Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon önbizalomhiányos...

Nagyon önbizalomhiányos vagyok, mindig azzal vagyok elfoglalva, hogy mit gondolnak rolam. Hogyan tudnék ezen változtatni, hogy legalább egy picit (nyíljak) meg?

Figyelt kérdés
2008. márc. 12. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

nem drogozol véletlenül? ha igen,akkor hagyd abba és annyi.

ha nem akkor bocsi,csak ennek a tünetei.

szóval: azonkívül hogy naponta állj a tükörben és mondogatsd magadnak hogy szép vagy,és myilen szép ez meg az rajtad. ha nem hiszed el,kérdezd mege gy ismerősödet,hogy szerinte szép/helyes vagy e. ha lány vagy,akkor vegyél fel kisit nőiesebb -de ne kurvás-rucikat,és látni fogod az elismerő tekinteteket. egyszer találni fogsz egy fiút/lányt aki annyira odalesz érted,és annyit fog bókolni,hogy egyre nagyobb lesz tőle az önbizalmad. ez a tükrös dolog is sokat ahsznált nekem si,ismerősömnek is.sok sikert,pusz. vagy szerintem elmehetnél párszor pszichológushoz-ez nem gáz,de azér ne terjesztd magadról.18év alatt ingyenes és a suliorvos segíthet hogy hova tudnál menni. én is jártam,és sok dologban segített.sok sikert

2008. márc. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez ne ilyen egyszerü kedves felettem iró.


Én is magamba fordulós rajzolgatós lány voltam. Ki kell mozdulnod,még ha eleinte nehezen is megy.

Biztosan van valami amit szivesen csinálsz, és ebből lehet kovácsolni az előnyödet.

Én pl. rajzosok közé kezdtem járni és jobb lett.


mellesleg a mai napig azzal foglalkozom ki mit gondol rólam. Nem tudok leszokni róla...

De néha kirittyentem magam és a párom mondja mennyire megbáumltak , és neki mennyire jó volt,hogy az ő barátnőjét nézik meg. :)

2008. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Én az a típus voltam, aki ha nem ért el valamit a boltban, akkor nem kért meg senkit, hogy segítsen neki levenni hanem kisétált. Aztán egyszer úgy döntöttem, hogy ebből elég, legyünk bátrak. Azóta sokkal gyorsabban megnyilok, állandóan dumálok és nem csak a szűk ismeretségi körben, hanem idegenek előtt is. Igazából sokat segített az is, hogy egyedül vágtam bele dolgokba. Elmentem tanfolyamra, egyedül munkát keresni.

Mondjuk ez inkább bátortalanság, de szerintem az önbizalomhiány miatt van.

2008. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer olvastam valahol, hogy vannak ilyen tréningek, vagy tanfolyamok, amik segítik, hogy bátrabb légy és elfogad önmagad. Szerintem próbálj meg utána érdeklődni a helyi ifjúsági irodában (ha van olyan a városban. Szegeden tuti van) vagy a suliban az ifjúságsegítőnél.
2008. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! [link] Itt sok hasznos dolgot találsz az önbizalomhiányról, és annak leküzdéséről is! Sok sikert, hidd el, menni fog ez! ;)
2008. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Belenéztem az önbizalom-lapba, nem rossz. De a legfontosabb, szerintem, h megismerd és elfogadd önmagad. Ez nem kis munka, de megéri! Próbáld meg, szoritok!!
2008. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Az előttem szólókhoz kegészítésképpen még azt tudnám javasolni, hogy menj el egy könyvesboltba vagy könyvtárba, és keress magadnak önismeretről, önbizalom erősítéséről szóló könyveket. Nagyon hasznos tanácsokat lehet kapni ezekből. Segít pl. abban, hogy hogyan tudod megismerni és elfogadni önmagadat. És ilyenek olvasása után valóban meg fogod tudni tenni, amit valaki korábban arról írt, hogy mit tegyél a tükör előtt. Persze a tanfolyam is jó lehet, de szerintem mindeképpen érdemes olvasni, sokat olvasni.

Én 37 éves vagyok, de a mai napig olvasok útkereséssel kapcsolatos könyveket. Tinédzser koromban nekem is az önbizalomhiány volt a problémám, később az érdekelt, hogy mi a feladatom az életben, stb.

Remélem, hogy tudtam segíteni. Sok sikert kívánok!

2008. márc. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalmad ugyebár ott törik meg, hogy mit gondolnak rólad.

Az ember sajnos vizuális tipus. Lehet, hogy picit formálnod kell a kinézeteden, hogy a tükör előtt azt mondhasd :

- jól nézek ki!

Mint szintén önbizalomhiányos, azt gondolom a megszólalásig az emberek a külső alapján döntenek. Utána következik a belső érték.

Hiába szeretnénk másképp gondolni, ez sajnos így van.

(lásd: utcán kéregető ember....első reakció? piára kell neki) Erről van szó...


Szóval próbáld meg a környezeted véleményét kikérni milyen haj és ruhatipusok állnak jól neked, szerintük. Több ember, több vélemény, több infó.

Folyamatosan faggatom a párom, a környezetem erről és nem mondanak rossz dolgokat.

Fontos, hogy kövér ember is lehet vonzó. Biztos van a környezetedben testes ember akire tudsz úgy gondolni milyen jól néz ki.

Nekem van, nem is egy.

2008. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben ismerd meg önmagad( mik a gyengéid amin változtatni kell és pozitív tulajdonságaid amit imádni kell :)

Változtatni viszont csak akaraterővel fogsz tudni (vagy személyiségfejlesztő tréning) hidd el ha nagyon megakarsz változni meg fogsz ! Bátorság kell hozzá,le kell győznöd saját magadat és a félelmeidet -mivel az önbizalomhiány ezzel jár részben- Másokkal pedig nem szabad foglalkozni,le kell szarni másokat, te vagy a lényeg nem mások, az a lényeg hogy te mit gondolsz magadról !!!!!!!!(meg kell szerettetned magad magaddal ..és mások is szeretni fognak mert azt megérzik hogy ki szereti magát )


és ami a legfontosabb hogy ÉRTÉKES vagy mint minden ember ! :P

2008. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!