Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtathatnék a...

Hogyan változtathatnék a jellememen?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy nagyon rossz jellemem van. Irigy vagyok, rosszindulatú, szeretek gonoszkodni, ha valakit gyengébbnek találok, vagy sérthetőnek, akkor máris megbántom. A szüleim teljesen ellentétesen neveltek, a keresztényi értékrend szerint. Mindig hamarabb cselekszem, mint, hogy gondolkodnék, és az év alatt csak annyi fejlődést sikerült elérnem, hogy most már csendben maradok sokszor, viszont ilyenkor is képes vagyok megalázni a körülöttem lévőket.


Hogyan lehetnejob jellemet kialakítani?


2011. szept. 19. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom régebben sok rossz dolog történhetett veled, csalódtál emberekben és most ezért vagy alapból midnenkivel ilyen. A beszólogatásokat kavarásokat próbáld azoknak az embereknek intézni akivel ténylegesen volt konfliktusod. Ha valaki akivel amúgy semmi bajod nincs akkor szerintem próbáld meg visszafogni magad, mert ha minden semmiségre irigykedve, rosszindulatúan reagálsz annak előbb-utóbb az lesz a vége hogy a környezeted megutál...
2011. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"keresztényi értékrend szerint" - Az miért van h A Jókeresztények mindíg ilyen rosszindulatúak? Nah ezért ateista az összes barátom...
2011. szept. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kérdésemben leírtakat nem lehet ráhúzni a keresztényekre, mivel nem tartozom közéjük. A családom és ismerőseim, pedig nem voltak képmutatóak, különben a szüleim halála után árvaházba adtak volna, és nem azzal küszködnek, hogy felneveljenek. A nevelésem alatt egyszer sem éreztették velem, hogy nemkívánatos személy lennék.
2011. szept. 20. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Válasz helyett inkább kérdeznék :-)

Mi az amire irigy vagy mit érzel amikor megbántod a másikat? Ez a hamarabb cselekszek mielőtt gondolkodom mire utal? Hirtelen harag, szóval rögtön visszaszólsz a másiknak egy gorombaságot?


Szerintem sokat fejlődtél hogy sikerül megállni, hogy ne szólj vissza, ne mondj gorombaságot. Légy erre büszke. Ilyenkor a testbeszéd, mimika, árulkodik arról, hogy valójában mi az amit gondolsz a másikról, ezért tudod megbántani a másikat.

Fel tudnál sorolni pár szituációt, amikor szerinted nem úgy teszel ahogy te szeretnéd?

2011. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!