Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik a jobb, kipróbálni...

Melyik a jobb, kipróbálni valami újat és megbánni, vagy arra vágyni hogy kipróbálhasd de nem teheted mert erre neveltek?

Figyelt kérdés

vegyük például a piát. én pl 16 éves koromig nem ittam semmit ,nem jártam bulizni, otthon mondták hogy ne legyek olyan közönséges iszákos fajta én meg nyomattam magamban hogy én mégis csak jobb vagyok azoknál.


de rájöttem hogy baromság az egész. ameddig lehet élvezzem az életet ne a hülye beidegződéseimmel legyek elfoglalva


mit gondoltok ,nektek is vannak ilyen gondjaitok? nem tudtok túllépni rajtuk mer a szüleitek "túlneveltek"?

17f


2011. aug. 6. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23 évesen szűz vagyok és még sosem csókolóztam. úgy gondolom vagy rosszul neveltek, vagy nem neveltek amikor kellett volna, vagy túlneveltek, amikor egyáltalán nem kellet volna
2011. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

.nos én is nagyon sokszor érzek ilyet.hogy a szüleim a szüleim...


de rájöttem hogy eddig ő rajtuk múltam, viszont ami már elmúlt azon nem lehet változtatni, tehát próbálom kihozni magamból a legtöbbet. igaz lehet sosem leszek nagy nőcsábász, kocsmatöltelék, de a sikerre kivagyok éhezve és teszek azért hogy sok jó dolog érjen. szeritem változtatnod kéne a hozzáállásodon..

2011. aug. 7. 12:53
 3/12 anonim ***** válasza:

a példa azért nem jó mert az életet lehet drogok nélkül is élvezni


ha arra akarsz kilyukadni hogy saját tapasztalat vagy másoké, akkor én azt mondom, hogy ne mások véleményére hallgass, vagy ne csak arra, hanem figyeld meg őket. ha rá jössz hogy milyen rossz hatásai vannak az alkoholnak, akkor nem érdekes mit mondanak a szüleid, meg mennyit ittál életedben, nem iszod, ha értékeled az egészséged.


de ha neked minden vágyad inni, akkor és az egészség nem egy fontos tényező, akkor mindegy hogy a szüleidnek igen,


tehát mindenki más tényezők szerint mérlegeli a dolgokat.

így a kérdés ezért is értelmetlen, meg azért is, mert mindkét rossz választás rossz, hogy melyik a rosszabb, az megint egyéni mértéken múlik :)

2011. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem cigizek, mert értelmetlen dolognak tartom, nem nevelés miatt, ha anyámék künyörögnének sem cigiznék. Piálni is csak mértékkel, nem vagyok az a koka fajta, én így is "jól" érzem magam... vagyis nem nagyon, de nem az miatt.
2011. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

a nyáron kb 5-6 olyan estém volt mikor ittam. én sem vagyok egy iszákos féreg. de mégis olyan felszabadultnak érzem magam olyankor ,és meglátom az életben a jó dolgokat, következő nap úgy ébredek hogy nem értem magam hogy bírtam 1-2 évvel ezelőtt az öngyilkosságon egyáltalán gondolkodni(nem is volt komoly okom rá, de semmi barát meg tiszta unalom egy életem volt)

most egy fokkal jobb, sajnos sokat kell még változnom ahhoz hogy jól érezzem magam sok ember társaságában. sokszor nem találom viccesnek őket.van hogy komolyabbnak tartom őket, most már tudatosan komolyodom ,de nagyon nehéz így is.

2011. aug. 7. 20:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a kommenteket de velem most történt meg tegnap hogy szó szerint vakulásig ittam nem láttam semmit,már kicsit jobban vagyok de csak kényszerből tudtam aludni BORZALMASAN SZäR hidjétek el nem éri megbánni inkább bele se kezdeni!
2011. aug. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

16:46 vagyok


a drogok nyújthatnak menekvést az élet szenvedései elől rövid időre, de nem oldják meg a problémáidat, és ha nélkülük nem érzed jól magad, akkor függő vagy.

például a buddhisták megtanulnak megnyugodni és boldogok lenni, az által hogy egyszerű életet élnek. leeht hogy sok dolog, ami kellene neked az életben, pénz, hírnév, karrier, utazás, valójában elhagyható részletek, nélkülük boldog lennél.

a csalódásokat a vágyak beteljesületlensége okozza.


én inkább azt mondom, hogy oldd meg a problémáid, amit nem tudsz, azon meg ne idegeskedj. mert minden egyes gátlástalan, feloldódott este azt jelenti, hogy az alkohol elérte az agyadat, és az agysejtjeidet pusztítja, ami egy bizonyos kor után nem termelődik újra.


a lényeg: legyen benned a megoldás, ne az alkoholban a menekvés

2011. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

szval magyarul pia nélkül bulizzak?

nagyon keveset megyek így is, de egy fokkal lazábbnak érzem magam olyankor..

2011. aug. 8. 14:38
 9/12 A kérdező kommentje:
egyébként nem menekülök az alkoholba, most nemrég dobott ki egy csaj. eleinte szomorú voltam ,de meg sem fordult a fejemben hogy akkor most jól be kéne rúgni
2011. aug. 8. 14:50
 10/12 anonim ***** válasza:

16:46 vagyok


úgy bulizol ahogy akarsz, csak mondtam egy példát

de a kérdésre válaszolva megbánni hogy valamit nem tettél vagy azt hogy megtetted, ugyanúgy megbánás

2011. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!