Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől lenne önbizalmam?

Mitől lenne önbizalmam?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nagyon kevés önbizalmam van. Szóval mindig én is afelé hajlok, ahová a társaság többi része. Nem mutatom ki, és nem is mondom ki a gondolataimat. Sajnos, emiatt rosszul érzem magam, de nem tudok mit tenni mikor mondanám, vmi félelem nehezedik rám. A külsőmmel tulajdonképpen semmi bajom nincs, teljesen átlagon lány vagyok. Szeretném ha kicsit rám is figyelnének. 18/L
2011. nov. 15. 08:07
 1/3 bánomisén ***** válasza:

Ha nem mondod ki azt, amit gondolsz, akkor soha nem fogja senki megtudni, hogy valójában ki is vagy, mi a véleményed erről vagy arról a témáról. Ha nem tudják, akkor nem téged fogadnak el, hanem azt az álarcot, amit viselsz. Amíg nem téged fogadnak el, önmagadért, egyrészt nem lesz önbizalmad, másrészt nem fogod soha megtudni, ki az, aki valóban a barátod, valóban szeret azért, aki vagy. Amíg nem tudod, hogy valójában kire számíthatsz, ki az, aki téged elfogad és a barátjának tekint, addig megintcsak nem lesz önbizalmad.

Ergo: győzd le a félelmeidet és mondd ki a gondolataidat bátran.

Itt is, most is kimondtad. Igaz, névtelenül, de megtetted. Legyen ez az első lépés. Folytasd a családoddal, ők úgyis szeretnek, semmi rizikó nincs benne. Aztán jöhetnek a barátok, ismerősök, stb. :-)

2011. nov. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igazad van, megpróbálom. Csak nekem ez nem fog könnyen menni.
2011. nov. 15. 08:29
 3/3 bánomisén ***** válasza:

Tényleg nem könnyű, ezzel tökéletesen egyetértek.

Nem attól vagyok ám ilyen okos, hogy lenyeltem a bölcsek kövét, hanem attól, hogy én is végigjártam ezt az utat.

Sok embert elveszítettem, akik nem engem szerettek, hanem azt az álarcot, amit viseltem, de így utólag már nem bánom, hiszen nekik nem én voltam a fontos, hanem az, akinek hittek.

Viszont sokan meg is maradtak és persze jöttek hozzájuk új barátok is, akik már úgy választottak barátnak, hogy ismerték az igazi arcomat.

Hidd el, megéri, sokkal őszintébb és stabilabb kapcsolataid lesznek, ha mered önmagad adni. Nem kell teljesen kiadni magad, de megmutatni, hogy ki is vagy, hogyan vélekedsz a világ dolgairól, azt érdemes :-)

2011. nov. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!