Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki tudja, hogy meg fog halni...

Aki tudja, hogy meg fog halni az miért akar inkább élni?

Figyelt kérdés
Épp a Fűrész részeket néztem, most kezdtem az első résztől, de már láttam pár részt, csak az elsők kimaradtak.
2011. nov. 13. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Te is meg fogsz egyszer halni. Szoval akkor neked minegy mikor lesz az az egyszer?
2011. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Senki sem tudhatja, hogy meg fog halni.
2011. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

felőlem már most feldobhatnám a lábam

na csak arra akarok kilyukadni, hogy pl.: ha valaki rákos és tudja, hogy hamarosan meg fog halni, de nem akar, miért?

2011. nov. 13. 15:06
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert egy épp elméjű ember ÉLNI AKAR.
2011. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
de miért?
2011. nov. 14. 19:12
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdésben a válasz. Azért tetted fel ezt a kérdést, mert érdekel a világ. Érdekel mi a célja az életnek, mi az értelme. Azzal adsz neki értelmet, hogy érdeklődsz. Vagy ha megeszel egy fagyit és szereted a fagyit, akkor jó enni a fagyit, és akkor meg azért élsz mert finom a fagyi. Amikor bármit teszel, vagy gondolsz akármiről, az az életed része. Nem tudsz úgy gondolkodni magadról, mintha kívülről néznéd magad és magadtól teljesen függetlenül tudod vizsgálni önmagad. Hiszen magadat nézed. Nem az vagy akit néznek. Hanem az aki nézi magát. Sosem tudsz az életről úgy gondolkozni, hogy ne lenne az éppen az életed része. Soha sem fogod tudni megérteni hogyan működik az élet vagy éppen miért. Most is éppen élsz, magadat próbálod nézni kívülről és azt hiszed az a test te vagy amit látsz magad előtt. Miközben te nem a test vagy, hanem az aki nézi azt a testet, ami egyébként a te tested.
2011. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mert annyi mindent lehet csinálni az életben. Nem a bunjee jumpingra meg a szerelemre gondolok, hanem magukra a gondolatokra. Az elmélkedésre. Le tudnál mondani a gondolataidról, érzéseidről? Én nem.:)
2011. nov. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Te is meg fogsz halni!Miért akarsz élni?

Engem célok vezérelnek,egy életem van egy halálom és ha lehet akkor az életemet élvezni szeretném ahogy csak tudom ha már ez van megadva.

Aki meg rákos...Nemézel elég tv-t volt már aki legyőzte akaraterejével mert családja volt és nem akarta őket idő elött otthagyni.Jó ez nem mindenkinek jön össze,de ha lehet választani akkor inkább tovább húzzák a dolgokat.

2011. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

én simán le tudnék mindenféle gondolatról meg érzésekről mondani, mert jó nincs köztük

élni meg nem akarok különösebben, de megölni magam nem lennék képes

2011. nov. 17. 17:49
 10/15 anonim ***** válasza:
Milyen rossz érzéseid vannak? Amúgy tök vicces a felhasználóneved, miért vagy ilyen louisiana? A fűrész filmekből nekem csak az első tetszett. Igazából ott kellett volna abbahagyni, én asszem a 3. vagy a 4.-nél hagytam abba, de asszam van vagy 6 része, eddig.
2011. nov. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!