Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire sz@rrágó (vagy hogy nevezzem. )?

Figyelt kérdés

Szóval.


Szegénységben nőttem fel (most sem vagyok gazdag), iskolás éveim alatt ha volt 2 pulcsim, 2 nadrágom amit váltogathattam, az már jó volt, persze mind olcsó, piacos, kínais darab. Nagyon vigyáztam ezekre is, hisz évente 1x ha vettünk valamit. Egyébként ez nem volt soha probléma nekem, nem piszkáltak, engem meg nem kötött le az öltözködés maga. Mindig tiszta voltam (sokan voltunk a családban, napi szinten mosni kellett), szóval nem igénytelen azért. Szóval nagyon vigyáztam a ruháimra, pl. ha hazaértem, egyből átöltöztem stb.


Ugorjunk az időben, egyetemre járok, jó ösztöndíjam és diákmunkának köszönhetően valamennyi fizetésem is van. Nem sok, de havonta tudok vásárolni turiban (amit imádok). Egyik kedvenc felfedezésem volt a budapesti turkálók világa, az a rengeteg klassz cucc olcsón. Lényeg a lényeg, elég sok új cuccom van azóta. Sok felső, amire nem lett volna égető szükségem, de a mintája vagy a színe annyira megtetszett, hogy nem hagyhattam ott. Alig férnek el a ruháim a szekrényben. És én mégis képtelen vagyok hordani őket!!!


Van 2-3 darab, amit úgy rendszeresen hordok, de a többit nem, mert kinyitom a szekrényt, rájuk nézek, és azt mondom, hogy "áh, minek, vigyázok rá, most úgyis csak leszaladok a boltba". Ez oké is, de mostmár a munkába, suliba, könyvtárba stb. sem akarok "kiöltözni" (ami itt annyit jelent, hogy felvenni valami olyat, ami még nem is volt rajtam), mert minek, akkor mosni kell, használódik, kopik. Hangsúlyozom, még mindig nem vagyok igénytelen, mert rendszeresen mosva vannak a cuccaim, de ha mondjuk valaki heteken át minden nap lát, annak biztos feltűnik, hogy ugyanaz a kevéske ruha ismétlődik rajtam. És ez pólókkal, pulcsikkal, nadrágokkal is így van.


Biztos, hogy a régi berögződés, de már kiakadok, ha a szekrényemre nézek, hogy itt ez a sok klassz cucc, és én SAJNÁLOM felvenni.


Ez beteges? Menjek pszichológushoz? :D


2011. aug. 4. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Csináld azt, hogy ledöntöd az általad kreált korlátokat, és már csak azért is vegyél fel más felsőket is!

Meglátod ha ezt megcsinálod, onnantól könnyebb lesz minden.

Gondolj arra, hogy csinos leszel benne.És jól fogod magad érezni a bőrödben. :)

2011. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha eszedbe jut , hogy á még sem veszem fel megint..Akkor vegyél egy nagy levegőt, és energiát, és válassz ki egy másik felsőt és vedd fel!

Én sokszor nem mertem kimondani a véleményemet,(amúgy is félénkebb típus voltam/vagyok.) inkább magamba tartottam. de amikor megcsináltam azt, hogy na most már elég lesz akkor is elmondom, hogy mit gondolok és kimondtam, sokkal könnyebb volt utána minden, és legközelebb is egyszerűbben ment. Most már nyitottabb is vagyok.

2011. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezzel még nem kell pszichológushoz menned :DD

Csak ha így nyitva látod a szekrényed, akkor még ha csak a boltba is futsz le, akkor is vegyél fel egy olyan pólót, ami még nem volt rajtad. Kipróbálod, úgymond teszteled milyen érzés, megnézed hogy áll és egy idő után rá fogsz szokni arra, hogy csak időközönként vedd fel ugyan azt. (:

2011. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Adok pár tippet, próbáld ki ezeket:

1. Otthon, ha van időd, próbáld fel a ruháidat, és nézd meg a tükörben. Ha látod, hogy jól állnak, és jól érzed magad bennük, akkor talán könnyebben ráveszed magad, hogy felvedd.

2. Legközelebb, mikor nézelődsz a szekrényben, ne gondolkozz, csak nyúlj be (akár csukott szemmel), és vegyél fel valamit, amit ritkán hordasz. Ha úgy jobb, csináld fokozatosan: az első héten csak egy "új" ruhadarabot veszel fel, pár nap múlva már kettőt, és így tovább.

3. Akik gyakran látnak, biztos furcsállják, hogy mindig ugyanazokat a ruhákat hordod. Hát mutasd meg nekik, hogy nem így van! ;)

4. A sokat hordott ruhákat pakold hátra a szekrényben, a többit rakd előre. Így ha sietsz, és gyorsan fel akarsz kapni valamit, akkor biztos nem fogod kiásni a szekrény mélyéről a cuccokat, hanem majd azt veszed fel, ami kéznél van. :)

Sok sikert :)

2011. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

O.o


pszichológushoz menni... :D


Pedig csak egy mozdulat felvenni.

2011. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyon gáz, de egyszerűen kényszeresen vigyázok a cuccaimra.
2011. aug. 4. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
azért ne menj orvoshoz hanem bátran vedd fel a másik ruhákat is amik ott vannak a szekrényedben
2011. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan kér érted, pedig akkora a fantáziád, de tényleg... :,(
2011. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kár
2011. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!