Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy változtathatnék az...

Hogy változtathatnék az önzőségemen?

Figyelt kérdés

Önző vagyok és smucig, de nem akarok ilyen lenni.

Csak egy gond van: azzal, hogy önző vagyok, mivel ez rossz dolog, arra gondolok, hogy ezzel ártok a karmámnak, és az nekem lesz rossz, szóval megint csak magamnál lyukadunk ki.

A másik, amiért nem akarok ilyen lenni, amiért mások mindig megsértődnek, nekem pedig beszélni kell velük, meg kiengesztelni meg ilyenek, és ugyan nem mutatom, hogy azt is azért csinálom, mert már unom a hülyeségeiket, hanem hogy törődöm velük!

Mindig a saját érdekeimet nézem, és nem tudom, hogy hogy tudnék ezen változtatni :S

Ha mond valaki valamit, mindenben azt látom, hogy ebben nekem van-e hasznom.

(Azt vettem észre, hogy apám is ugyan ilyen, mindig a hasznát nézi, annyi különbséggel, hogy őt az én hasznom is érdekli, és engem is arra tanít, hogy például legyek jóban mindenkivel, mert nem tudhatom, hogy kiből mi lesz, és milyen hasznomra válhat, hogy ők régi barátaim)


2011. szept. 25. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten mindenki önző,de ezt lehet úgy kompenzálni,hogy magad mellett másra is gondolsz(de nem csak másra,fontos,hogy magadra is gondolj!)Anyukám nekem egyszer azt mondta,hogy a mai világba önzőség szülni a saját boldogságunkra,ha nem tudjuk eltartani a gyereket.Épp ezért nekem sose lesz gyerekem,nem akarom,hogy az én hibámból szenvedjen..és haragszok is anyukámra,hogy az anyagi helyzetét figyelmén kívül hagyva megszült engem,és még a továbbtanulásomat se tudja biztosítani.
2011. szept. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem baj, ha olyan szinten önző vagy, hogy nem adod oda a cuccaidat másoknak. Vagyis először ismerd meg az a személyt, akinek odaadod a cuccaidat! Kiskoromban én is ilyen smucig voltam (és még most is), csak mert tényleg tönkretették a cuccaimat, ha odaadtam nekik, akkor nem adták vissza, hanem rinyáltak is (igen, még idősebbek is XD), vagy tönkretették, vagy nem engedték, hogy használjam, csak akkor, amikor ők megunták. UGYE itt tizenkettő-tizenháromévesekről van szó, és ilyen általános használati tárgyakról, mint például telefon, vagy MP3-as. Én meg b'sszus nem mondhattam azt, hogy add ide, tönkreteszed (mindig az lett a vége), mert amikor elvettem a másiktól, elkezdett rinyálni, hogy én milyen izé, meg izé vagyok. Telefonba megnéztek mindent, névjegyzék, személyes képek, üzenetek, aztán meg fényképeztek, kameráztak, mindent megnyomkodtak. Ha nagyon hivatalos akarok lenni, akkor beletiportak a magánéletembe! NA NEKEM EBBŐL ELEGEM LETT. Nem adok senkinek semmit, mert tudom, hogy tönkreteszik az olyan dolgokat, amit én vagy a szüleim a megdolgozott pénzükből megvesznek, és amiket én addig szépen tartottam, ők vagy elejtik, vagy tönkremegy, utána megy hogy bocsi jajj annyira sajcsizom... majd veszek helyette neked a büfébe valamit. Lehet hogy én veszem túl komolyan, de engem nem érdekel, ha a legizébb trágár szót is mondanak rám, tőlem nem kapják meg! Nem is próbálok magyarázkodni nekik. Ha a tanárnak mondják, akkor a tanárnak ezt megmondom, hogyha nem ért meg, akkor is. Az osztálytársaim olyanok, hogy az ilyet nem lehet nekik megmondani, mert elkezdnek nyávogni, meg ugye aztán - nem fogják fel... XD


Nem tesz rosszat az karmádnak, magyarázd meg mindenkinek, hogy ezért meg ezért nem adod oda neki, és hogy erre vigyázzon, amikor használja a valamit, tárgyat, bármit... Ha így se érti meg, akkor ... ne adj nekik semmit. Úgy látszik, akkor csak azért van veled, mert jó a cuccod. És ne is próbálj meg neki magyarázkodni! Nincs értelme.


Nem baj az ilyen fajta smucigság (mi? ez nem is az!), apukádnak meg igaza van, vigyázz a cuccaidra, mert a mai gyerekektől kitelik, hogy dobálják, megnézzék, stb. a cuccaidat!


Persze ezzel nem azt mondom, hogy minden gyerek olyan, csak hát... én minden nap olyanokkal vagyok körülvéve...

2011. szept. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés.


A karmádnak az lenne a legjobb, ha nem ragaszkodnál az anyagi javakhoz, és az XY személytől esetlegesen várható haszonhoz. Úgy is lehet élni, hogy rábízod magad az Életre és elfogadod a kártyát, amit leoszt neked.


Nem hiszem, hogy bármiféle lemondással járna a dolog, épp tegnap gondolkoztam rajta, hogy most az életem minden darabkája a helyén van és boldog vagyok :) 2-3 éve alkalmazom ezt a módszert, eddig úgy tűnik, sikerrel :)


Csak annyi a lényeg, hogy ne ragaszkodj. Ha valamire szükséged van, az mindig érkezni fog. Nekem a biztonság-érzet megtartása miatt kell ez a tudat, de sosem számolgatom, hogy kitől mikor mit kaphatok. Általában váratlanul érkeznek ezek a dolgok és mindig pont akkor, amikor tényleg szükség van rá :)

2011. szept. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!