Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak az életeme...

Hogyan változtassak az életemen? 16/F

Figyelt kérdés

Na szoval az van, hogy elméletileg rengeteg haverom van, gyakorlatilag pedig úgy érzem egy sincs. A sok közül van kb 6 akikkel különböző okok miatt kb sosem sikerül találkoznom, van 1 lány akivel bár msn-n sokat beszélgetek, ritkán találkozunk, és van egy fiú, aki heti egyszer-kétszer átjön/átmegyek, akit bár legjobb barátomnak nevezek úgy érzem ez MÁR fordítva nem igaz. Régebben rengeteget beszélgettünk msn-n és mindent elmondtam neki, és ő is nekem (asszem), régen szívesen beszélgetett velem és amikor tehette mindig átjött vagy áthívott (bár 20 kilóméterre lakik innen, és háromnegyed óra az út). Mostanában ritkán jön át, és msn-n sem beszélünk sokat mert már fel sem lép ha gépnél is van, ha fennvan sokszor nincs téma. Már más ez a barátság mint régen, és ennek tudom hogy én vagyok az oka főleg (mindent túlreagálok, könnyen megsértődöm, mindent megjegyzek sokáig) de úgy gondolom hogy semmi olyat nem várok el, ami egy legjobb baráttól ne lenne elvárható, de gondolom ebben is tévedek. Azért fontos nekem ő mert amikor szinte egy averom sem volt (bár most sincs) akkor ő ottvolt és végre lett egy barátom, és szörnyű érzés, hogy ez a barátság megváltozott. Szerintem az kéne, hogy előben leüljek vele megbeszélni minden bajomat, de a gond hogy úgyis azt mondja hogy túldrámázok mindent, ami bár így van, nemhinném hogy bármit befolyásol, szeretnék megváltozni, miatta is főleg, de azért is hogy könnyebben tudjak barátokat szerezni. Előtte mielőtt összebarátkoztunk depressziós voltam, aztán boldog, de most megint kezdek az lenni, sokmindent köszönhetek neki amit talán viszonozni sem tudnék, de szeretnék, és ezhelyett meg folyton csak veszekszek vele mert megsértődöm... Elegem van az egész életemből, mivel barátnőm nincs, nem is szeretnég még most, mert vele is ugyanezt tenném. Lehet hogy nem is kéne élnem... :/


Lehet, hogy ez elég b uzis volt, lehet, hogy sokan nem értik meg a problémám, én csak segítséget szeretnék, és ezen az oldalon már többször is kaptam. Szeretnék olyan lenni mint fél éve, az jó lenne, és akkor így boldog is lennék.


2011. aug. 2. 23:13
 1/5 anonim válasza:

Szia :)

Szerintem ez tök jó dolog h téged ez foglalkoztat,mivel a hasonló korú fiúk általában nem értékelik az igaz barátságot,lazábban veszik az egészet,megvannak esetleg az ivócimborái meg a haverok akivel a suliban röhög és ennyi...

Neked viszont megvolt az igaz barátod és most szar h hirtelen nem olyan mint régen,nekem is van tönkrement barátságom és így utólag sajnálom,hogy nem mindig beszéltük meg ezeket,hagytuk hogy eltávolodjunk egymástól teljesen.Úgyhogy azt tudom tanácsolni,hogy beszélj vele.Nem muszáj így ahogy itt nekünk leírtad,mert akkor lehet tényleg túl "b*zisnak" találja majd,de keresd többet a társaságát,mennyetek el valahová együtt és talán ha olyan a helyzet megemlítheted neki hogy sokat jelent neked a barátsága...Viszont ha neki nem kell a barátságod,akkor azt javaslom sz*rd le :D de tényleg nem éri meg szomorkodni miatta,valószínű ő is pont abban a korban van amikor eltolja magától az igaz barátokat..és legyen több önbizalmad,barátkozz többet.semmi baj sincs ha vki nem akar veled,majd lesz más.nem nagy ügy végül is nem a kezét kéred meg :D Én így gondolom. Remélem azért valamit segítettem...16/L

2011. aug. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy végigolvastad ;)

Akkor majd beszélek vele, de ismerem annyira, hogy érdekli a barátságom (vagyis remélem, ennyit nem változhatott ilyen rövid idő alatt).

2011. aug. 3. 09:34
 3/5 kretén válasza:

Változni nehhéz,de néha ugyanannak maradni sokkal nehezebb.

Legjobb barátból lesz a legjobb ellenség.Ha már nem sokat beszéltek meg nem találkoztok akkor valószínűleg nem ő a legjobb barátod.

2011. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele, megvan az oka hogy miért nem akar olyan gyakran jönni bár megoldást nem tudok rá. Azért mert mindig ugyanazt csináljuk ha ittvan (film, gépezés, medence ha jóidő van) viszont itt mást nem is lehet. A város sem olyan ahol lehetne valamit, ráadásul én a külvárosban lakom ami 15-20 perc busszal a központtól. A kertünk egy füves placc 6 szomszéddal -> foci kizárva mert átmegy a labda meg minden ilyesmi. Valami ötlet mit lehetne még? (Ne azt hogy menjünk el más városba, mert szoktunk, de most arra gondolok h ha átjön akkor)
2011. aug. 5. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez érdekes indok... Nem szoktatok beszélni? Én ha találkozok valakivel akkor a legtöbb idő azzal megy el, hogy beszélünk.
2011. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!