Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van esetleg erre megoldás az...

Van esetleg erre megoldás az öngyilkosságon kívül?

Figyelt kérdés
Az életem romokba dőlt , közép suli nem sikerült mivel többször is buktam ezért ki íratkozás lett a vége már késő lenne újj suliba menni úgy érzem túl koros vagyok , egy hatalmas pancsernek érzem magam semmi nem jön össze az életemben nagyon kevés a jó dolog .. És több a rosz dolog barátokból sincs sok 1-2 barátom van meg 1-2 utesóm akikkel vagyogatok néha , ráad 1 éve itthon vagyok a gépezésen kívül semmit nem tudok csinálni egyszerűen romokban hever az életem valaki írjon valamit :/:/:/
2011. szept. 25. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nézz ki magadnak egy jó szakmát amivel keresni is lehet és menj el, végezd el.Nem kell mindenkinek érettségi.

Ott majd találsz barátokat is. Az otthon ülésnek semmi értelme

2011. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Remélem mára tanultál a hibáidból! Újrakezdeni sosem késő!


Tűzz ki magad elé célokat! Ne egyszerre akard elérni őket, hanem sorjában, egymás után.


"Céltalan hajósnak nem fúj jó szél!"


Írd le egy papírra, merre tovább! Mit szeretnél most? Dolgozni? Tanulni? Barátokat szerezni?


Aztán keress rájuk külön-külön megoldást.


Nehéz felállni a padlóról, de ha küzdesz érte, sikerülni fog.


Amit még hozzáfűznék: Minden embernek vannak problémái ( az összesnek!!!) Lehet pénz, család, munka, bármi, de nincs olyan ember ezen a világon, akinek nincs megoldásra váró feladata. Ez a Te feladatod! Állj fel a gép mellől és oldd meg!

Tanulni pedig muszáj, hidd el, sokan nem szeretnek, de gondolj bele abba, hogy rengeteg embernek sikerült leérettségiznie, miért csak neked nem sikerülne?


Sok sikert!

2011. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

> már késő lenne újj suliba menni úgy érzem túl koros vagyok

Nyugi, ezzel nem vagy egyedül...


> barátokból sincs sok 1-2 barátom van

Nekem körülbelül 0 barátom van. Ehhez képest az 1-2 igenis sok...


> a gépezésen kívül semmit nem tudok csinálni

A 'gépezéssel' elég jól el lehet vegetálni!

- Beszélgess a fórumokon (lefoglal)

- Tölts fel torrentoldalakra (jó érzés látni ahogy hozzád kapcsolódnak)

- Futtass BOINC projekteket (jót tesz az önérzetednek)

- Nézz scifi-t (Stargate SG1/Atlantis/Universe, Fringe, Falling Skies, 4400, Eureka...)

stb.

Vagy inkább tényleg állj fel a gép mellől, ahogy 14:07-es tanácsolta, és oldd meg a problémáidat. A te döntésed! :)

2011. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed ennél lejjebb már nem lehetsz, akkor nem is esehetsz nagyot, sőt semmilyet! :-) Magyarul ez azért jó, mert innen már csak felfelé vezet az utad!

Tűzz ki magad elé célokat, váltsd valóra, amit eltervezel! Legyenek álmaid!

Amit el szeretnél érni az életben, írd le egy lapra NAGY BETŰKKEL, és tedd ki oda, ahol mindig szem előtt van, ahol mindig láthatod.

Hidd el beválik!

És csak pozitív gondolatok legyenek mindig a fejedbe.

2011. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket ez a pár komment sikerült 1 kis reményt sugározni belém.
2011. szept. 25. 14:42
 6/15 A kérdező kommentje:
Viszont ezeket mind könnyű mondani megvalósítani nagyon nehéz ... Barátokat nagyon nehéz szerezni főleg így sulin kívül :'(:'(:'(
2011. szept. 25. 14:46
 7/15 anonim ***** válasza:
én szívesen beszélgetek veled, megpróbálkozhatsz a barátkozással is, de én különc vagyok
2011. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"- Futtass BOINC projekteket (jót tesz az önérzetednek)"


rofl, és tényleg.

2011. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
15:00 esetleg msn ? ha van neked le írhatom a címem ha gondolod
2011. szept. 25. 21:54
 10/15 MarySue ***** válasza:

Ne is gondolj olyan butaságra, hogy öngyilkos leszel! Muszáj összekapnod magad! Vedd sorra magadban, mi a fontos, mi az, amire a legjobban vágysz, és hogy miként érheted el a célodat! Való igaz, hogy nagyon sok munka van,amihez nem kell érettségi. Elvégzel egy ilyen tanfolyamot, szépen beállsz melózni. Esetleg később folytathatod a középiskolát is estin, vagy egy új szakmát szerezhetsz...bármit kezdhetsz az életeddel! Az alaprobléma szerintem az, hogy neked halvány lila fingod nincs arról, mit is akarsz valójában. Merengj el ezen egy kicsit! A gépet meg húzd ki a francba, menj el sétálni, vagy kocogni, tök jól lehet közben gondolkozni. A barátok meg úgyis jönnek maguktól, ha végre kimerészkedsz a szobádból, hiszen minden új hely (legyen az munka, vagy iskola) tele van új emberekkel, csupa kiaknázatlan lehetőséggel.

Remélem el tudod határozni magad, és eseménydús életed lesz!

2011. szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!