Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 'Óriási' bűn az, hogy 16 éves...

'Óriási' bűn az, hogy 16 éves lány létemre elszívtam kb.3-4 szál cigit?

Figyelt kérdés
Általában buliban,vagy amikor együtt voltunk a barátaimmal.De én nem ehhez vagyok hozzászokva,igaz a barátaim cigiznek,de én nem szeretnék.Mégis kipróbáltam 3-4-szer.Szerintetek ez nagy hiba? vagy mit gondoltok erről?
2011. nov. 21. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn, csak ne szokj rá.

Kipróbáltad és kész, de ennyi legyen.

2011. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3-4-szer nem lehet kipróbálni, az első volt a kipróbálás, a többit már úgy szívtad el, hogy tudtad, milyen. Minden dohányos úgy kezdte, hogy egy párszor kipróbálta, de nem akart rászokni...
2011. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem. Csak jobb lenne, ha nem szoknál rá. Buliban néhány elmegy, de azért ne cigizzél.
2011. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" A pokolhoz vezető út jó szándékokkal van kikövezve " :D


Senkinek sem célja egy függőség kialakítása vagy saját egészségben való kártevés, de ettől még rengeteg cigarettás, alkoholista és kábítószeres van. Szerinted ők ráakartak szokni ? Nyilván nem.

Az én elvem az, hogy még a " csak bulikon " való cigizés is egy parciális függőség. Oké, nem napi rendszerességgel fogyasztasz, de bulikon már ezentúl rendszeressé fog vállni és AZ MÁR RENDSZER. Sokszor nem az számít, hogy milyen rendszerességről beszélünk, hanem az, hogy egyáltalán van egy. És az, hogy a mostani még csak bulikra szűkül az nem jelenti, hogy ídővel nem fog kiterjedni minden 2. hétre, később minden hétre, majd naponta kellesz néhány szál.


Van aki tartani tudja az alkalmi cigarettázást, nem mondom, hogy nem. De nem mindenki képes rá és ha rászoksz majd ídővel akkor szinte biztos, hogy nem fogod tudni utána lerakni a cigarettát.


A társaság pedig soha ne befolyásoljon. Egy jó társaság alapból nem kellene azt akarja, hogy kövessed a szokásaikat, ha te azt nem akarod.

Egy olyan társaságban, ahol kényszerítve érzed magad akár egy kicsit is, ott kikell állnod magadért. Soha ne mondj úgy " igen " - t bárkinek is, hogy közben saját magadnak " nem " - et mondasz.

2011. nov. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél hallani tőlünk???

Te is jól tudod, hogy a dohányzás önpusztító tett, ölöd magad vele. Kipróbáltad, na és? Mind kipróbáltuk. És akkor eztán mi lesz? Tovább próbálgatod, vagy már tudod, hogy ezt nem csinálod?


Az a helyzet, és ezt kell megtanulni a felnőtté váláskor, hogy

TE döntesz,és

TE viseled a következményeit....

És senki nem mondja meg, hogy ezt csináld vagy azt... (Nem erre vágytunk egész gyerekkorunkban, hogy végre ne mondják meg, mit csináljunk? Aztán, amikor már nem mondja meg senki, elveszünk...)


Kívánom, hogy hozz jó döntéseket, meg pár rosszat is, mert abból tanul az ember, és légy boldog!


35n

2011. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bulikban régebben én is cigiztem (azóta rá jöttem hogy 4 doboz cigi=1 üveg pia :D) de sose voltam függő.
2011. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!