Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is érezte már úgy, hogy...

Más is érezte már úgy, hogy elege van az emberekből, mert nem érti őket? ! Vagy épp mert őt nem értik meg?

Figyelt kérdés

Valami használható tanácsot, ötletet szeretnék arra, hogy ne húzzam föl magam minden apróságon. Miért van az, hogy olyan dolgok idegesítenek, amiknek aztán semmi közük hozzám?

Itt az oldalon is (hogy közeli példánál maradjunk), amikor nem a kérdező húzza le a válaszomat, hanem valaki más, anélkül, hogy tudná, a kérdezőnek hasznos -e.

De a valós élethelyzetekben is. Folyton olyanokon húzom föl magam... Úgy tudom magam idegesíteni, de még hergelni is fölöslegesen... És akkor erre jön a szokásos reakció: "Nem értem az embereket, elegem van belőlük!"

Miért vagyok én ilyen szerencsétlen, és hogyan tudnék ezen változtatni? :S Úgy érzem, nem értenek meg, és én sem értem meg őket.

De nem akarok ilyen pukkancs lenni... :S


2009. máj. 8. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Be kéne íratkoznod egy drámajáték körbe, vagy egy jógatanfolyamra. Ilyen tipus vagy, de fejleszthető ez a dolog. Fölöslegesen húzgálod fel magadat, van ennél fontosabb dolgod is.

Egy kis B vitamin - magnézium pótlás is csodákat tehet az előzőeket kiegészítve. Még más is, talán króm? Nme emlékszem, de érdemesz utánanézned. A bach virágterápia pedig éppen ilyen alkati dolgokra kínál cseppeket, persze az nem megoldás, nem úgy értem, de talán segít elindulni a saját utadon.

Azon kívül olvasd el :Russ Hudson - Don Richard Riso Az eneagramma bölcsessége c. könyvet. És sok minden világos lesz egyszerrre a saját reakciódban is és más emberek viselkedésében is.

Sok sikert!

2009. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen pszicho-dráma körre gondoltam, csak idemásolok egyet, nem biztos hogy neked ilyen ezoterikus kell, szoktak ifiházakban indítani ennél civilebbeket is. Sulipszichológusnál is érdeklődhetsz ha még iskolába jársz.Ott ingyenes, később fizetni kell. Hán yéves vagy?
2009. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A drámajáték, meg ilyesmi érdekel, volt is hozzá szerencsém a fősulin, de az ezoterikus dolgokban nem hiszek, nem is szeretem őket (ezért lett a 2. válaszod csak félig hasznos.)

Az én hitem egész másról szól. Tudom, hogy ilyen a természetem, de nem hiszem, hogy nincs rá valami megoldás... Mikor látom, hogy körülöttem mások milyen egyszerűen kezelik ezeket a helyzeteket.

Azért köszönöm a tanácsod.

2009. máj. 8. 09:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 23 éves leszek 3 hónapon belül.
2009. máj. 8. 09:58
 5/8 anonim válasza:
100%
Nagyon megértelek mert én is ilyen vagyok. Irigykedve nézzem azokat akik NEM csinálnak problémát semmiböl. Néha elgondolkodom, hogy lehet ök nem is értik a problémát. / IQ light-ek?/ Dráma csoport probáltam nekem nem jött be. Még egy hely volt ahol az emberi önzöséggel és hülyeséggel találkozhattam. Tisztelet a kivételnek. Ha Te megtalálod a megoldást szólj.
2009. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nyugalom! szerinted miért pontoznak le? mert azért is pontot kap ha pontoz, és ő akar 1. lenni a toplistán, és ha lepontoz mindenkit, akkor az ő esélyeit csökkenti, de sajtátját növeli az 1. helyre! ne törődj velük, az emberek hülyék...
2009. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Nha k*rvára megértelek pontosan ijen voltam. Sőt...én mindig elkezdtem sírni. Egyszer reggel sírtam mer 5 perccel később ébredtem fel. tudnám sorolni...Aztán elgondolkoztam h. miért is csinálom ezt? rájöttem: le kell sz*rni mindent :D

így lett a becenevem dög. De nem érdekel...mivel leszarom :]

nha figyelj cica. egyszerű ha érzed h. mindjár kiborulsz vegyél mély levegőt és mondogasd magadban. "nem borulk ki! nyugodt vagyok!leszarom!!!" és gondolj vmi jóra nekem ez beváltt légyszives írd meg h. mi lett :]

2009. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsot, csak ne hívj cicának. :)
2009. máj. 10. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!