Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen nagyon...

Miért vagyok ilyen nagyon szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Születésemkor kezdődött:Mikor megszülettem az első furaság, hogy a jobb kezem nem fejlődött ki rendesen de ezt még kibírom.Aztán három éves koromban kiderült, hogy a szívem egyik kamrájában lyukat találtak.Túlestem a műtéten de közben elvesztettem édesapámat.Körülbelül öt éves lehettem és édesanyám rátalált arra a férfira akivel le szeretné élni az életét ő lett az én mostohaapám.Most mát 12-13 éves vagyok és rajongok mindenféle sportért de anyám nem enged mert "jót akar nekem".(Ez a szívem miatt van ugye) A kardiológus is megmondja hogy nyugodtan mehetek focira,kosárlabdára stb. de édesanyám még mindig nem engedi.Suliban jó tanuló vagyok.Csak pár rendes gyerek van aki nem a szörnyet látja bennem,de azt érzem hogy ők is távolodnak el tőlem és kerülik a társaságomat.Egy barátom maradt akire mindig számíthatok.A családban érzem, hogy senki nem szeret ,mert örökké kiabálnak velem örökké leszidnak pedig azt csinálom amit mondanak! PL: ha azt mondják,hogy játszak a hugommal leülünk társasozni és nyerek (szerencse ugye)és megy sírva hogy én nyertem leszidnak.Ha csalok,hogy ő nyerjen leszidnak.És ha nem játszok vele azért is leszidnak.Nővérem néha ilyen néha olyan.Ő szokott velem NÉHA kedves hangon beszélni de nagyon ritkán.A kéréseim se nagyok karácsonyra se kérek nagyon nagyot egy papagájt kértem legutóbb.A lányok mindenki kerül engem a kezem miatt, a nagyobbak ccsesztetnek a kezem miatt,és küzdősportra meg nem járhatok,mert melkasbaütnek anyám szerint. Nemtudom mért vagyok ilyen szerencsétlen az egész életem ilyen már az öngyilkosság szélén álok. Segítsetek hogy mit csináljak hogy legyen életkedvem? Mi legyen az életcélom? bocsi de csak így tudtam leírni mindent 12/F
2011. szept. 23. 21:12
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

Szegénykém.. Tényleg jó sok minden történt veled eddigi rövid életed során. Az, hogy mindig csak szidnak, valószínűleg nem veled kapcsolatos, talán feszültek a szüleid (vagyis anyukád és a nevelőapád), és rajtad csapódik le. Nekem is van öt gyerekem, én is sokszor igazságtalanul vagyok velük szigorú vagy morgós. Beszélj velük, mondd el nekik, hogy neked ez milyen rosszul esik, meg hogy hogy igyekszel.

Az, hogy az iskolában csak néhány rendes gyerek van, egyrészt kortünet, ebben a korban tényleg az számít, ki milyen erős, szép.., most nehéz neked. De hidd el, ha jó fej vagy, vicces, KEDVES, akkor szeretni fognak. Nem kell, hogy mindenki szeressen, nem az a cél, legyenek barátaid.

Életcél: nagyon-nagyon sok ember van, akik komoly fogyatékosságokkal sokra vitték. Nézz csak utána! Stephen Hawking, Kelly Knox, Pásztory Dóra.. még rengetegen. Moeg olyanok, akik súlyos baleset után álltak fel, és folytatták az életüket, vagy kezdték újra.. Azzal a testtel kell kihasználni a lehetőségeinket, ami van, abban kell megtalálni a tehetséget.


Fel a fejjel, írj majd, hogy vagy!

2011. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is köszi h így leírtad. Talán én is tudok pár sjavaslatot adni. Abban az 1. válaszolónak iagza van h valószínű h a szülied és mostohaapád egyéb problémái feszültsége (munkahely pl) rajtad csapódnak le, tehát akármit csinálsz akárhogy próbálsz megfelni nekik sehogyse jó. Ez ügyben tényleg mondd el szüleidnek h te úgy érzed ekkor és ekkor te midnent megtettél de mégis letolás szidás lett a vége. Emiatt el vagy keseredve nem tudod mit csinálj, hogy nekik meg tudjál felelni. Ha úgy gondolod h ez így nehéznek tűnik közöld velük levél formában hátha úgy könnyebb.


Milyen sportokért rajongsz? Mit ad neked a sport? Mi az amit még szeretsz csinálni? Pl tanulni, olvasni játszani, zenét hallgatni stb

2011. szept. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

a dolgok csak úgy vannak az életben, csupán az ember akar mindenre magyarázatot találni. és ha meg is találod a magyarázatot, az nem oldja meg a problémád, hogy boldogtalan vagy. neked kell kideríteni, mi az amit szeretsz az életben, és amit tudsz is csinálni. tehát ha életcélt akarsz, meg kell tudnod, mi tesz boldoggá. ezt pedig úgy lehet leginkább, ha kipróbálod a dolgokat, kutatsz utána. ha szeretsz sportolni, valami olyat keress, ami nem veszélyes. például görkocsolyázáshoz nem kell nagy erőkifejtés, sem kéz, nem ütnek meg, legfeljebb elesel.

ha a szüleid nem értik meg, akkor el kell magyaráznod nekik, hogy inkább vállalod a halál kockázatát, minthogy ne élj egyáltalán.

lányok: inkább kerüljenek azért, aki vagy, minthogy szeressenek azért, aki nem vagy(művagány), esetleg azért mert jóképű, vagy gazdag vagy. aki meg tud érteni, annak nem lesz gond, amilyen vagy. az más, hogy alig van ilyen ember, de nincs mit várni az emberiségtől, egyszerű állatok vagyunk mi is.

2011. szept. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat!Hogy milyen sportot szeretek?Inkább a küzdősportokért vagyok oda azon belül is a karate! Ja és görkorcsolya.Nem nagyon szeretek nem tudom miért nekem nem jön be talán azért mert nincs nálunk járda és az 51-en hülyén néznék ki görkorcsolyával a lábamon? És avval nem csak az én életemet hanem mások életét is veszélyeztetném.Már kb 2-3 éve küzdünk mi és a szomszédaink az önkormányzat ellen,hogy egy nyavalyás járdát építsenek mert kint lakom a falunak a végén.
2011. szept. 25. 15:59
 5/23 A kérdező kommentje:
Ja igen és az első kommentelő azt mondta,hogy legyek önmagam kedves meg stb. hát az vagyok és másoknál nem nagyon jön be :D
2011. szept. 25. 16:01
 6/23 anonim ***** válasza:
ha mindenféleképp csak küzdősportok jönnek be, próbálj valami harcművészet jellegű dologgal kezdeni. a tai chi nem igazán megerőltető, az ellen nem lehet kifogásuk. aztán lehet valami olyat, amiben szintén nem ütnek meg, tehát nincs ellenfél, vagy nem a megütés a cél. de próbálkozhatsz olyannal is, mint íj, vagy vívás, ahol nem nagy fizikai behatás a döfés. abban lehet küzdeni is. nincs hirtelen több ötletem, ha mindenképp karatézni akarsz, úgyis el fogod érni.
2011. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

A baj csak az, hogy egy kis faluban lakom, Dömsödön és itt nincs valami sok választék mint a Tescoba! XD

Van itt karate,foci,kézilabda és birkózás csak az a négy van :$

2011. szept. 26. 17:36
 8/23 anonim ***** válasza:
jogos, közre játszik, akkor szerintem eldőlt. már csak a szüleid kell felkészíteni rá
2011. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Kérlek írj privátot
2011. szept. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
mire készítsem fel a szüleimet?
2011. szept. 27. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!