Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Osztályon belül kialakult...

Osztályon belül kialakult klikkeken lehet valahogy változtatni? (bővebben)

Figyelt kérdés

10-es gimnazista lány vagyok, 16 éves. Az osztályunkba 19 lány jár, akik közül 2 elég kívülállónak számít (nem közösítik ki őket, inkább maguk zárkóznak el) a többi lány pedig körül-belül két egyforma csoportra bomlik. Ez a feloszlás körülbelül tavaly október-november környékére megtörtént már a gólyatábor, előzetes ismertségek és az első hetek után.


Az persze változik, hogy a baráti társaságon belül ki kivel van a leginkább jóban, de a társaságok között nincsen túl nagy átjárás.


Én a kevésbé menő lányokhoz tartozom, de ez nem is zavar, mert igazából jól kijövök mindenkivel, én is ugyanúgy járok bulizni, van barátom, iskolán kívül barátaim.


Annyi, hogy nem hívnak meg a menő csajok szilveszteri bulijára, meg nem ismerem a fél iskolát, szóval nem zavar. Viszont van egy lány a másik társaságban, akivel szoktam néha facebook-on beszélgetni és ő nagyon kedves, szerintem sokkal jobban összeillenék vele, mint akárkivel a mi társaságukból (mert aranyosak meg minden mégis úgy érzem h nem vagyunk teljesen ugyanazon a hullámhosszon.)


Miatta nem szeretnék "átmenni" a másik társaságba, mert nem hiszem hogy jól érezném magam, túl sok ott a kavarás, meg szerintem páran nem is látnának szívesen, de nagyon szeretném őt jobban megismerni. Mit lehet ilyenkor tenni?


2011. nov. 20. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
SZervezz egy közös csajos estét(buli, traccsparti, film, mozi...). Így kicsit együtt lehettek. SZünetekben a többiektől függetlenül dumálhattok, és ha mások meglátják, hogy két csoportból a lányok azért összetartanak, akkor lehet remény, hogy feloszlanak a csoportok és nagyjából mindenki mindenkivel jóban lesz, de lezsenk kicsit erősebb és gyengébb barátságok. Nálunk hasonló helyzet volt, a taktikám nem segített, szóltam az ofőnek, hívott egy pszihológust, és utána még rosszabb volt. Néhány hónap múlva lehetett észrevenni a változást: Együtt bulizgattunk, bezsélghettünk, kísértük egymást büfébe.....
2011. nov. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Uccsó vagyok.

Remélem segítettem a válaszommal.

2011. nov. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez jó ötlet. Próbálok apránként közelíteni ahogy te is javasoltad. Ma például többet dumáltam vele szünetekben, mint szoktam meg igyekeztem másokkal is beszélgetni a "másik csoportból". A közös program szervezése is jó ötlet, csak azt se akarom, hogy úgy tűnjön, letámadom :D
2011. nov. 21. 15:45
 4/4 anonim válasza:
csak add önmagadat azért nem kell megjátszanod magadat hogy a másik tábor szeressen ha kedvel valaki azért kedveljenek amilyen TE valójában vagy ne azért amilyennek látszol :) szóval dumálgass vele szünetekben bulik sulinkivüli program stb
2011. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!