Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meginnék 2-3 liter vizet egy...

Meginnék 2-3 liter vizet egy nap mivel lenne jobb? mert én vagy 1 L iszok

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb lenne. Kb. kétóránként kéne meginni 2 deci vizet. Így a szervezeted jobban tisztul. A méreganyagok távoznak. A szervezetünk nagy része víz, ezt pótolni kell, mert izzadsz, kipisiled stb. Ne csak akkor igyál amikor szomjas vagy, mert az már csak vészjelzés a tested részéről. Nem feltétlen kell 3 litert meginni... ez tőled is függ (férfi/nő, súly, magasság, stb) Eröltetni nem szabad, jobb a rendszeresség. Én rendszeressé tettem a folyadék bevitelt, és sokkal ritkábban fáj a fejem, sokkal jobb a bőrömnek is, egyszerűen jobb a közérzetem.
2011. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem 2 L-nél több rendszeres folyadék (nem melegben vagy sportolásnál) már inkább átmossa az ásványi anyagokat.


1-1,5 L teljesen normális naponta, ezzel tisztul a veséd is, de még nem túl sok.

a legtöbb ember 0,5 L-nél nem iszik meg naponta többet.

Kb így 2 deci tea-kávé reggel, majd délben az ebédhez 2 deci víz, majd délután-este megint 2 deci folyadék. és ennyi.

2011. aug. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem választás kérdése, 20 kg-onként min. 1 liter folyadékot kell inni naponta. Tehát még egy 60 kilós embernek is min. 3 litert. Mivel a tested nagy része víz, ezért ez elég fontos dolog. Ha nem iszol eleget akkor összeaszódik a bőröd, fájnak az izületeid, romlik a teljesítményed minden téren, fájni fog a fejed, stb. Hosszú távon káros a kevés folyadék. Az előző válaszolónak: ha tényleg az emberek nagy része napi fél-1 litert iszik, ami ráadásul részben kv (vízhajtó), akkor nem is olyan meglepő, hogy Európa legegészségtelenebb, és legrövidebb várható életkorú országa vagyunk, nemde? :)
2011. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-1,5 l elég.

Németországban pl. 1,3 a javasolt.

Főleg, ha szigorúan a vízivást nézzük.

Több semmivel se jobb. Tényleg átmossa az ásványi anyagokat. Szóval csak rosszabb. Meg WC-re kell járnod.


Reggel tej/kávé vagy valami, ebédre leves, meg eszel zöldségeket, gyümölcsöket, emellett napi 1 l víz és megvan az össz. két liter folyadék.

2011. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Többet járnál hugyozni.
2011. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!