Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha társaságban - kis csoportos...

Ha társaságban - kis csoportos foglalkozásokon, suliban is - nagyon gátlásos vagyok, baj lenne ha innék valami alkoholt, mielőtt elindulok otthonról (nem szórakozni)?

Figyelt kérdés
Persze nem rendszeresen, csak hogy ne legyek zavarban, ha fel kell szólalnom, vagy kiselőadásom van (Egyébként nem szoktam inni - nem is szeretem az alkoholt.) Baj lehet belőle? Mit igyak? (nem sokról lenne szó) Vagy van valami feszültség oldó gyógynövény-tea?
2011. okt. 16. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Így kezdődik az alkoholzmus...
2011. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor ne?
2011. okt. 16. 22:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se igyál semmit, mert bár nem biztos, hogy alkoholista leszel, de tényleg ez az alkoholistává válás legbiztosabb mechanizmusa: Nem tudok megoldani valamit, nem bírok megküzdeni valamivel, de az alkohol ebben segít. Tényleg segítene egyébként egyszer-kétszer, csak az a baj, hogy rászokhatsz erre a segédre, függővé válhatsz tőle, és egyszer csak azt veszed észre, hogy az élet napi küzdelmeit sem tudod megoldani nélküle. Egyáltalán nem biztos, hogy nálad is ez így lenne, de ez a mentalitás ide vezet sokaknál. Vannak sokkal jobb feszültségoldó és megelőző módszerek. A felszólalás előtt például az, ha belátod, hogy végül is nincs semmi tétje az egésznek, akkor meg miért ne beszélhetnél nyugodtan.
2011. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak arra gondoltam, ha egyszer kipróbálom, kicsit oldottabb leszek, és máskor már alkohol nélkül se fogok stresszelni társaságban, több ember előtt/között...
2011. okt. 16. 22:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne próbáld ki, mert mint kezdő piás, biztos nem tudod belőni a szükséges mennyiséget, és nevetségessé válhatsz, ha túliszod magad, vagy valamilyen fiziológiás tünet jelentkezhet, ami csak ront a helyzeteden. Meg hát én már messziről kiszúrom, ha valaki ivott, a szagát is megérzem, és talán nem vagyok ezzel egyedül. Az alkoholnak néha lehet egy kis feszültségoldó szerepe, de én ezt pont nem egy nyilvános szereplés elősegítésére alkalmaznám, különösen kezdőként.
2011. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon kevéssel kezdeném - talán még ,,placebo" alapon is jobban érezném magam (egyébként huszonéves vagyok).
2011. okt. 16. 23:01
 7/13 A kérdező kommentje:
Egészséges életmódot folytatok egyébként, sportolok, soha nem dohányoztam, nem ittam, csak ez a gátlásosság zavar nagyon.
2011. okt. 16. 23:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát én a gátlásosság leküzdéséhez se így fognék hozzá, hogy iszok rá egy picit. Ha ez egy hülye, irracionális érzés, ami nagyon valószínű, akkor ezt kell megszüntetni. Biztos nem vagy semmivel se értéktelenebb ember mint mások, akkor meg miért kell rettegni a mások véleményétől, megítélésétől. Miért tartod olyan nagy tragédiának, ha netán kudarc ér? És a kudarc biztos kudarc, vagy csak te képzeled így? És ha biztos kudarc is, tényleg akkora kudarc? Ezt inkább fejben kéne helyrerakni.
2011. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hányszor próbáltam már fejben lerendezni, de nem megy...

Egyébként meggyőztetek - bár megoldásom még mindig nincs. :/

2011. okt. 16. 23:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért nagyon felidegesítettem magam ezen. Aki nem egy nagy társasági lény, annak már tényleg az marad a végső megoldása, hogy igyon?! Nem rád vagyok ideges, hanem erre az elbaszott világra, hogy szerencsétlen - egyébként normális embereket - mikbe nem kényszerítenek bele.

Szvsz ne érdekeljen, ha akarsz beszélni, úgyis fogsz. Ha meg nem, akkor ne. Majd idővel feloldódsz, nekem is hosszú folyamat volt ez... Ja, és az alkoholt teljesen kihagytam belőle :)

2011. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!