Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ifjú társaim! Titeket nem...

Ifjú társaim! Titeket nem borzaszt el a gondolat, hogy miután felnőtt korba léptek akkor munkát kell vállalnotok, és onnantól kezdve indulhat a rabszolga-életmód?

Figyelt kérdés

20on éves koromtól kezdve egészen 60-70 éves koromig dolgozhatok majd..

Ez így élet??

Számomra nem a munka büdös, nem erről van szó.:Csak egyszerűen , ha belegondol az ember abba, hogy eddig volt a suli, aztán jön a munka. Miért szabályozzák meg az életünket? Mi értelme van így? És akkor még ott vannak azok, akik nem válogathatnak munka között és szó szerint rabszolga munkákat végeztetnek velük gondolok ilyenkor a gyári munkásokra és readásul éhbérért. és ott van a kevés szabadság nap.

Hol van itt az, hogy az ember szabad lehet? Az ember SOHA nem lehet szabad így. Mert ha nem teszed meg, nem mész suliba, nem mész munkába akkor te vagy a szaralak, meg a senkiházi, meg a rohadt élősködő, de ki kérdezte meg az emberektől a "por néptől", hogy mi mit szeretnénk?

Van akinek nincs is pénze tovább tanulni. Van aki szerencsésebb, és jobb állást kap és nem érzi magát úgy, hogy meg vannak kötve a kezei..

És, ha még pluszban belegondolok abba, hogy lesz majd egy főnököm aki dirigálni fog nekem, meg lefog cseszni, ha valamit elhibázok..)persze biztos van olyan aki nem ilyen,de a többség tutira nem megértő) Aztán oda dobták nekünk a tv-t, a valóságshowkat, a filmeket, sorozatokat, nesztek emberek: Egész nap munkában vagytok, aztán este majd döglődjetek a tv előtt, mert ez így "jó".

Csak van olyan, aki ezt nem veszi be.

És inkább rosszul érzi magát, hogy rabságba született.

Mert ez nem más, mint rabszolga életmód. Tudom vannak olyanok, akik nem értenek egyet ezzel. De én másképp is próbálom nézni a világot, egy ideig megy, de aztán újra nyitott szemmel próbálom szemlélni a dolgokat, és rájövök arra, hogy nem vagyok szabad.


2011. aug. 23. 14:29
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Úgy látszik akkor nem vettem észre ott a sok sületlenség között, mert csak annyi volt a linkben hogy valaki nem zárta el a csapot nyaralás előtt és hogy mindent a pártok irányítanak.
2011. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Akkor legyél az.
2011. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Nem tudom, pontosan mit is akarsz ezzel. Nem értettem meg. Baj van az irányítással? Baj van az emberekkel? Baj van a szabályokkal? Dolgoznod kell, hogy eltartsd magad, ez máshogy nem működhet. Vagy mondd már el, te hogy képzeled a szabad életet!
2011. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:

Szerintem a globális manipuláció zavar téged kérdező -ezzel meg nincs mit tenni. -és ott van benned mondjuk a tiszta emberi/egyéni szándék ami tudatos gondolat körökbe rohan, mikor felismer valamit .Te felmertél valamit .Mostanában én is. csak nálam ez másképp hatott. Ha téged ez előrébb visz jó ,nálam nihil állapot van .Kiverte a biztosítékot bizonyos dolgok lényegi felismerése. DE ez mind1 is. Filozófusnak mehetsz arra jó ez bár nem egy jól fizető szakma, amúgy szépen lassan megbolondulhatsz .


Vagy .ha kitartóan küzdesz lehetsz a következő Nagy Sándor . Esetleg valami felkelő a nemes küzdelem oltárán aki ha legyőzte a külső körülménykéket is ott marad Önmaga ambivalenciájával . és hirtelen jobban fogod élvezni a pl hatalmat és lehet zsarnok leszel,aki megteremti az újabb 'rabszolga rendet' .Érdekes a tudat. innen is nézve meg onnan is .


én néha irigylem azokat a birkakákát akik kiélvezik ennek a világnak az előnyeit.és nem keresik az igazságot ,és az értelmet.

2011. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

nem olvasom végig, de sajnos amikor erre ráeszmélnek egyesek, öngyilkosok lesznek. aztán meg a szüleik értetlenül fogják a fejüket. az okos szociológusok meg nem tudják miért élnek a fiatalok a szüleikkel, miért nem vállalnak gyereket.


néha az a baj ha nincs papírod, néha meg túlképzett vagy, néha elvárják hogy pályakezdőként 2-3 éves tapasztalatod legyen, 3-4 nyelven beszélj, és ne legyen életed, csak dolgozz. mindezt éhbérért, ahogy mondod, mert fejlődni nem lehet belőle, elmegy egy 10es a bkvra, 30ból szegényesen eszel, másik 30 a rezsi, és marad párezer a gyerekre/ruhára/nem számított pluszkiadásokra


ez nem élet. nemsoká tovább fog romlani a tanulási lehetőség, a fidesz szinte semmivel sem különb. eltelik majd 10 év és az emberek fosztogatni fognak. már most tudd, hogy nyugdíjad nem lesz, de az egészségedre nem lesz pénzed, hogy sokáig élj, a gyereked meg amúgy is általános iskolában fogja azt tanulni amit te középiskolában, már ma sem ismeretlen a gyerekstressz


e mellé jön egy szép társadalmi álarcozás, kihalt vágyak, álmok, megfelelési kényszer, kényszerkapcsolatok, kényszervigyor, és máris kész a pszichopata. akarom mondani a "normális" ember. ha nem tetszik, menjél hajléktalannak, vagy költözz a sivatagba/északi sarkra, ott szabad lehetsz.


az élet szép, csak nem látod mert túl pesszimista vagy

2011. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

"Te felmertél valamit .Mostanában én is. csak nálam ez másképp hatott. Ha téged ez előrébb visz jó ,nálam nihil állapot van .Kiverte a biztosítékot bizonyos dolgok lényegi felismerése. DE ez mind1 is. Filozófusnak mehetsz arra jó ez bár nem egy jól fizető szakma, amúgy szépen lassan megbolondulhatsz . "


Igen, anno nálam is másképp hatott. Nem láttam még teljesen tisztán, de most már egyre világosabb. És az érdekessége, hogy tudtam illetve akkor csak sejtettem gyerekként, de már akkor sem volt minden olyan, hogy benyeljem azt amit nekem mondanak a világról, a működéséről.


"én néha irigylem azokat a birkakákát akik kiélvezik ennek a világnak az előnyeit.és nem keresik az igazságot ,és az értelmet."


Ezt én is így gondolom. Én nem vagyok pesszimista, sőt, én voltam mindig az, aki a barátnőjét vagy másokat próbálta valamire rágyőzni, hogy tegye meg mert sikerül!

Persze volt egy pesszimista korszakom de az a korai tinédzser koraimban volt. Azóta már azt kinőttem. Ha úgy is lehet mondani pozitív vagyok mindenre. Mint írtam, nem vagyok olyan, aki tele van gyűlölettel meg haraggal, aki mindig minden percben ezen rágódik.


"az élet szép, csak nem látod mert túl pesszimista vagy"


Az élet szép, ha bizonyos dolgokat nézünk, de attól még ott van az árnyékos oldala is , amit hiába akarunk elfelejteni, vagy meg sem akarjuk ismerni, a lényegért, értelmét, vagy nem látjuk át, az mindig is ott lesz.

Én nem leszek öngyilkos:D, mert nem lenne értelme. Inkább küzdök, ha kell.

2011. aug. 25. 09:15
 37/41 anonim ***** válasza:

17.57 vagyok


18:35

nagy sándor mire vitte? alapított egy birodalmat, ami összeomlott? megölt párszázezer embert? ettől aztán előrébb tart az emberiség...


néha én is szeretnék öntudatlan birka lenni és élvezni azt


09:15

ennek igazán örülök, bár azt a mondatot iróniának szántam. viszont annak is örülök hogy értelmesen cáfolni tudtad. sajnos a legtöbben képtelenek erre, mert annyira félnek a világtól, hogy mindenben csak a rózsaszínt akarják látni

2011. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem az zavar iszonyatosan, hogy látom a szüleimet, akik éjt nappallá téve dolgoznak, h meglegyen mindenünk az öcsémmel.. h mennyire ki vannak készülve, mennyire befásultak, milyen fáradtak.. apukám 3 műszakban egy gyárban.. ami még jobban felőrli a hétköznapokat.. 65 éves korukig dolgozhatnak.. és nem tudnak semmire félre tenni, nem tudnak elmenni nyaralni se, inkább nem vesznek maguknak ruhát se, hogy nekünk mindenünk meg legyen.. és ebbe az ocsmány fogyasztói társadalomban.. amikor mindenhol csak azt hallod h vegyél, vegyél.. nem tudják tartani a tempót.. lassan már az alap élelmiszerek is megfizethetetlenek lesznek..

20 éves vagyok csak.. de én még emlékszem amikor 40 ft volt egy gombóc fagyi..most meg? 120 jobb esetben.. a többiről nem is beszélve.. most meg bevezették az ún. "HAMBURGER ADÓT" csoki, chips, cigaretta.. és akkor mondjuk ott állsz a gyerekeddel a pénztárnál (a fogyasztói társadalom számára létrehozott csapdánál..) ahol rengeteg csoki van kirakva.. és látod a gyerekeden, h szeretne egy csokit.. de tudod h mennyire drága és h minden ft számít..mégis megveszed mert megakarsz adni neki mindent.. nah ettől vagyok rosszul.. h hogy lehet ennyire kihasználni embereket, ennyire lefejni..

és ne mondja senki h tekintsek az életre pozitívan, mert ettől hánynom kell.. h tekintsek rá pozitívan amikor munkát nem kapok.. örülök h tanulni tudok még, bár nem tudom h azt később egyáltalán tudom - kamatoztatni.. és ha tudom és meg is élek belöle jól.. akkor vajon lesz még itt Magy.o.-n olyan állapot h kapjak még nyugdíjat ha már az egész életemet ledolgoztam?

Tehát én teljes mértékben megértem a kérdés íróját.. és engem is elkeserít a helyzet vagy az ha a jövőmre gondolok.. ettől függetlenül küzdeni fogok azért h ne egy gyárban kelljen azt a 40 évet lehúznom..

2011. szept. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

arról nem is beszélve, h otthon sem a pihenésen jár az eszed hanem azon h lesz-e elég fa télre? megtudod-e azt venni? tönkre megy valamid.. mikor fogom megcsináltatni? ki tudom fizetni a számlákat?

áhh hagyjuk is, mert elmegy a kedvem az élettől..

2011. szept. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Én minden nap látok IGAZÁN szabad embereket és azok az utcalakók ugyanis ha nincs semmid akkor nem kell fizetned semmiért és nem veszthetsz semmit szóval akármit tehetsz és ez a szabadság szerintem.Aztán ezután válhatsz bűnözővé vagy maradhatsz utcalakó.
2011. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!