Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ifjú társaim! Titeket nem...

Ifjú társaim! Titeket nem borzaszt el a gondolat, hogy miután felnőtt korba léptek akkor munkát kell vállalnotok, és onnantól kezdve indulhat a rabszolga-életmód?

Figyelt kérdés

20on éves koromtól kezdve egészen 60-70 éves koromig dolgozhatok majd..

Ez így élet??

Számomra nem a munka büdös, nem erről van szó.:Csak egyszerűen , ha belegondol az ember abba, hogy eddig volt a suli, aztán jön a munka. Miért szabályozzák meg az életünket? Mi értelme van így? És akkor még ott vannak azok, akik nem válogathatnak munka között és szó szerint rabszolga munkákat végeztetnek velük gondolok ilyenkor a gyári munkásokra és readásul éhbérért. és ott van a kevés szabadság nap.

Hol van itt az, hogy az ember szabad lehet? Az ember SOHA nem lehet szabad így. Mert ha nem teszed meg, nem mész suliba, nem mész munkába akkor te vagy a szaralak, meg a senkiházi, meg a rohadt élősködő, de ki kérdezte meg az emberektől a "por néptől", hogy mi mit szeretnénk?

Van akinek nincs is pénze tovább tanulni. Van aki szerencsésebb, és jobb állást kap és nem érzi magát úgy, hogy meg vannak kötve a kezei..

És, ha még pluszban belegondolok abba, hogy lesz majd egy főnököm aki dirigálni fog nekem, meg lefog cseszni, ha valamit elhibázok..)persze biztos van olyan aki nem ilyen,de a többség tutira nem megértő) Aztán oda dobták nekünk a tv-t, a valóságshowkat, a filmeket, sorozatokat, nesztek emberek: Egész nap munkában vagytok, aztán este majd döglődjetek a tv előtt, mert ez így "jó".

Csak van olyan, aki ezt nem veszi be.

És inkább rosszul érzi magát, hogy rabságba született.

Mert ez nem más, mint rabszolga életmód. Tudom vannak olyanok, akik nem értenek egyet ezzel. De én másképp is próbálom nézni a világot, egy ideig megy, de aztán újra nyitott szemmel próbálom szemlélni a dolgokat, és rájövök arra, hogy nem vagyok szabad.


2011. aug. 23. 14:29
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
51%

Ha csak annyi érdekel, hogy a másik birkacsordába tartozol, akkor mindaz lényegtelen, amit az irányításról és a robotról leírtál, hiteltelenné vált az egész.

Voltaképpen olyan vagy, mint egy bigott vallásos: ha valaki rácáfol a mondandódra, akkor csak legyintesz, hogy úgyse érti az illető, de semmi magyarázattal nem tudsz szolgálni, csak van valami homályos értelmezésed, amit talán magad sem értesz.

Az irányítás akkor sincs a kezedben, ha te vagy az egyedüli ember a bolygón. Akkor az ösztöneid, a vágyaid irányítanak. Ha pedig már nincs, ami irányítson, akkor az életnek sincs értelme, mert csak egy helyben állsz, nem haladsz semmi felé.

2011. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Talán kicsit kapcsolódik. :)

http://www.youtube.com/watch?v=bf0IIZIBz1s&feature=related



Egyébként önfenntartó szerveződések kellenek, maximum 40-50 fős létszámmal. Kimenni az erdőbe, házakat építeni abból amiből lehet, kutakat ásni, és kész. Én sem szeretnék 60 éves koromig rabszolgasorban lenni. :) Már pedig nem hiszem, hogy valaha is fél milliónál többet fogok keresni, bár lehet azért mert nem is akarok. :)

Viszont figyelembe kell venni azt, hogy ez a rabszolgatársadalom jelentős előnyökkel is bír. Oktatás, egészségügyi ellátás, rendfenntartás...például. Ennek viszont meg is van az ára. :) Lehet választani, senki se kötelez semmire.

2011. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

15:25, tényleg nem jelentene gondot a robot az erdőben 60 éves korig, mert senki sem élne addig. Az első nátha elvinné a fél tábort.

Azt sem értem, hogy a csoportba szerveződés hogyan szakítaná meg a robotot? Ha a csoportnak nincs vezetője, akkor mindenki megy a maga feje után, de akkor nincs is csoport. Ha pedig az egyén a fontos, akkor mindig kicsiben gondolkodnak, és sosem mennek előre. Ha pedig megszorulnak, akkor csak magukra gondolnak.

De nyilván csak viccnek szántad.

Pont ez a baj az ilyen gondolkodásmóddal, semmire sem jó, önző. Rövid távon megéri az egyénnek, hosszabb távon már káros neki is.

2011. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
ezért utálom én anyámat, semmi értelme, hogy megszülettem
2011. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:20


Pontosan az a baj, vagy nem baj, hogy az ilyen embereknek hiába mondanék én bármit is, ha csak vitázni tudnak velem.

Épp ezért feleslegesnek tartom én már elmondani is, de talán amit küldtem kérdést, és amiről írtam, dok. filmet, ha azt megnézitek még akkor sem lenne nálatok sem tiszta.

Lenne irányítás, de nem úgy ahogy az most folyik.

Az egyén, és a tudat értelmét szolgálná.

Csak nézzünk szét a világban, vagy nézzünk vissza mik történtek. Az irányítás nem az átlag ember kezében van, ezt már régóta tudom, tudjuk.

2011. aug. 23. 16:21
 26/41 anonim ***** válasza:

Anarchista vagy?

Csak mert úgy hangzik.


Egyébként igazad van, le a bérrabszolgasággal!

2011. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Ha nem írod le, sosem fogja senki sem érteni, de meg vagyok most is győződve róla, hogy az alapötleten kívül te sem gondoltad ezt tovább. Szerinted létezik az az irányítás, ami mindenkire vonatkozik, de senkinek sem ártalmas?
2011. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Ja egyébként sosem voltam vallásos, illetve hiszek valamiben, a hit amúgy önmagában fontos is. Hinni kell valamiben, mindegy, hogy az mi hihetsz magadban, másokban, de fontos.

Ez nem önzőség, de ha te így látod, rendben van. Mondom mindenki abban a tudatban él, amiben akar.Én nem változtatom meg a gondolataidat, attól , hogy én ezt leírom, nem biztos, hogy az én szavaimra fogsz változni. Ezt magadban kell lejátszanod. Magadban kell lerendezned.

Akárhogy is nézzük: mindenki a maga módján éli meg a lehetőségeket, hogy él-e vele azt ő tudja.

Ez is olyan, hogy egy alapból nem csúnya ember azt mondja magára, hogy csúnya, de hiába mondja neki akárki is, hogy de pedig szép.-Ha ő magában nem fedezi fel, akkor üres szavak lesznek ezek, mind addig amíg ő rájön magától arra, amit eddig nem látott.

2011. aug. 23. 16:25
 29/41 A kérdező kommentje:

" Ha nem írod le, sosem fogja senki sem érteni, de meg vagyok most is győződve róla, hogy az alapötleten kívül te sem gondoltad ezt tovább. Szerinted létezik az az irányítás, ami mindenkire vonatkozik, de senkinek sem ártalmas?

"


Le lett írva, be is linkeltem.

írtam is hogy ha még kíváncsi vagy rá, vagy szeretnéd jobban tudni mit nézzél meg.

2.oldalon másoltam be azt a kérdést.

2011. aug. 23. 16:27
 30/41 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anarchista.
2011. aug. 23. 16:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!