Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lehet az, hogy rengeteg...

Miért lehet az, hogy rengeteg mindent (túl sok mindent) elfelejtek?

Figyelt kérdés

Ha valaki mond valamit, ami akár fontos, akár nem, arra nagyon nagy esély van, hogy 10 perc múlva már elfelejtem, és fogalmam sincs, hogy mi volt.

Ebből több problémám is származott már, és hiába próbálok változtatni, hiába figyelek oda, hogy ki mit mond, akkor is elfelejtem.


Gondoltam már valami ilyesmire is, hogy ez amolyan „Isten ad és elvesz”, mivel jelentéktelen dolgokat úgy meg tudok jegyezni, hogy ha álmomból felkeltenek, akkor is tudom, plusz a nyelvekhez van érzékem, valamint akár mit mondanak nekem érdekelt témában, az tanulás nélkül is megragad, szóról szóra.

A nyelvekkel is kb. ugyan ez a helyzet, alig kell tanulnom, és már tudom is.


Másrészt, apám ugyan ilyen, mint én. Egyszerűen nem képes megjegyezni például, hogy hova tett dolgokat, ki mit mondott, ki mit csinált, meg hogy ő mit csinált.

Sokszor én sem tudom mit csináltam két-három nappal ezelőtt.


Lehet-e valami komolyabb bajom? Forduljak ezzel segítségért szakemberhez? Vagy csak pszichésen vagyok ilyen?


2011. aug. 22. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Memória gondok, nekem sem működik a rövidtávú memóriám vagy mi a franc. Tehát emlékszem a 7 évvel ezelőtti nyaralásom minden pillanatára, de hogy tegnap vagy azelőtt hol mit csináltam az már homályos. Sőt már a ma délelőtt sem egészen tudom felidézni. Meg ilyesmi, hát azt hiszem van rá gyógyszer vagy valami szóval megpróbálkozhatnál orvosokkal ha nagyon zavar.
2011. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval ez agyi probléma lehet?

Hova kéne mennem ezzel?

2011. aug. 22. 22:28
 3/5 anonim válasza:
64%

Szakemberhez csak a legvégső esetben fordulj, ugyanis ha van bajod, ha nem, kezelni fog zsetonért: leszedál, beöntés, elektrosokk stb :D


Ha mégis, Dr.Felegyhazy Zsolt a Zádory rendelőben foglalkozik figyelemzavarral, máshol az országban nem is diagnosztizálják.

1071 Budapest

Bethlen Gábor u. 29. I/6.

Tel.: (1) 413 1348

www.zadoryrendelo.hu


Ha csak a rövidtávú memóriáddal van baj - vagy szelektív memória - azt magadnak is tudod fejleszteni, szakirodalom van egy raklappal, bármelyik megteszi. Ha egyéb tüneded viszont nincs, vegyél egy cuki határidőnaplót és fogadd el magad feledékenynek!

2011. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A határidőkkel és egyéb dolgokkal nincs bajom. xD


Csak, amiket mások mondanak nekem. Nem számít, hogy hatodjára mondja valaki ugyan azt a dolgot, nekem olyan, mintha egyszer sem mondták volna.

Lehet, hogy csak szelektív memória... Nem tudom.

2011. aug. 24. 21:28
 5/5 anonim válasza:

Második vagyok.

A férjemnek ugyanez a baja, sokat foglalkoztam a témával.

Töltsd ki ezt a tesztet (az eredményt sejtem),

[link]


az eredmény részletes kiértékelése egy könyvben található, Don Richard Riso - Russ Hudson Személyiségtípusok.

Érdemes megvenni, de ha leszarod az ilyesmit, küldd el az eredményt és összegzem a könyv alapján (amit a neten találsz a témával kapcslatban, az semmit sem ér sajnos).

2011. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!