Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan jöjjek rá, hogy miben...

Hogyan jöjjek rá, hogy miben vagyok tehetséges?

Figyelt kérdés

Még csak 7.-es vagyok és szeretnék rájönni, hogy miben vagyok tehetséges.. Eddig állatorvos szerettem volna lenni, de elkezdtem gondolkodni a művészeti sulin, de az a baj, hogy sem jó hangom nincs, nem tudok hangszeren játszani, jól rajzolni se tudok, ha mások előtt kell szerepet játszanom nevetséghesnek érzem magam. Szóval sem "énekes" , sem grafikus, sem színész nem lehet belőlem.. Szeretem az állatokat, eddig azért gondoltam arra, hogy állatorvos legyek. Inkább haggyam a művészetit és maradjak az állatorvosságnál? És hogy jöjjek rá, hogy miben vagyok tehetséges?

A válaszokat előre is köszi!


2011. nov. 19. 21:13
 1/6 bánomisén ***** válasza:
Tehetséges abban vagy, amit jól csinálsz és ha még szereted is, az csak jó. Ha énekelni, hangszeren játszani, szerepelni nem tudsz, akkor abban valószínűleg nem vagy tehetséges, viszont ha szereted az állatokat, akkor lehetsz egy tehetséges állatorvos. Azt csináld, amihez kedved van.
2011. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ami még tetszik, az a tánc, de mozogni sem tudok, ugy ahogy kéne, nem tudom beleélni magam, görcsölök, nehogy elrontsam. Akkor én nem avgy semmiben tehetséges?
2011. nov. 19. 21:49
 3/6 bánomisén ***** válasza:
A tehetség nem feltétlenül a művészetekben való tehetséget jelenti. Lehet valaki tehetséges matematikus, tehetséges fizikus, tehetséges orvos, tehetséges tanár is.
2011. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én nem tudományokban, tantárgyakban szeretnék jó lenni, hanem valami oylanban amit szeretek. Amit szeretek meg enm tudom jól csinálni... :'((
2011. nov. 19. 22:01
 5/6 bánomisén ***** válasza:

Akkor meg válassz ki valamit, feküdj rá, gyakorold éjjel-nappal és majd meglátod mi lesz.

De ha pl. szereted az állatokat és szívesen foglalkozol velük, akkor miért nem jó az, hogy állatorvos legyél? Ne olyan álmokat kergess, amik vagy megvalósulnak, vagy nem, hanem olyan terveket szövögess, amire sokkal kevesebb erőfeszítéssel is képes vagy.

Attól, hogy mondjuk állatorvos a szakmád, még táncolhatsz, énekelhetsz, meg bármit is csinálhatsz, a kettő nem zárja ki egymást.

És előre ne keress már most kifogásokat, hogy miért rontod el az életed, meg ne sajnálkozz butaságokon. Ha kedved van táncolni, táncolj, nem kell a kenyeredet is azzal keresni.

2011. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a művészetekből akarsz megélni (és nincsenek kapcsolataid)akkor nagyon nagyon tehetségesnek kell lenned. Mivel ez nem áll szerintem válaszd az állatorvosit, hiszen szereted az állatokat, szívesen dolgoznál így. Ahogy előttem is írták -e mellett bármelyik művészetet csinálhatod hobbiként, nem kell róla lemondanod. Számtalan általam ismert ember teszi ezt a szabadidejében és ismerek sok olyat is aki a művészetből él. Mit ne mondjak az utóbbi elég küzdelmes pálya.
2011. nov. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!