Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » S. O. S! Szeptembertől gimibe...

S. O. S! Szeptembertől gimibe megyek! Nagyon nehezen barátkozom, társaságban csöndes vagyok, csak a szűk baráti körben tudom elengedni magam! Mit csináljak? (bővebben lent, fontos)

Figyelt kérdés

Ha van egy kis időd kérlek olvasd el,és segíts.:)

Szeptembertől ötévfolyamos gimibe megyek,viszont 16 éves leszek ősz végén,a többiek fiatalabbak nálam.Családi és egyéb egészségügyi problémáim miatt halasztanom kellett egy évet,addig magántanuló voltam.Nagy társaságban eléggé csendes,nagyrészt visszahúzódó vagyok,nehezen barátkozom.Ha el tudom magam engedni,amikor a barátaimmal vagyok,akkor szeretek központban lenni,jókat beszélgetni,nevetni.Szeretem egyébként a vidámságot és az unalomtól mentes életet.Szorongok az új osztályközösségtől,hogy ki mellé ölük szeptemberben,hogyan legyek velül jóba?

Kérlek adjatok tanácsokat,tippeket,hogy hogyan változtassak magamon pozitív irányba.Illetve hogyan építsek ki barátságokat,baráti kört.Milyen legyek,hogy az osztály nagy részének szimpatikus legyek,kedveljenek.(Tehát ne utáljanak)

Illetve ne én legyek a kiközösített(erre már egyszer volt példa)...

Előre is köszönöm annnak,aki elolvassa,és válaszol.:))

Egy elkeseredett majdnem 16 éves lány


2011. júl. 27. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát szia te majdnem 16 éves lány:) Átérzem a helyzeted, mert anno én is nagyon féltem a szeptembertől, hiába én barátnőmmel mentem ugyanabba az osztályba. Igazából nem tudok tanácsot adni olyat ami használható is lenne, csak egyet de azt fogadd meg. Légy önmagad, ne játszd az agyad és ne viselkedj úgy, ahogy eddig sohasem. Mert ha most felveszel valamilyen szerepet, később úgyis lehullik rólad. Gondolom lesznek még rajtad kívül is visszahúzódóbb emberkék, úgyhogy ne izgulj. Jó könnyű mondani, de attól nem lesz jobb. Akadnak majd talpraesett emberek is, valaki biztos meg fog szólítani ha te nem kezdeményezel beszélgetést. Nem baj ha nem szimpatikus az a valaki, beszélgess vele, aztán a későbbiekben úgyis megtalálod a hozzád illő osztálytársakat. Én sem abban a társaságban kezdtem amiben most mozgok, sőt az a csaj lett a legjobb barátnőm aki a legellenszenvesebb volt az elején. És mondhatni még szerencsésebb helyzetben is vagy mint én, mert ugye én barátnővel mentem így ez hátráltatott abban, hogy ismerkedhessek. Sok szerencsét és élvezd a nyarat, és próbáld még kerülni az iskolával kapcsolatos gondolatokat! ;)
2011. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jah igen az lemaradt, hogy ne vágj bús, komor képet, legyen egy kis mosoly az arcodon. Azért nem kell fülig érő szájjal mindenkire vigyorogni, a lényeg, hogy ne unalom és a szenvedés legyen az arcodra írva. :)
2011. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne félj, megenni úgy sem fognak!:P

Igaz, nem lenne szerencsés ha szőke cicababa mellé ülnél mert azok ált. eléggé undokok..a legtöbb..persze van kivétel:) próbálj meg egy olyan ember mellé ülni, aki szerinted hasonlít hozzád, esetleg ő is csendben ül, stb..


Ha az ofő vagy szünetben a diákok kérdeznek valamit ne nyekeregve épp hogy csak egy kis hanggal válaszolj, hanem mint ahogy a barátaidnak vagy otthon szüleidnek szoktál. Próbálj meg te is odamenni pár emberhez, beszélgetni, honnan jöttek miért ide jöttek lányoknál a pasi-téma befutó lehet, stb.. ha egyszer elkezded úgyis nehéz megállni a csacsogást, hisz annyi mindenről lehet beszélgetni!:P


Az első napokban ha lehet ne keveredj vitába senkivel, ha pedig ez mégsem kerülhető el, akkor vagy állj ki az igazad mellet(ha tényleg igazad van) , ha nincs akkor kérj bocsánatot.. akkor nem fognak se hülyének nézni, se k*csögnek..


Egy volt osztálytársam hibáiból tanulva, beszélgetés közben nézz a szemébe,akivel beszélgetsz, mert ha nem nézel a szemükbe az egyrészt nagyon zavaró lehet de ezáltal felhívod magadra a figyelmet hogy "héjj én még a szemetekbe se merek nézni nyugodtan rugdossatok meg."

Szóval lényegében mindenkivel legyél kedves aranyos mosolygós puszipajtás, aki pedig az első.. nem a többi az első beszélgetés alkalmával komoly, és gyanakvóan méreget, azt inkább kerüld el mert jó esély van rá hogy egy kétszínű majommal találtad szembe magad..:D Sajnos az én osztályomba volt 1-2.. :S:D

Remélem segitettem!:)

2011. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha jól értem,9.be mész..gólyatábor? ott lehet igazán összejönni:) légy mindenkire nyitott és ne ítélj el senkit..beszélgess az emberekkel,legyél vidám,ha lehet,keress egy hasonlóan elveszett embert(rengeteg lesz,ne aggódj:D) és tudd,hogy nem vagy egyedül...
2011. júl. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Góyatábor sosincs ebben a suliban.:S

Várom a többi kommentet.:)

2011. júl. 27. 19:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Keress facebookon leendő osztálytársakat, vedd fel msn-re! Barátkozz velük, és szervezzetek valami találkozót, valami kis bulit, vagy menjetek el a városba. Szóval valami programot! Mindenképpen találkozzatok még augusztusban suli előtt! :):) Hidd el sokkal könnyebb így ismerkedni, mintha csak msnen és majd szeptemberben a suliban!:) Meg is hívhatod magadhoz a csajokat egy kis pizsi party vagy bármi! A lényeg hogy csináljatok valami programot még nyáron!:) Utána meg alig fogjátok várni a suliiiit! :) És a suliban már sokkal könnyebb lesz neked feloldódni mert ismerni fogsz pár embert!:)
2011. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet,de az a baj,hogy nem tudom a leendő osztályom névsorát.Így a dolog feljtős.:S
2011. júl. 27. 22:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is így voltam tavaly de nálunk volt tábor ami mocskosul szar volt :D

Sok kretén osztálytársam van de van egy pár jófej :D


"Nagy társaságban eléggé csendes,nagyrészt visszahúzódó vagyok,nehezen barátkozom"

és amúgy én is ilyen vagyok :D F/16

2011. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanazt ajánlom mint már annyi előttem szóló, de ha nem baj, írok valamit a saját tapasztalataim alapján is :)

Én is így voltam vele, amikor gimibe mentem. Ne aggódj azon, hogy ki mellé ülj, én odamentem az első emberhez aki mellett volt üres hely, megkérdeztem szabad-e, majd leültem :D Pedig nagyon nehezen viselem az új környezetet, de valahogy el kell kezdeni. Szünetben dumáltam kicsit a lánnyal, aki mellé leültem, és ma már az egyik legjobb barátnőm :) Megkérdezheted, hogy honnan jött, hogy van-e testvére, hogy mit szeret, persze ne kezd el faggatni, csak hátha lesz közös témátok. Aztán szünetekben se ülj a padban némán, menj oda beszélgetni ahhoz, aki szimpatikus, vagy ha hozzád megy oda valaki, akkor felé is légy nyitott. A legjobb persze, ha kicsit felméred a környezeted, ki az, akit inkább jobb elkerülni, és ki az, akivel akár barátok is lehettek. Meglátod, félévkor már olyan lesz, mintha ezer éve ismernétek egymást :) A korod miatt pedig ne aggódj, van olyan osztály, ahol külön előny, ha valaki idősebb :) Remélem hamar beilleszkedsz majd!

2011. júl. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, én is most megyek gimibe, eléggé félek. :S Az én osztályomból valaki alakított facebookon egy csoportot, így már kb. a fél osztályt ismerem, hamarosan találkozunk is, és megismerledünk. :) jó, hogy lesz gólyatábor is, mert sokakról még nem tudok semmot. Nálam az a rossz, hogy van pár lány, akik szimpatikusak, viszont mind ismerik egymást, mert osztálytársak voltak. :/ Eldöntöttem magamban, hogy azokhoz megyek inkább oda, akik hasonlóak, mint én, velük fogok elöször barátkozni, majd persze a többiekkel is, megpróbálok mindenkit megismerni. Én is nagyon visszahúzódó vagypl, de tudom, hogy nem csak nekem lesz ez az egész új, hanem mindenkinek, és ez megmyugtat. :) Sok szerencsét! 15/L
2011. júl. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!