Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzzem le a lámpalázam?

Hogy győzzem le a lámpalázam?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy énekes, szinész, író akarok lenni. Szoktam irni és énekelni is, de nem merem megmutatni senkinek. Van önkritikám és tudom mikor csinálom jól és mikor rosszul, de mégsem merem megosztani senkivel. Nagy önbizalomhiányom van, amiről nagyon kevesen tudnak, igy attól félek, hogy nem tetszene az embereknek és kiröhögnének. Mikor egyedül vagyok mindig éneklek, ez az egyik hobbim.

Nem akarom belenyugodni abba, hogy azért nem lesz belőlem énekes, mert a lámpaláz legyőzött engem. Mit tegyek?

Amúgy azt mondják érdekes, nyitott személyiség vagyok... csak nem merem megmutatni amit tudok.


2011. okt. 23. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mutasd meg minél több embernek a hangod, műveid és ha jó dicsérni fognak, és olyan lesz mintha nem is lett volna. :D Kezdheted velem :D
2011. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez ellen csak úgy lehet tenni ha minél többször szerepelsz emberek előtt.

Az első 100 alkalom az nagyon szar lesz, és nagyon sokat fogsz hibázni az izgalom miatt, de utána majd hozzászoksz, és el tudsz lazulni a tömeg előtt.

Ha "tét nélkül" akarod kipróbálni magad, akkor eljárhatnál haverokkal karaoke bárokba.

2011. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az első 100 alkalomtól félek, hanem az elsőtől. Sehogy nem merem megmutatni magam, ezt akarom legyőzni.. Fogalmam sincs hogy vegyem rá magam az első ilyen szereplésre.
2011. okt. 23. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok igen kiváló színész van, aki 20-30 évi színházi élet után riportban meséli el, hogy még mindig lámpalázas. Az egy emberi tulajdonság. Az egyedüli ellenszere a biztos tudás. Ők mondják, csak tudják, miről beszélnek. Ne egyből nagyközönség előtt akarj szerepelni. Kérdezz barátokat, add elő a repertoárodat nekik néhányszor, kérdezd a véleményüket. És fogadd meg a tanácsaikat.

Vannak szakemberek, akik szereplésre való felkészítéssel foglalkoznak. Keress ilyent, ha komolyabb fellépésre szántad magad.

2011. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először csak karaoke bárokba akarok járni, de ez is komoly kihívás nekem...
2011. okt. 24. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:
ez hihetetlen énis író színész énekes akarok lenni úgymond :) 1 éve írom a könyvemet amirő az anyám is tud és az egyik barátnőmmel rendszeresen megtárgyalok :D 5 es korom óta színésznő szeretnék lenni, annyira hogy mivel a sulimban nem volt színjátszó szakkör alapítottam egyet :D a nyáron szerettem meg az éneklést, a barátnőmmel rendszeresen karaokiztunk :) nekem talán nics annyira önbizalomhiányom inkább kisseb lámpalázam .. :S de azis rossz pl énekórám :S ha gondolod írj privátot és akkor beszélgethetünk :)
2011. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!