Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik a jobb? vágyakozás,...

Melyik a jobb? vágyakozás, beteljesülés?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából az elfogadás. A vágy az valójában azt jelenti hogy ebben a pillanatban hiánytól szenvedsz. A beteljesülés meg ugyan nem hiány, de mivel "ami jön az megy" ezért a beteljesülés meg magában hordozza félelmet attól hogy elmúlik...


Szóval marad az elfogadás, a béke azzal ami van. Ha elfogadod a világot olyannak amilyen, akkor megtapasztalod a tökéletest.

2011. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Walk With Me ***** válasza:
Első: Az utolsó mondatoddal nem értek egyet, mivel ha belegondolsz, sokszor az elégedetlenség viszi előre az embert. Szerintem az elfogadás csak egy bizonyos szint után kéne, hogy legyen. Kell valami mérték, hogy mi az ami tényleg szükséges az emberi, boldog élethez és mi az ami már túlzás.
2011. aug. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, a vágyakozás. Hiszen amíg nincs meg valamid, amire vágysz, addig imádod, szereted, akarod azt a dolgot. Ha már megkaptad, használtad, nem fog annyira érdekelni, mint előtte. Mehet a sarokba porosodni... Sok mindennel van ez így, szóval szerintem a vágyakozás a jobb. :)
2011. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vágyakozás. Beteljesülés=pofára esés. Semmi sem olyan, mint amilyennek látszik.
2011. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Beteljesülés. A vágyakozás idegesítő. Persze nem mindenre igaz ez, emberekkel kapcsolatban pl nem, szeretek idealizálni embereket, de senki nem olyan amilyennek elképzelem, tehát megismerkedni nem akarok velük.
2011. szept. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!