Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek rossz kedv ellen?

Mit tegyek rossz kedv ellen?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok és mostanában elég rossz kedvem van. Vártam az iskolát, de most mégis úgy érzem, hogy maga a pokol.

Sokan mondták, hogy a koromhoz képest érettebb vagyok lelkileg, emiatt nehéz is beilleszkednem. És most rossz kedvem van, mert:

1. Na szóval vártam az iskolát, hogy újra találkozzak a "barátaimmal", akik mint megtudtam a nyáron szinte teljesen elfelejtettek engem, mert nem volt alkalmunk találkozni. A 2 legjobb barátnőm nagyon összebarátkozott, amit nem is bántam volna, csak az a baj, hogy engemet kirekesztenek maguk közül. Mindenféle hülyeségről titkolóznak, meg kb. 2 percenként megkérdezték, hogy ugye nem tudod miről beszélünk? Én meg mondtam, hogy nem. Gondoltam várok, majd csak abbahagyják, de a 2. nap után már kezdett idegesíteni, mert tök feleslegesnek éreztem magam köztük, ezért megkérdeztem volnának-e szívesek velem is közölni, hogy mi ez a hatalmas titok, amiről beszélgetnek. Erre azt mondták hogy nem, és ők vihogtak, én meg igyekeztem úgy tenni, mintha nem érdekelne, pedig nagyon is bántott a dolog, hidzen tavaly én mindent elmondtam nekik, ami engem bántott, érdekelt, stb. Ők meg szinte levegőnek néznek.

2. Egyik nap egy másik barátnőmmel ebédeltem, aki hozott magával egy irtó helyes srácot, én nekem nagyon-nagyon tetszett a srác, dumáltunk is vele, és azt hittem, hogy én is bejövök neki, mire rájöttem, hogy igazából a barátnőmért van oda. És másnap este közölték, hogy járnak. Utólag persze rájöttem, hogy nem tudom, hogy lehettem ilyen hiszékeny, most valamiért mégis nagyon idegesít, és úgy érzem, hogy ellopták tőlem a fiút, ami tudom, hogy NEM IGAZ, de nem tudom megmagyarázni magamnak...

3. Körülöttem az összes ismerősömnek és haveromnak van szerelme, csak nekem nincsen senki, aki tetszik (a fenti példán kívül persze). És én számtalanszor megmagyaráztam nekik, hogy nálam egy kapcsolat nem azt jelenti, hogy 2szer beszéltünk facebookon, aztán járunk is. Valószínűleg ezért nem jártam még soha senkivel, és most rájöttem, hogy ez roppantul idegesít.

4. Idióta álmok gyötörnek, általában a fentiekkel kapcsolatban, ezért nagyon nyugtalanul alszom és egész nap fáradtnak érzem magam, valamint többször úgy kelek föl, hogy majdnem elsírom magamat, azért amit álmodtam. Olan, mintha valaki egy kegyetlen filmet vetítene elém arról, amit álmodok, de az is lehet, hogy azért, mert:

5. Túl sokat olvasok. Tényleg mostanában nagyon rá vagyok kattanva a könyvekre, szinte bármit elolvasok, amit izgalmasnak ítélek, most épp a krimik a kedvenceim, de úgy érzem le kéne szoknom a sok olvasásról, mert túl nagy fantáziámvan, és eléggé bele tudom élni magam a főszereplő helyébe, és tényleg előfordult már, hogy sírtam egy KÖNYVÖN! Most biztos mindenki hülyének néz, de ez az igazság.

Különben olvastam a meditációról és az agykontrollról, és gyakran csináltam, amikor rossz kedvem volt, de most ez sem segít, legszívesebben egész nap a szobámba gubbasztanék és bőgnék, de nem teszem, mert annyi önkontrollom azért van. Mellesleg egész nap a 8 éves öcsémmel vagyok "összezárva", aki nem valami túlságosan szórakoztató társaság...

Na mindegy, jó volt ezt ide leírni nem tudom, valaki elolvassa-e egyáltalán, de máris megkönnyebbültem :D

Különben várom a válaszokat továbbra is, mit tegyek rossz kedv ellen??


2011. szept. 3. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Én elolvastam. Ez alapján nagyon értelmesnek tűnsz, főleg korodhoz képest. Egyébként semmi más nem kéne neked, csak egy pár. (Mondjuk ezt szerintem Te is tudod.)
2011. szept. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szerintem, túlreagálod a dolgokat.

1) Küldd el őket a p*csába... Tudom nehéz egyszerűen ne menj oda hozzájuk, ha ilyen gyorsan jóba lettek, olyan gyorsan szét fognak menni... Aztán pedig hozzád fognak menni nyávogni...

2)Szerintem 14 évesen még nyugodtan várhatsz a pasizással...

3)ugyanaz, mint a 2-ben.

4)5) Szerintem ez csak azért van, mert a gondolataid e körül forognak gondolj valami másra, hallgass zenét, olvass idézeteket neten, tanulj (de tényleg, nem azt mondom, hogy matekot meg törit, hanem pl. nyelveket)


Háát remélem tudtam valamit segíteni. ;)

2011. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 15 vagyok, most lettem 9.-es, és én is mostanság olvastam a megvilágosodásról, meg a meditációról.

[link]

Itt a könyv linkje, nekem ez segített.

Különben tényleg túlreagálod. Ezek csak gondolatok, ne azonosulj velük.

2011. szept. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindegy a lényeg az volt, hogy leírtam és így én is jobban átláttam a gondolataimat :D Különben legetett mensi előtti idegesség is :D
2011. szept. 4. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én ezt nem olvastam végig de szerintem nincs igazad.
2011. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát valóban azért érettebbnek tűnsz mint egy átlag 10en éves, azzal nincs baj hogy sírsz a könyveken, jó dolog a fantázia hidd el. A "barátaid" szard le, ha így kitúrnak, akkor sose volt hozzájuk igazán közöd, lesz majd más. Mivel kicsit föntebb vagy az átlag rétegen, ezért nehéz barátokat szerezned, és szerelmesnek lenned. Sok mindenkin átlátsz, ezért nem esel azokba a hibákba mint mások... ez úgy tűnik hogy unalmassá teszi az életed, de majd mikor látod zokogni a barátnőid hogy összetörte a szívét egy köcsög kis srác, megköszönheted hogy veled nem tudták ezt megtenni :) Ne bánd, hogy nem vagy olyan mint a többiek, egyedül az unalom a nagy ellenség ilyenkor, de Te ezt a könyvekkel remekül kijátszod :) Ne hagyd abba, kulturáltabb, műveltebb kreatívabb okosabb leszel, és ha normális pasit keresel, ő majd ezt értékelni is fogja :) Meditáció ellen vannak kifogásaim, szerintem nem jó ha megszünteted teljes mértékben a kontrollt, olyan mintha egy kocsit nyitott ajtóval,kulcsot benne hagyva egy cigány telepen hagynád (bárki bármit tehet vele). Látszik, hogy ki tudod adni magadból az érzéseket, csak nincs kinek, szóval kezdj el gitározni, énekelgetni, verset írni, történeteket, akármit, segítenek kiadni a rossz érzéseket, és vidámságot engedhetsz a helyükre :) 16/F
2011. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Művészkedéshez egy jó kis oldal: www.gothart.hu (bár nem tudom hogy most aktív-e a regisztráció, de van egy nem használt felhasználóm, ha kell tehetünk az ügy érdekében :D
2011. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia! hallgass zenét ismerkedj új emberekkel és olvas továbbra is, beszélgess otthon a családdal http://www.youtube.com/watch?v=hrWhD38p4z4 halhasd meg ha szereted a stílus
2011. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia. azokat a barátnőnek nevezett valamiket küld el melegebb éghajlatra,ne törődj velük,annyit azért nem érnek h megbántsanak téged.A barátság rég máshol kezdődik,ezek maximum ismerősök.


A rossz kedvet nehezen fogod elűzni,maximum "ideiglenesen" fog csillapodni a hangulatod,mert

1.: Még tinédzser vagy,pubertás korban nagyon szeretnek játszadozni a hormonok,ezáltal a kedélyek is

2.: Amik zavarnak,problémát okoznak,az mindig előfog bukkanni,és újra szär kedved lesz.

ha ennyi könyvet olvasol,az azt jelenti hogy kiakarod rövid ideig űzni a világot magad körül,és egy fantáziában szeretnél élni,ami persze nem baj,de ennek lelki okai is lehetnek. Feltételezem még ált iskolás vagy. Olyankor még eszméletlen gyerekesek az emberek. Tapasztalat. 8 éven át szenvedtem, 1 barátom se volt, érettebb voltam mindegyiknél, és amúgy sem érdekeltek. Aztán 9.be találtam rögtön pár jó havert,és tök jó osztálytársaim lettek. Próbáltam nyitni,és sikerült is. Amúgy az ember társaslény,úgyhogy próbáld összeszedni magad,ezt csak TE tudod magadnak megoldani...

16L

2011. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!