Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szoktad azt érezni, hogy...

Szoktad azt érezni, hogy másnak sokkal jobb élete van? Irigyled őket?

Figyelt kérdés
Én sajnos mostanában egyre gyakrabban....pedig nem szolgáltam rá :(
2009. máj. 9. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Persze, ha körülnézek mindenkinek jobb élete van nálam, ha megnézem a volt osztálytársaim mindnek van már állása, családja, akár saját lakása is és néhánynak már gyereke is. Én meg ott tartok ahol 10 évvel ezelőtt és semmim, senkim nincs. Még lehetőségem sem hogy legyek valaki valaha... de hát ez az én hibám, mert elcsesztem... nem kicsit, nagyon.
2009. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ja irigyelem őket!
2009. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én 18 éves vagyok, előttem az élet, jövőre érettségizek,jól tanulok,vannak nyelvvizsgáim, szép is vagyok...de ha körülnézek...mindenki másnak jobb élete van,mint nekem. Ha találkozom másokkal, boldogok, fülig ér a szájuk,én meg mindig szomorkodom. Nem érdemlem meg,hogy így éljek,nem tehetek semmiről...és mégis én vagyok az,aki mindig a legszomorúbb a társaságban. Nem vagyok boldog,és nem is hiszek a boldogságban.
2009. máj. 9. 13:25
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem keressétek meg az életetekben a pozitív dolgokat,

és ne adjátok fel, váltsátok valóra az álmaitokat. Biztos sikerülni fog! Sok sikert hozzá!

2009. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én valóra váltanám,de az anyám nem engedi. Azt mondja,majd egyetem után,majd ha külön házba élek...tehát úgy 6 év múlva...kedves
2009. máj. 9. 13:41
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Szintúgy...én is körülnézek s azt érzem a boldogságból csak én vagyok kirekesztve!!A barátaim,mindenki régi ismerősök mind elértek vmit...én meg!pff....Semmim és senkim sincsen!
2009. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Én elégedett vagyok az életemmel, pedig a családi életem nem volt a legszebb...míg el nem váltak a szüleim, maga volt a pokol..apa miatt...válás után maradt egy jó testvérem és egy tökéletes anyukám. Pénzünk nem sok van,de megélünk belőle valahogy. Van egy szerető párom, jó iskolám van, és vannak barátaim. Lehet hitel van a házunkon, nincs kocsink, és kevés a pénzünk,de boldog vagyok. Nekem ez elég..ha esetleg kesergek valami miatt, az jut eszembe,hogy rosszabb is lehetne..pl születhettem volna afrikai éhezőnek...kicsit segít a rossz hangulatomon. :)
2009. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mindenben jobb nálam. A környezetem véleményéhez képest még így is túlbecsülöm magam:/
2009. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én életem egy nagy rakás sz...r, de ettől függetlenül nem irígylek senkit, mindenkinek megvannak a maga problémái, csak nem írják ki a homlokukra.
2009. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ez egy nagyon komoly kérdés, és én a helyedben komolyan végiggondolnám, miért is vagyok boldogtalan, mik azok a terveim vagy álmaim, amiket anyu nem hagy megvalósitani, van-e nekik időkorlátjuk (azaz akár később sem lesz még késő, egyetem után!!), komoly vágyak-e vagy csak fellángolás, előbbre fognak-e azért vinni az életben (tudom, hogy fiatal vagy, de az is fontos, hogy ne magad alatt vágd a fát egy-egy álommal vagy az egyetem feladásával.. stb.), ilyesmi.

Én nagyon önfejű vagyok, de nem irok ennél most konkrétabbat Neked, mivel komoly háttere van szerintem a te életedben ennek a szituációnak, nem szeretnék általánositani és rossz tippet adni. Amikor én azt éreztem, hogy mindenkinek jobb, mint nekem, a lelkem mélyén mindig elszégyelltem magam, mert a lehetőségek mindig előttünk vannak és a boldogság egészen apró dolgokon is múlhat, lehet örülni reggel a napsütésnek, a hétvégén a parknak, ha előre engednek az ajtóban, bárminek. De ehhez kell az a bizonyos lelki béke odabent, amit pedig tényleg csak akkor érsz el, ha véggigondolod, amiket az elején irtam. Irj, ha van bármi bővebb, amit szivesen megosztanál velem ahhoz, hogy komolyabb véleményt vagy tanácsot tudjak adni, szivesen tenném.

2009. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!