Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ifjú társaim! Titeket nem...

Ifjú társaim! Titeket nem borzaszt el a gondolat, hogy miután felnőtt korba léptek akkor munkát kell vállalnotok, és onnantól kezdve indulhat a rabszolga-életmód?

Figyelt kérdés

20on éves koromtól kezdve egészen 60-70 éves koromig dolgozhatok majd..

Ez így élet??

Számomra nem a munka büdös, nem erről van szó.:Csak egyszerűen , ha belegondol az ember abba, hogy eddig volt a suli, aztán jön a munka. Miért szabályozzák meg az életünket? Mi értelme van így? És akkor még ott vannak azok, akik nem válogathatnak munka között és szó szerint rabszolga munkákat végeztetnek velük gondolok ilyenkor a gyári munkásokra és readásul éhbérért. és ott van a kevés szabadság nap.

Hol van itt az, hogy az ember szabad lehet? Az ember SOHA nem lehet szabad így. Mert ha nem teszed meg, nem mész suliba, nem mész munkába akkor te vagy a szaralak, meg a senkiházi, meg a rohadt élősködő, de ki kérdezte meg az emberektől a "por néptől", hogy mi mit szeretnénk?

Van akinek nincs is pénze tovább tanulni. Van aki szerencsésebb, és jobb állást kap és nem érzi magát úgy, hogy meg vannak kötve a kezei..

És, ha még pluszban belegondolok abba, hogy lesz majd egy főnököm aki dirigálni fog nekem, meg lefog cseszni, ha valamit elhibázok..)persze biztos van olyan aki nem ilyen,de a többség tutira nem megértő) Aztán oda dobták nekünk a tv-t, a valóságshowkat, a filmeket, sorozatokat, nesztek emberek: Egész nap munkában vagytok, aztán este majd döglődjetek a tv előtt, mert ez így "jó".

Csak van olyan, aki ezt nem veszi be.

És inkább rosszul érzi magát, hogy rabságba született.

Mert ez nem más, mint rabszolga életmód. Tudom vannak olyanok, akik nem értenek egyet ezzel. De én másképp is próbálom nézni a világot, egy ideig megy, de aztán újra nyitott szemmel próbálom szemlélni a dolgokat, és rájövök arra, hogy nem vagyok szabad.


2011. aug. 23. 14:29
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Ja és persze az igaz, az élet nem játék, mint írtam vagy rájössz, hogyan kell túlélni és kijátszani vagy csoportosulhatunk a birka nyájba együtt bégetni a többiekkel.
2011. aug. 23. 14:58
 12/41 anonim ***** válasza:

"Az élet az amit eléd húztak .. tudod, a győztesek írják a történelmet. "


Ez egy demagóg hülyeség! Bizonyítsd már az igazad! A szocializmus, na az volt egy eléd húzott élet!

2011. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
A másféle irányítás pedig másnak nem tetszene. Az emberek fele felébredne, ahogy fogalmaztál, a másik fele menne a levesbe. Ekkora népességnél nincs olyan, hogy mindenkinek jó, maximum az, hogy kevesebbnek nagyon rossz.
2011. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

utolsó: igen, mert már elérték azt amit akartak.

és nagyon sikeres is volt.


Nem kezdek bele történelmi eseményekbe, mert felesleges.

Nincs értelme belemenni újabb vitákba, mert ahogy látom neked inkább az a célod. MInt írtam, nem azért írtam le, hogy másokat meggyőzzek vele. Elfogadom, ha te másképp szemléled a dolgokat. Természetesen én sem vagyok olyan, aki minden áldott percben ezen rágódik meg csak gyűlölet, és harag van benne. Tudom, hogy ezzel nem mennék előbbre.

2011. aug. 23. 15:01
 15/41 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy egyre több embernek nyílik ki a szeme? Hogy vannak nála jobbak gazdagabbak sikeresebbek és ne legyenek már, mert ő is ugyanolyan ember? Csak szerintem sántít ez egy kicsit?
2011. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Te is birka vagy, csak az ellenkező irányba tartó csordába tartozol.
2011. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Ahogy gondolod:) Ha birka vagyok, akkor örülök neki, hogy az ellenkező irányból.

Utolsó előtti meg: nem erről van szó, de látom nem értetted meg a lényeget. úgyhogy innentől kezdve lényegtelen amit írok, mert csak újabb vitákat szülne.

2011. aug. 23. 15:11
 18/41 anonim ***** válasza:
Hát nem erről van szó tényleg, kicsit kertelve van szó erről... Olyan vagy, mint egy jobbikos.
2011. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Nem érdekel a politika.:)


Most viszont mennem kell

2011. aug. 23. 15:17
 20/41 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


ennél a kérdésnél van a válasz, hogy én hogy gondolom.

nem én írtam ki a kérdést.

a választ sem én írtam. kivéve az utolsót.

2011. aug. 23. 15:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!