad azt a "megoldást", hogy öngyilkos leszel.Úgy gondoltad így a legjobb; nem kell harcolnod, hogy megoldd a problémáid.De ez egyébként természetes dolog, sok ember van így ezzel. És mikor rádöbbentél arra, hogy nem kéne ezt megtenned, akkor, igen, megijedtél. Megijedtél attól, hogy majdnem eldobtad az életed olyan problémák miatt, amiket, már így átgondolva, sokkal könnyebben meg tudsz oldani...Ez nem azt jelenti, hogy gyáva lennél, hanem azt, hogy rájöttélmeg tudsz bírkózni a saját problémáiddal és nem kell megfutamodni előlük!

Ha minden ember úgy reagálna a rengeteg problémájára, hogy hát én ezt nem tudom megoldani, inkább öngyilkos leszek, akkor már rég kihalt volna az emberiség...

Gratulálok a felismeréshez! Sajnos sok ember nem jön rá ezekre a dolgokra...

:)

2009. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság nem megoldás. Írtál egy listát a rossz dolgokról, hát írjál mellé egy másikat a jókról. Hasonlítsd össze a két listát. Melyik a hosszabb?

Miután végeztél írd le a céljaidat egy harmadik listára, az időpontot eggyütt amire el akarod érni.

Ezt a listát rakd ki valahova jól látható helyre, hogy mindig szem előtt legyen. Olvasd el naponta többször és tegyél értük, határozd el, hogy sikerülni fog mindegyik célod teljesítése. Ha ez jár az eszedbe, biztos vagyok benne, hogy a rossz dolgok eszedbe se fognak jutni.

2009. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!