Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van esetleg erre megoldás az...

Van esetleg erre megoldás az öngyilkosságon kívül?

Figyelt kérdés
Az életem romokba dőlt , közép suli nem sikerült mivel többször is buktam ezért ki íratkozás lett a vége már késő lenne újj suliba menni úgy érzem túl koros vagyok , egy hatalmas pancsernek érzem magam semmi nem jön össze az életemben nagyon kevés a jó dolog .. És több a rosz dolog barátokból sincs sok 1-2 barátom van meg 1-2 utesóm akikkel vagyogatok néha , ráad 1 éve itthon vagyok a gépezésen kívül semmit nem tudok csinálni egyszerűen romokban hever az életem valaki írjon valamit :/:/:/
2011. szept. 25. 13:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
leírhatod, van msnem, de ritkán és változóan vagyok, másrészt fölösleges lesz, ha 2 szó után kiderül hogy mégsem volt jó ötlet
2011. szept. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolső előtti ! :) , utolsó vegyél fel : ReDFoX@hotmail.com
2011. szept. 26. 21:32
 13/15 mustafa33 ***** válasza:

Nem vagy reménytelen eset! És nem azt mondom amit mindenki, hogy szedd össze magad satöbbi. Mert mivel ide írtál, már elkezdted megoldani a problémádat. Már csak folytatni kell. Mert a megoldás benned van. Csak ki kell hámoznod. No nmem fog az menni egy napról a másikra, de ha 1 évet túléltél a semmivel, lesz türelmed egy két hónapot dolgozni a helyzeten. Első "földet éréskor" az 1 év a normális idő az érésre. Ez alatt az ember először reménykedik, azután búsúl, azután sajnálja magát, azután kilátástalanságba jut. Közben agyal saját magán, aminek a vége nem az hogy megoldásra jut, hanem az hogy mindig jobban és jobban sajnálja magát és még kilátástalanabbank látja a helyzetet. De egy év után kezd megoldást keresni. És talál is, úgy hogy észre sem veszi. Ez élete során megismétlődhet még, de már a második esetben rövidebb az út, mert van fogalama a dologról. Szóval most saját magadat kell kielemezned. De nem úgy ahogy eddig csináltad, hogy : mi a csudához kezdjek, úgy sem értek semmihez, mit is kellene csinálni, úgy is szerencsétlen vagyok... ez mehetet egy évig, (rosszabb esetben valami segédeszközzel - drog, alkohol, stb.... ez is megoldható de akkor már szakember segítsége kell) Ez után azzal kezd hogy miben vagy jó. Lehet az bármilyen banális dolog is. A legfontosabb hogy valamiben sikerélményed legyen. Először kicsi, később mindig nagyobb. Ez adja meg az életkedvet, a bátrabb szembenézést a jövővel. Utána egy cél kitűzése és a lépések megtevése e cél elérésére. És már kint is vagy a kátyúból, persze nem szabad abba hagyni. Mindemellet persze első sorban dolgozni kell, bármit ami egy kicsit is pászol és nem ellenszenves. Néha az embernek olyat is csinálni kell amit nem szeret, de ebben az esetben jobb ha olyat csinál ami valamenyire tetszik, még ha nem is olyan jövedelmező. Később, ha már megerősödik az ember önbecsülése, bármire képes, sőt kihívásként olyat is teljesít amit soha nem tartott volna megvalósíthatónak saját maga részéről.

Sajnos több időm most nincs bővebben kifejteni a lépéseket, de majd még valamit írok, ha érdekel.

2011. szept. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm elég volt ennyi , el indultam az ösvényemen :) remélem minden olyan ember meg találja az "utat" aki olyanban szenved mint én
2011. szept. 30. 20:17
 15/15 anonim ***** válasza:
37%
Ugorj vonat elé, az megoldja a bajod, lehetőleg tehervonat alá ugorj, de lehet személy is-
2011. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!