Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért mondják rám azt, hogy...

Miért mondják rám azt, hogy stréber!?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es, és a héten jutott a fülembe, hogy az osztály nagy része mekkora strébernek tart. Egyébként már általános iskolában is mondtak rám hasonlókat.


Jeles tanuló vagyok, órákon jegyzetelek, és mivel senki sem válaszol a tanár által felett kérdésre, válaszolok. Zavarja őket, hogy jelentkezem, szerintük ezzel nyalizom!!! Egyáltalán nem tartom magamat strébernek, vannak barátaim, tudok szórakozni, ugyanúgy szeretek zenét hallgatni csak a hétköznap délutánaimat a tanulásra fordítom.


Mellesleg az osztály tényleg stréber tagjait nem nyúzzák ilyesmivel. Miért vagyok stréber, mert tanulok??? 11 év után már kezd nagyon idegesítni....


Van valamilyen tippetek? Tényleg stréber lennék?


2009. ápr. 17. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Mert féltékenyek, hogy szorgalmas vagy, és nem tudják kezelni. De ne is foglalkozz velük.

Egy idő után ha szorul a hurok a nyakukon, lehet, hogy hozzád fordulnak, hogy segíts nekik, magyarázd el, ad oda a jegyzetedet.

Erre figyelj, kinek mit adsz oda. Mert rászokhatnak és akkor dolgozol helyettük.

2009. ápr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
sztem is csak féltékenyek de ha majd kérnek tőled valamit nehogy segits nekik vagy nehogy adj nekik akármit is mert nem érdemlik meg!
2009. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pedig, ha úgy adja a helyzet nem tudok nemet mondani. Ha valaki nem ért valamit, mindig megpróbálom elmagyarázni...
2009. ápr. 17. 21:49
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

nemtom, lehet ez a stréber szó kezdi értelmét vesztnei és vmi új tartalommal ööh megtöltődni...

nem vagy stréber.

én irigylem akik tudnak tanulni az tény, de ezért is csak szép szemekkel nézek rá és nem ilyen szemetül.

szimplán bunkók.

rossz ez de nem lehet más:(


aranyos vagy, h elmagyarázod:) ez jófejség.:D

2009. ápr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

A strebert en, mi az osztaly arra mondjuk, aki mindent elsore megcsinal, minden szunetben valamelyik tanarnak a seggeben van, orakon allandoan fut a tanarhoz, ertelmetlen dolgokat csinal neha, magol, ertetlenkedik, a tudasa csak mechanikus tanulasbol szarmazik...

Te nem vagy streber!

Amugy nem lehet, hogy viccesen mondjak?

12.es lany

2009. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy viccből mondanák. Egyébként tény, hogy vannak idegesítő vonásaim ami a tanulást illeti(a kemény órák előtt át szoktam nézni az anyagot).
2009. ápr. 17. 22:11
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy nincsenek tisztában a stréber szó jelentésével.
2009. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van egy osztalytarsam akirol a STREBERSEG szobrat lehetne felallitani, de o az elobb leirt modon, allandoan "okosodni akar" semmi kiakpcsolodas, mindig ir, olvas, magol, tesz-vesz, csak epp kikapcsolni nincs idelye. Szunetben hol egyik, hol masik tanar sarkaban topog, ha nem akkor epp az elrontott hazifeleadatot javitja, ismetel, tanul, rendszerez, nincs megallas. Ami azert egy vegzosnek kicsit durva.

Amugy megjegyeztuk, hogy streber, de nem gunyolodunk vele, szeretjuk Ot is:)

2009. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
khmkhm, az olvasás azért kikapcsolódás:P:)
2009. ápr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Ne foglalkozz velük, csak irigyek a tudásodra, a szorgalmadra. Legyél önmagad, és sokra viheted! A gimiből már úgyis csak 1 éved van hátra -azt csak kibírod vhogy-, az egyetemet meg új közegben, új arcokkal, tiszta lappal kezded...

(Egyébként a stréber az én olvasatomban egy törtető buzgómócsing, szerintem nem egyenlő azzal, hogy ha vki szorgalmas.)

2009. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!