Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetséges, hogy valamilyen...

Lehetséges, hogy valamilyen "természetfeletti" képességem van?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem,hogy megérzem az embereken,hogy milyen hangulatban vannak még akkoris,amikor nem látszanak rajtuk pillanatnyi érzéseik és úgymond "átveszem" vagy "átérzem" ugyanazt. Pl.: Ma érettségi van az iskolánkban és hirtelen ok nélkül óra végén és a szünetben elkezdtem remegni ,kiszáradt a szám és ideges lettem,mintha pánikrohamom lenne, pedig én nem is érettségizem! Sokszor megérzem a körülöttem lévő pillanatyni hangulatot és van úgy,hogy ez rám is átragad ,mint az előbbi példámban is de ez szerencsére ritkábban fordul elő. Ez valami különös képesség vagy csak jó emberismerő/ megfigyelő lennék?
2009. máj. 7. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak magasfokú empátia.

El sem hinnéd mikre képesek a nagyon empatikus emberek. Sokmindent "megéreznek" és "megéreztetnek másokkal", de ez nem természetfeletti dolog. Elég sok ilyen ember van.

2009. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! :) Az a baj,hogy nekem ebből adódik olykor problémám is és nem tudom,hogy esetleg lehet-e ezt valahogy kontrollálni vagy ilyesmi (?).
2009. máj. 7. 17:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tanuld meg irányítani, kissé elfojtani az érzéseidet (persze nem teljesen ;)) De ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni, de biztosan jön valaki, aki okosabb, és tudja, hogy mit tegyél.

Addig is szerintem kezd el növelni/fejleszteni az EQ-d (érzelmi hányados) A tudósok szerint fontosabb, mint az IQ 8)

2009. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen velem is szokott lenni. Ez nem különleges képesség
2009. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül:)

Velem is történt már hasonló. Pl. az egyik barátnőmmel beszéltem reggel, be volt rekedve és meg volt fázva...és egy 10 perc múlva berekedtem én is! DE én fáztam meg, nem kaptam el, vagy hasonlók...

Amikor a nővéremnek megrepedt a bordája, nekem is szúró fájdalmam volt egy hétig...jó, biztos nem annyira, mint neki.

De én sokszor szoktam szimpátia-beteg lenni.

2009. máj. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez az EQ érdekes,utánanéztem. :)

Nálam nincs szimpátia-betegség vagy hasonló ,fizikai fájdalmat nem érzékélek csak lelki érzelmeket. De nagyon aranyos ez a "neki is fáj,nekem is" dolog. :D

2009. máj. 7. 19:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vok, ez nem természetfeletti képesség xD
2009. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oks,kösz ez már leesett. :D De jó tudni,hogy ezzel mások is vannak így,már kezdtem magam kicsit kellemetlenül érezni,amikor el kellett magyaráznom,hogy mitől lettem hirtelen rosszul.
2009. máj. 9. 12:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam olyan szokott lenni néha, hogy tudom pár másodperccel előre, mit fog mondani az a valaki, aki hozzám beszél. De nem hallom, mint egy hangot a fejemben, hanem olyan érzés kap el, amiről az a bizonyos szó jut eszembe.


Egyik eset, ami nagyon jól megmaradt: kb. 10 éves lehettem, apám vmi matek feladatot kérdezett, mondtam egy rossz megoldást. Egy kicsit várt, aztán mondta: ez nem jó, fiam. Tudtam, hogy fiamnak fog szólítani, de soha azelőtt és még azóta sem szólított fiamnak. Akkor olyan hangulat volt, hogy úgy éreztem, helyénvaló lenne, hogy fiamnak szólít. Az ilyen helyzeteknél, úgy gondolom, a másik mondja ki az én gondolatomat és nem én tudom előre az övét.


Másik érdekesség:

Biciklivel járok suliba és ahogy az útba eső lámpákhoz közeledek, látom, hogy pirosak, de nem lassítok, mert tudom, hogy mire odaérek, át fog váltani. Vagy ha látom, hogy zöld a lámpa, de azt nem láttam, hogy mikor lett zöld, van, hogy érzem előre, át érek-e még vagy nem.

Ez utóbbiban szinte biztos vagyok, hogy a tudatalattim minden ehhez kapcsolatos emléket és tapasztalatot összevet azzal, amit éppen látok és hallok, így azt látom előre, hogy számomra mi a legvalószínűbb kimenetele a pillanatnyi helyzetnek.


16F

2009. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem teljesen ide tartozik, de azért megírom nektek.


A barátnőmmel úgy 5 éve ismerjük egymást jól, és nagyon sokszor kiolvassuk egymás gondolatait. De minden előzmény nélkül! Megkértem, hogy gondoljon valamire, és eltaláltam. Megérzés szerintem, mert nem vagyunk olyan könnyen kiszámítható egyéniségek. De ez csak kettőnk között működik. Nagyon különös. Néha más ismerőseimnek (közelibbek) gondolatait is megérzem, vagy befejezem a mondatokat.

ÉS sokszor egyszerre mondunk dolgokat, aztán elkezdünk nevetni, egyszerre :D.

2009. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!