Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az élet értelme? Többi lent!

Mi az élet értelme? Többi lent!

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy szinte az egész élet abból áll, hogy rájöjjünk az értelmére. Boldogok akarunk lenni,és keressük a dolgot, ami boldoggá tesz örökre, így keressük az értelmét. Kérdéseket teszünk fel, hogy ennek vagy annak mi értelme, és nem kapunk válaszokat. Azt is elfogadom, hogy mindenkinek más az életének értelme. Bennem felmerült az is, hogy valaki egész életében keresi az élet értelmét, és ha rájön, hogy mi volt az, meghal.

Vagy hogy pontosan ez a keresés az értelme. Vagy a folyamatos változás, tanulás (minden szinten)

Te mit gondolsz?


2010. febr. 8. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42 :)
2010. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Igazából sok értelme nincs, de itt a lelkekkel van összefüggés. Nem kell keresni az élet értelmét, mert az értelme annak hogy megszületsz, hogy újjászületsz. Senki sem most született meg elsőre, és ha meghal, újjászület egy új testben. :D
2010. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Az élet értelme valahol önmaga, hogy keressük az élet értelmét. Ha megtalálnánk, már nem is volna igazán értelme.
2010. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó lehetőséggel egyetértek. Mármint hogy a folyamatos tanulás, a világ megismerése, egyre több és több tudás megszerzése és ezek által magunk megismerése lehet az élet értelme. Hogy felismerjük a hibáinkat ÉS hogy meg tudjuk változtatni őket, és ezzel adjunk valamit, valami jobbat a világnak. Ez ilyen adok-kapok dolog szerintem az egyén és a világ között. (tudod, oxigén be, CO2 ki, azt a környezet be, oxigént-t ki:)


(légyszi ne kössetek bele, nem tudom hogy kell alsó indexet kitenni itt). 16/L

2010. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A 42 nem csak az élet értelme. :) És nem is látom értelmét. De ha felvilágosítasz, megköszönöm:)


2. válaszoló! Köszönöm a hozzászólást, ezt is egy nézőpont. Miután te a reinkarnációban hiszel, így kicsit neked átfogalmazom a kérdésed - persze csak ha van kedved erre is válaszolni.

Az rendben van, hogy mindig újraszületsz, de ezeknek az életeknek is kell lennie értelmüknek, nem cska az, hogy majd úgyis lesz egy újabb. Persze lehet, hogy minden életednek új értelme van. Eze esetben ennek a mostaninak mi?

2010. febr. 8. 22:07
 6/22 A kérdező kommentje:

3. válaszoló! Igen, ez felmerült bennem is. De akkor ebben lehet egy párhuzamok vonni valahogyan a negyedik válaszololóval, ill. azzal, hogy az élet értelme a keresés. Mert egész életünkben mindig keresünk valamit, valakit. Ha megtaláljuk, akkor (talán) újabb dolgokat keresünk.


4. válaszoló! Igen, tudományos szempontból ez mindenképpen így van, az örök körforgás. Érdekes gondolat, hogy ez nem cska a természetben, hanem minden egyes alkotójával a világnak így van, az egyénnel (emberrel) is, mégha talán a legbonyolultabb tényezője a világnak. Ennek elfogadása is adhat értelmet az életnek.

2010. febr. 8. 22:11
 7/22 anonim ***** válasza:

2. vagyok :)

Lehet az a "küldetésed", hogy a Nagy életed során megtegyél valami olyasmit, ami nagy változást hoz. Az is valószínű, hogy előző életedben ezen még nem is gondolkoztál, így éltél, majd meghaltál, és most újjászülettél, végül ebbe végtére is belegondoltál, így most minden úgy teszel, mint ahogy elképzelted, hogy ez teljesüljön. Na igen, ezt kissé bonyolultan fejeztem ki, de mindenkinek van valami dolga, és igen, most jön képbe a kérdésed, én úgy gondolom mint cselekmény, hogy élet értelme, biztosan van, számottevő, viszont előző életedben is ugyanazt tanultál, mint amit most. Tehát ennek van értelme? Nem igazán, de persze senki nem születik meg újra azzal az IQ-val, amivel elpatkolt. Szóval kicsit érvelős a kérdés, de nem tudom megfelelő választ tudtam-e adni rá... Azért a szándék a lényeg. ^^

2010. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet az élet értelme, hogy kiérdemeljük az örök életet, és hogy igyekezzünk olyan életet élni amilyet Jézus is elvár tőlünk.

És az hogy az életünket a lehető legboldogabban töltsük el.És ez személyenként változik. Nekem pl.: Család,(férj gyerekek) ház és hogy ne legyenek anyagi problémáim, hogy ne kelljen folyton valami rejtett dolog miatt aggódni.

2010. febr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

22.16-os!:)

Ez egy teljesen érthető magyarázat, persze egy vallásos embernek:)

2010. febr. 8. 22:29
 10/22 A kérdező kommentje:

22.14-es!

Talán van értelme a tanulás újrakezdésének életről életre.

Csak nem így leegyszerűsítve.

Ha azt vesszük alapnak, hogy minden embert a környezete, őt ért dolgok, történések, behatások alakítják olyanra, amilyen, azokból tanul, azok határozzák meg a jellemének kialakulást. A jelleméből pedig következik, hogy hogyan képes tanulni, milyen formákban, milyen területeken, és ezek által hogyan tud tevékenykedni, hogy érheti el azt a célt, ami a Nagy Életében van.

Na most ha ezt vesszük, akkor szinte kézenfekvőnek tűnik, hogy nem minden jellem képes erre. És ha az egyik jellem képtelen azt megoldani, akkor másikat kell termeteni (mégha a lélek ugyanaz is). Ha az illető máshova születik, másmilyen körülmények közé, akkor másmilyen tapasztalatokkal talán képes lesz megoldani, míg ha nem kezdte volna újra, akkor azokat a tapasztalatokat vette volna alapnak, így soha sem ért volna célhoz. És talán túl sok is lett volna ahhoz, amit el tudjon viselni egy ember. De azért néhány dolog az előző életekből átmentődik, még ha tudat alatti dolgokként is.

Tehát ennek van értelme:)

Remélem érthető volt valamennyire a gondolatmenetem:) KÖszönöm a választ!:)

2010. febr. 8. 22:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!