Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Történelemmel mi lehetek ami...

Történelemmel mi lehetek ami jobb?

Figyelt kérdés
nemzetközi jogásznak vagy történésznek?
2011. aug. 31. 11:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mi olyan munka ami közvetlenül törivel foglalkozik?(nem tudom jól fejezem-e ki)
2011. aug. 31. 12:12
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Történésznek.
2011. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

történész biztos szívesen lennék.

:)

2011. aug. 31. 17:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy buta kérdést teszek fel, de mit csinál egy történész? :D Én is nagyon szeretem a törit, de ezt nem tudom. Leleteket tanulmányoz? Ásatásokat végez? Vagy akármelyik? :$
2011. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

véleményem szerint kutatásokat végez,van egy adott szakterülete,szerintem.és könyvet ír,mármint történelmi regényt.de már olyat is hallottam ,hogy történelmet tanít.

utóbbi 2 nem kötelező.

leleteket sztem a régész tanulmányoz,és kimegy ásatásokra.habár a történész is lehet hoyg megy.kb. (nem vagyok 100%ig biztos benne,de szerintem így van)pl láttam a History-n olyan műsorokat ahol történészek beszéltek az adott témáról.

2011. aug. 31. 20:57
 6/12 A kérdező kommentje:

egyébként egyáltalán nem buta kérdés:D

én se vagyok benne biztos,hogy ilyen egy történész,de kb. ilyen lehet.olvastam több olyan könyvet amit történész írt,pl orosz történész Nagy Péterről,vagy francia Napóleonról.

2011. aug. 31. 21:00
 7/12 A kérdező kommentje:
én imádom a törit,a kedvencem.am a történész közvetlenül a törivel foglalkozik,a többinek csak felvételi tárgy,nem?
2011. aug. 31. 21:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor mint történelem szakos egyetemista:


1. A történészek alapvetően két dolgot csinálnak: tanítanak az egyetemen (ez adja a megélhetést ugye) és a saját szakterületükön belül kutatásokat folytatnak és tanulmányokat írnak.


2. Nyilván történelmen lesz a hangsúly, de készülj fel rá, hogy befigyel ott azért más is. Pl alapszinten meg kell tanulni latinul (ami orbitális szívás, esküszöm japánul hamarabb megtanulsz...), van közgáz és statisztika alapszinten, ami ugye a matekhoz tartozik, illetve az első félévben lesz még némi filozófia és néprajz is.


3. Ahhoz, hogy történészként megélj, szükséged lesz egy tanári állásra az egyetemen. Tekintve, hogy olyan 2-3 évfolyamonként egy ember kerül be, ehhez vagy nagyon jónak kell lenni, vagy a tanárokkal kell nagyon jóba lenni. esetleg mindkettő.


4. Most szólok, hogy a gimis és az egyetemi történelem oktatásnak sok köze nincs egymáshoz, én a helyedben tartanék egy alternatívát kéznél, ha mégsem jönne be. Anno gimiben és általánosban oda és vissza voltam a töriért. Gimiben a teljes évfolyam az én vázlataim alapján készült a dolgozatokra gyakorlatilag. Két év egyetemi oktatásnak, azonban sikerült a minden történelemmel kapcsolatos pozitív érzést nullára törölnie. Épp szakváltás előtt állok így most.

2011. szept. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jah, igen. Ha jogász akarsz lenni, akkor jogi karra kell menni, ha történész, vagy éppen történelem tanár, akkor történelem szakra nyilván. Szóval ha végzős vagy, akkor van pár hónapod, hogy eldöntsd. A karváltás undok egy macera, szóval jó lenne, ha elsőre telibekapnád, amit szeretnél.
2011. szept. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

még fiatal vok,de már annyit kérdezték tőlem hogy mis zeretnék lenni,és hát szerettem volna tisztába lenni ezekkel.nekem a töri a kedvencem,főleg ezzel szeretnék.

még korai ezt kérdeznem,de érdekel a töri.

2011. szept. 1. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!