Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vegyem rá magam hogy...

Carmike10 kérdése:

Hogyan vegyem rá magam hogy tanuljak?

Figyelt kérdés
Pedig cél is lenne mert ha jól tanulok akkor meglenne a jogosítványom. Mikor hazaérek nem csinálok semmit. Leülök nézek ki a fejemből még mikor az anyag is van előttem pedig nagyon fontos lenne.
2011. szept. 29. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
olvasd fel hangosan, olvasgasd, nem feltétlenül kell egyből tanulni, ha sokszor elolvasod vmi csak megragad és egy idő után ez motiválni fog :)
2011. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne tanulj, én sem szoktam csak a fontos a jegy, vagy ha rosszul állok. Amúgy meg ha nagyon kell leülsz elé és nem állsz fel amíg nem tudod bármeddig is tart.



Reklám: (Majdnem kihagytam)

2011. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem hogy 4-es átlag kellene minimum
2011. szept. 29. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én egy kitűnő tanuló vagyok.(mielőtt valaki lestréberezne, nekem legalább van életcélom és szerintem ez nem bűn ;) ) szóval...belém anyukám már kiskoromban belémnevelte hogyha hazajöttem, leültetett és nem állhattam fel míg hibátlanul fel nem mondtam...ma meg már az írásbeli nekem olyan mint egy teszt, vagy egy keresztrejtvény kitöltése...nem jelent számomra megterhelést...a szóbelinél meg azt szoktam csinálni, hogy ha tudom h 3 nap múlva fel kell mondanom akkor 2 részre osztva tanulom meg...(ez attól is függ pl h te milyen típusú vagy)...én pl vizuális...azaz én akkor tudom jól megjegyezni az anyagot ha látom is...mikor felelek pontosan előttem van a füzetem, könyvem képe és szinte olvasom a dolgokat...ezért én sokszor vázlatot készítek ..elég 1-2 lényeges szó is h a többi az eszedbe jussol róla

vannak akik hallás után jegyzik meg könnyen...nekik hangosan kell olvasni az anyagot...

nekem pl (tudom h fura) de ha verset tanulok pl könnyebben megy ha járkálok a szobában...nem birom megmaradni egyhelyben...

attól is függ h mit magolsz..memoritert vagy verset, esetleg idegen nyelvhez szavakat...ezekre különböző módszerek vannak

de egyébként(mondjuk nekem nincs rá semmi szükségem, mert nekem van egy bevált tanulási módszerem) van az iskolánkban és sok iskolában van még ilyen tanulásmódszertan, vagy tanulás-tanulás..(vagy nemtom h nevezik még)..ahol segítenek neked az ilyen kérdésekben..

van h énis elhúzom az időt mert inkbb megnézek egy filmet tanulás előtt...de ez olyan mint a sport...akaraterő kérdése...ha megint leülnél szokás szerint kinézni a fejedből..gondolj arra hogy " tanulnom kell még...a 4-esért"...és addig tanuld míg folyékonyan nem megy majd...

pl én annyira megtanultam egy angol memoritert ami 1 oldalas volt, a Lochnesi szörnyről hogy ma is eltudom hadarva és szépen lassan is mondani bárkinek, bármikor (pedig ez 3 éve volt )...szóval szerintem magold be jól az anyagot, mert amit felületesen magolsz be az csak a rövidtávú memoriádba rögzül..és az nem túl előnyös...

sok szerencsét a tanuláshoz..remélem segíthettem...bocsi a hosszú szövegért :P :))

2011. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alpok válasza:

Engem is "strébermek" mondhattok nyugodtan.

Elég egyszerű a helyzet:

Hazamész, előveszed az összes könyved, bemagolod a dolgokat, majd amikor vizsga van vagy felelsz, elmondod azt másképp.

2011. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!