Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért mondják rám azt, hogy...

Miért mondják rám azt, hogy stréber!?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es, és a héten jutott a fülembe, hogy az osztály nagy része mekkora strébernek tart. Egyébként már általános iskolában is mondtak rám hasonlókat.


Jeles tanuló vagyok, órákon jegyzetelek, és mivel senki sem válaszol a tanár által felett kérdésre, válaszolok. Zavarja őket, hogy jelentkezem, szerintük ezzel nyalizom!!! Egyáltalán nem tartom magamat strébernek, vannak barátaim, tudok szórakozni, ugyanúgy szeretek zenét hallgatni csak a hétköznap délutánaimat a tanulásra fordítom.


Mellesleg az osztály tényleg stréber tagjait nem nyúzzák ilyesmivel. Miért vagyok stréber, mert tanulok??? 11 év után már kezd nagyon idegesítni....


Van valamilyen tippetek? Tényleg stréber lennék?


2009. ápr. 17. 21:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Teljes mértékig megértelek. Én is "stréber" vagyok az osztályomban, gimiben is az voltam 4 évig,mert én 5-ös voltam sok mindenből. Elől ülök órákon,írok, és jelentkezek+kérdezek. De nem fogják fel,hogy ha én hatul ülnék, nem tudnék semmit,mert állandóan pofáznak, nem hallok semmit, és én ha nem figyelek órán, itthon nem tudom úgy megtanulni. Nyalis is voltam,mert kérdezgettem amit nem értek. Zavart engem is, főleg,hogy csak a hátam mögött mondták, közben elvárták,hogy elmagyarázzam amit nem értenek. Most felsőoktatásban vagyok, itt is ugyanaz a helyzet. Egyik legjobb vagyok az osztályban, szintén elsőpados, kérdezgetős. De nem érdekel mit beszélnek, hátrányom abból nem fog származni,hogy figyelek. Az,hogy mit beszélnek, az ő dolguk, de én biztos nem bukok meg majd a vizsgán. Te se foglalkozz velük, tanulj csak meg kérdezz! Érettségin meg majd tarolni fogsz, a többi meg megbukik, és rájönnek,hogy lehet jobb lett volna olyan "strébernek" lenni,mint te! Sok sikert!
2009. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
31%
Én megértem az osztálytársaidat.. :P Az egész délutánjaidat tanulással töltöd? :D A jó bulikat meg kihagyod??? Ezen nagyon sokat gondolkodtam már... Régebben én is szín ötös tanuló voltam..9.ig nagyon érdekelt a suli, minden délutánomat,hétvégémet tanulással töltöttem.. Aztán 9.végén,nyáron kezdtem el zülleni.. Buliztam minden hétvégén, ittam, drogoztam... 10. be már csak ketteseim és hármasaim voltak.. Ez elég durva hanyatlás a 9.es kitűnő bizonyítványomhoz képest..De aztán rájöttem, hogy mégis sokkal boldogabb vagyok most,mint amikor a tanulásra ment el minden időm.. (most van barátom és rengeteg új barátot szereztem 3 év alatt), mert ha pl. folytattam volna a stréberkedést,akkor a tanulásra ment el volna az egész fitalságom.24 éves koromra lett volna egy diplomám.. és ennyi..utána meg mehetnék dolgozni.. háát röviden ennyi :D kösz h leírhatam :D
2009. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
17:17-esről egy osztálytársam jut eszembe: Tanult amíg a többiek buliztak. Most 33 évesen azt mondja, hogy sajnálja, hogy kimaradt neki a bulizás. Én meg irigylem, mert háromszor annyit keres mint bárki az osztályban. Én 28 éves korára saját erőből tudott venni egy lakást magának a fizetéséből banki hitel nélkül. Inkább az ő helyében szeretnék lenni.
2009. ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek téged, Te neked ez a megfelelő életmód, Te így látod jónak, és csináld is így, és az vagy aminek érzed magad.


Én régen jó tanuló voltam, meg jókislány meg minden. De szerencsére hamar belekóstólhattam az életbe, meg tanultam sok mindent.. Én úgy vagyok vele, hogy hiába lehetne egyszer majd 4diplomám, szart se érnék vele ha nem tudnék megélni, ha egy lecsót nem tudnék megfőzni. Egyre több nőről hallom, hogy nem tud főzni, mint ne mondjak elég gáz..én 10éves koromba kezdtem el főzni, most 16évesen szinte mindig én főzők, én feladatom a bevásárlás meg miegymás. Ha hazajövök biztos nem a tanulással foglalkozok, én inkább csak a nagyobb dolgozatokra készülök, amiből meg tudom, hogy úgyse fogok megélni, és nem is érettségizek belőle, azokból elég nekem a 2es is. 2es3as vagyok, kivéve magyar és tesi.

Van is egy ilyen zene, ami arról szól, hogy rövid időt vagyunk a Földön, amit sok idegeskedéssel ,izgulással, és félelemmel töltünk. Én eddig is, de mióta ezt hallottam azóta mindig arra gondolok, hogy én úgy élem az életemet ahogy jól esik. És mielőtt valaki azt mondaná, hogy nincsennek céljaim vannak, lesz 3-4gyerekem. Erre gondolom jön az hogy nah és miből tartom el? Sztem ha valaki igazán akarja kialakul minden. Hisz olyan nincs hogy nincs:)

2009. ápr. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkimek a hozzászólását! Sajnálom azokat akiket lepontoztak, számomra Ők is hasznos választ adtak!
2009. ápr. 19. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!